Dainų šventėje – rekordinis dalyvių iš Prienų skaičius

Gelbėkit vaikus

Liepos 4-8 d. Vilniuje vykusioje Dainų šventėje „Mūsų vardas – Lietuva“ pirmą kartą itin gausiai dalyvavo prieniškiai. O liepos 11 d. rajono savivaldybės posėdžių salėje buvo pagerbti kolektyvų, dalyvavusių Dainų šventėje, meno vadovai.

Šventėje dalyvavo keturi rajono kolektyvai: „Nemuno“ pagrindinės mokyklos jaunučių choras (vadovė Lina Suchorukovienė), Prienų meno mokyklos jaunių choras (vadovė Reda Černiauskienė), „Žiburio“ gimnazijos mišrus choras (vadovė Roma Ruočkienė) ir Prienų KLC orkestro choreografinė grupė (vadovė Ligita Gediminienė).

Prienams atstovavo 168 mokiniai, o viso – su vadovais, koordinatoriais, budinčiais mokytojais bei geltonųjų autobusiukų vairuotojais – 201 žmogus. Pagerbimo metu buvo akcentuota, jog pirmą kartą Dainų šventėje Prienams atstovavo keturi kolektyvai.

Pasiruošimas šiai šventei buvo ilgas ir truko gerus metus, nes reikėjo paruošti nemažą repertuarą. Jaunučiai repetavo 8 dainas, jauniai – 20, mišrus choras – 18. Pučiamųjų orkestro šokėjos turėjo išmokti 4 šokius.

O prieš Dainų šventę vyko bendros visų dalyvių repeticijos, kurios buvo alinančios, nes buvo karšta, o repetuoti reikėjo ne po vieną valandą. Chorai repetavo nuo liepos 4 d., šokėjai – nuo liepos 3 d.

Meno kolektyvų vadovai tvirtino, kad nors ir buvo kai kurių organizacinių nesklandumų, šventė praėjo puikiai. R. Černiauskienė pasidžiaugė, kad nemažai dėmesio Dainų šventės dalyviams skyrė atsakingi Savivaldybės asmenys. Pasak administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus, Savivaldybė buvo užplanavusi renginio išlaidoms padengti skirti 17 000 Lt. Susitikimo metu buvo akcentuota, kad dalyvavimas Dainų šventėje grindžiamas meno vadovų pasiryžimu dirbti su vaikais bei šios veiklos svarbos įstaigų vadovų supratimu.

Buvo išsakyta nuomonė, jog kitame Dainų šventės renginyje prieniškiai turėtų dalyvauti ne tik dainų dienoje, bet ir šokių bei ansamblių.

Pirmą kartą Dainų šventėje Prienų atstovei buvo pasiūlyta diriguoti jungtiniam chorui. Ši garbė atiteko „Žiburio“ gimnazijos mišraus choro vadovei R. Ruočkienei.

Savivaldybės vadovai Dainų šventės dalyvius aplankė ir jos metu bei organizavo su jais susitikimą.

Taip pat skaitykite

4 komentarai

  1. Tu šaunuolė!

    Lina Sucorukovienė taip pat šaunuolė, nes geba paruošti įvairiems konkursams pačius mažiausius mokinius, su kuriais dalyvauja daugelyje respublikos renginių, Prienuose turime dvi šaunias muzikes, kuriomis turėtų didžiuotis valdžios vyrai, nes jei ne jos tai kas garsintų Prienus, čia tai jėga! Sėkmės tau.

    Atsakyti
  2. šaunuolė

    Lina Sucorukovienė taip pat šaunuolė, kuri pačius mažiausius sugeba paruošti daugeliui konkursų, Prienuose dvi tikros muzikės, kuriomis turi didžiuotis valdžios vyrai, nes be jų Prienų dainininų nebūtų ir niekas negarsintų Prienų, tai jėga!

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti