„Debesų pieva. Erdvė tėvams ir vaikams“ – vieta mažiems žiedeliams, kurie laikui bėgant taps visu gėlynu

IMGP8569

Vilija Čiapaitė

Prienuose duris atvėrė erdvė „Debesų pieva. Erdvė tėvams ir vaikams“. Kaip žinia, tokios vietos Prienuose labai trūko, nes mažieji ir jų tėveliai dažnai savo šeimos šventes vykdavo švęsti į Kauną, Alytų, Vilnių. Šį kartą tokia erdvė jau yra ir Prienuose!

IMGP8889

Į „Debesų pieva. Erdvė tėvams ir vaikams“ atidarymą atvyko gausus būrys mažųjų su tėveliais. Tik pravėrę duris visi iškart nusimetė batus, nes kilimai prašyte prašėsi vaikščioti ir bėgioti basomis, kaip per pievą, kurios purumas ir minkštumas kaipmat pavergia tiek suaugusius, tiek vaikus.

IMGP8451

Pirmiausiai mažieji sušoko į burbulų jūrą, kurioje jie it mažos žuvytės nardė ir krykštavo. Čia pat nusileisdami čiuožykla į burbuliukus linksmai krykštavo. Atsargesnieji vis dar dairėsi, o smalsieji apsidairę iškart atrado išsvajotąją alpinistų sienelę, kopėtaites, masinančias kopti debesų link.

IMGP8536

Mergytės kaipmat aptiko lėlių namus, kur galėjo sukurti savo numylėtinėms puikius namus. Čia netrūko ir baldų, kuriuos puikiai galėjo sudėlioti pagal savo norus. Netoliese mažosios „mamytės” atrado ir vežimėlius mažiems lėliukams-kūdikiams vežioti, juos prižiūrėti. O kabykla su rūbais tiesiog pakerėjo mažąsias princeses. Čia pat persirengusios net karūnų rado ir linksmai šoko.

IMGP8405

Kartu su mažaisiais ir tėveliai atrado savo pomėgius. Vieni su savo atžalomis, ar vyras prieš vyrą, žaidė stalo futbolą, o dar kiti mini biliardo kamuolius stumdė ir, ką tegali pasakyti, net aistringai kalbėjo!

IMGP8444

Tolėliau stovinti baltoji vila ne vieno matyta tik per televizijos ekranus, tapo realybe, nes galėjo pasijusti bent trumpai jos savininku.

O berniukai taip pat atrado sau smagius žaidimus. Čia mini autotrasos laukė lenktynių, kur maži automobiliukai važinėjo tiltais, tuneliais ir kitokiais keliais.

IMGP8802

Niekas neaplenkė ir vigvamo. Sekundei tapę indėnais, šypsojosi ir negalėjo atsidžiaugti.

O tie, kuriems nepatiko šėlionės, galėjo konstruotidėlionę ir pasinerti į ramaus žaidimo malonumus.

IMGP8522

Vaikai ir tėveliai šurmuliavo, juokėsi, krykštavo, spygavo iš laimės. Juk tokia erdvė sukurta būtent jiems! Beje, didelis televizorius taip pat skirtas vaikams, kur jie galės stebėti vaikiškus filmukus, o gal net ir savo įrašus, kurie primins praėjusius jų mažuosius laikus, kai ištarė pirmąjį kartą „mama, tėte“, žengė pirmuosius žingsnius.

IMGP8716

Ir dar. Ant sienų puikiai derintys prie aplinkos debesys su užrašais „Šok į debesis“,  „Pūkuoti cinamono debesėliai“ ir kitokie, susiję su minkštumu ir kartu paslaptingumu. Fotografijų lenta taip pat turės savo paslaptį – juk vaikai kaskart fotografuojami ir jų vaikiškos nuotraukos puikiai derės prie aplinkos.

IMGP8566

Visų vaikams skirtų pramoginių užsiėmimų nesuminėsi, tačiau ši erdvė skirta ne kasdieniams jų džiaugsmams.

IMGP8708

Svajonė, tapusi realybe

Gimus antrajai dukrai, Solveiga pradėjo svajoti apie vietą, kuri būtų skirta vaikams ir suaugusiems. Svajojo, mintyse kurpė visokiausius variantus, o jų realizavimui šalia buvo vyras Laimis, sūnus Jokūbas, dukrelė Žemyna bei tėvai ir draugai. Būtent įrenginėjant patalpas, pasak Solveigos, net netikėjo, jog turi tiek draugų, kurie ištiesė ranką, patarė. Kiekvieno pagalba buvo verta aukso! Gerą pusmetį įrenginėjo, dailino patalpas. Tas laikas buvo pilnas ir bemiegių naktų, ir daug darbinių nesutarimų, kuriuose gimdavo dar geresnės idėjos. Tačiau, kai atidarymo metu pamatė kupinas džiaugsmo vaikų akis, visos negandos buvo nušluostytos it drėgna servetėle.

Ir dar. Kiek besižvalgytum, visur buvo jaučiama, jog Solveiga, Laimis ir draugai įdėjo begalybę triūso, nes buvo stengiamasi viską daryti kuo natūraliau, tik sumažintomis formomis. Tai labai aktualu kiekvienam tėveliui, auginačiam savo atžalas.

Dar daugiau minčių ir idėjų

Pasak Solveigos, čia yra erdvė, kur gali susirinkti tėvai į jų klubą. Čia bus galima pravesti įvairias edukacijas – kvepalų, muilo, meno. Juk ir suaugusiems būtina save pamaloninti tokiais mielais užsiėmimais, kurie praturtintų mintis ir praplėstų akiratį.

O dabar kol kas viskas vyksta it sustyguota. Vakar buvo patalpų atidarymas, o šiandien jau šurmuliavo jaunieji jubiliatai. Tad, manau, „Debesų pieva. Erdvė tėvams ir vaikams“ bus populiari ir įdėtas triūsas duos rezultatų. Juk vaikai, kaip tie žemės žiedai, kuo daugiau juos mylėsi, tuo jie bus gražesni.

Solveigos ir Laimio Pempių sukurta erdvė kviečia visus atvykti, pamatyti ir turiningai praleisti laiką su šeima, draugais ir mažaisiais žiedeliais, kurie laikui bėgant taps visu gėlynu.

Sapno galia

Solveiga prisipažino, jog šiai erdvei buvo sugalvotas visiškai kitoks pavadinimas, tačiau iškalbingas mamos sapnas apvertė aukštyn kojomis visus pavadinimus. Taigi buvo užregistruota „Debesų pieva. Erdvė tėvams ir vaikams“. Gal kas paprieštaraus, tačiau šis pavadinimas visiškai tinka vaikams, kurie „nardo“ baltų purslų debesyse. Tačiau ne pavadinimas visa esmė, o žmonės, kurie atidavė visą meilę tam, kad būtų laimingi vaikai ir jų tėveliai.

IMGP8898

O naująją pramogų erdvę galima rasti adresu Statybininkų g. 4, Prienai arba susisiekti telefonu +370 693 78980.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti