Debatų apie maisto švaistymą verdiktas – reikia šviesti visuomenę

Linkėjimai, maistas 2020 02 27 (69)

kvitrina.com

Vasario 27 d. Prienuose pirmą kartą buvo surengti debatai apie maisto švaistymą ir galimus sprendimus, kaip pažaboti besaikį maisto pirkimą bei žmonių atsakomybę už jo išmetimą.

Pasak vieno iš debatų organizatoriaus, „Žiburio“ gimnazijos gimnazisto ir JEK (Jaunimo Europos komandos) nario Kristijono Raibužio, debatai tokia tema Prienuose organizuojami pirmą kartą ir yra Lietuvos vartotojų instituto tarptautinės iniciatyvos „Linkėjimai, maistas“ ciklo dalis. Prieniškio teigimu, dalyvauti debatuose panoro trijų Prienų rajono mokyklų jaunimas: „Žiburio“ (1 asmuo), Veiverių T. Žilinsko gimnazijų (3) ir Šilavoto pagrindinės mokyklos (3). Debatus stebėjo mokiniai iš keturių rajono mokyklų. K. Raibužio teigimu, jaunimui rūpi aplinkosauga, todėl paklausyti minčių apie maisto švaistymą ir išgirsti galimus sprendimus, kaip sumažinti švaistymo mastus, (nenaudojant „bizūno“ terapijos) atėjo apie 70 mokinių. Debatus vertino kompetentinga komisija (pirmininkė Dalia Bredelienė).

Debatų dalyviai pateikė nemažai sprendimų, kaip paveikti žmones, kad jie susimąstytų apie besaikį maisto pirkimą. Nors tema skambėjo „Ar mes turėtumėm būti baudžiami už maisto švaistymą?“, dauguma debatų dalyvių pasisakė ne už baudas, o švietimą. Tiesa, buvo ir kitokia nuomonė, kuria buvo grindžiama finansinė atsakomybė už maisto švaistymą.

Komisija nutarė, jog geriausiai argumentus savo pozicijos gynimui pateikė žiburietė Felicija Balčiukynaitė, kuri įsitikinusi, jog būtina žmones šviesti ir aiškinti, kad maisto švaistymas sukuria aplinkosauginę problemą.

Debatų organizatoriai teisūs, jog maisto pirkimas neturi tapti besaike manija, tik pasvertu būdu, kaip papildyti žmogaus kūno energetinius šaltinius.

Deja, nors statistikos, kiek Lietuvoje išmetama maisto, nėra, bet atliekų tvarkymo centrai jau prašo rūšiuoti maisto atliekas. Ir maisto atliekų surinkti kiekiai turėtų parodyti realesnę padėtį. Prienuose ir Prienų rajone sudarytos minimalios sąlygos maisto atliekų rūšiavimui, bet konteinerių galėtų būti ir daugiau. 

Organizatorių nuotraukos  

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti