• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Dainius Janavičius: „Pagrindinis mūsų veiklos kontrolierius – visuomenė“

IMGP8576Jau 95 metus spalio pradžioje minima Policijos diena.

Prienų r. PK pareigūnai savo profesinę šventę pažymėjo spalio 4 d. Oficialiame renginyje, kuris vyko Prienų kultūros ir laisvalaikio centro fojė, susirinkusius komisariato darbuotojus sveikino Seimo nariai Andrius Palionis ir Vytautas Kamblevičius, rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas, Alytaus AVPK viršininko pavaduotojas Alvydas Jurgelevičius, kiti Savivaldybės, Kultūros ir laisvalaikio centro vadovai.

Po oficialios ceremonijos rajono PK viršininkas Dainius Janavičius pasidalino mintimis apie komisariato veiklą, problemas ir tikslus.

Pokalbio pradžioje komisariato vadovas pažymėjo, jog geriausias policijos veiklos indikatorius yra visuomenė. Jos aktyvumas pasireiškia keliais būdais. Pirmiausia – tai padidėjęs įvairių užklausimų ir pastabų kiekis, kuris padeda komisariato veiklos planus priartinti prie visuomenės poreikių.

Taip pat visuomenės noras kurti saugios kaimynystės grupes. Rajone jau yra susikūrusios dešimt tokių grupių.

Pasak D. Janavičiaus, visuomenė tikrai pradeda mažiau toleruoti smurtą ir įvairius prasižengimus. Štai šiemet rajone užfiksuota apie 100 smurto šeimoje atvejų. Ir tai rodo, kad smurto aukos drąsiai apie tai praneša. Tiesa, greitas valstybės reagavimas į tokius atvejus nemažai daliai šeimų sudaro ir nepatogumų, nes smurtautojas yra atskiriamas nuo įprastos aplinkos, o šeimos nariai ne visada teigiamai įvertina tokio sprendimo pasekmes. Anot komisariato vadovo, su tokiomis šeimomis turi glaudžiau bendradarbiauti įsteigti krizių centrai, nes apie 10 proc. smurtautojų ryžtasi pakartotiniams veiksmams.

D. Janavičius šiltai atsiliepė apie komisariato pareigūnus, pažymėjo jų pasiaukojamą darbą gyventojų saugumo labui. Komisariato vadovas neslėpė, jog, kaip ir kiekvienoje šeimoje, čia taip pat yra problemų, bet net ir tokiomis sąlygomis pareigūnai gan sėkmingai vykdo savo pareigas.

Prienų r. PK viršininkas pabrėžė, jog dėl įtarimų įvykdžius ne vieną automobilių vagystę buvo sulaikyti du asmenys. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas. „Atlikta daug darbo, tačiau tai tik proceso pradžia“, – teigė D. Janavičius.

Komisariato vadovas patikino, jog policijos pareigūnai tikrai valdo situaciją ir daug dėmesio skiria nusikaltimų prevencijai. Pasak jo, rajone yra kelios bandančios susiburti nusikalstomos grupės, bet jos visos žinomos ir su jomis dirbama pastoviai.

Tiesa, anot D. Janavičiaus, neramu dėl to, jog į tokias grupes pradeda burtis jaunimas. Komisariato vadovas, paklaustas apie vaizdo kamerų įrengimą mieste, atsakė, jog policija pateikė pasiūlymą, kuriose vietose būtų tikslinga jas įrengti, o sprendimas – savivaldybės rankose. D. Janavičiaus teigimu, kriminogeninė situacija rajone yra stabili. 2012 m. buvo kritimas, o šiais metais juntamas padidėjimas iki įprasto vidurkio.

„Kaip veikia vietiniai, mes žinome ir galime jų veiklą daugiau mažiau kontroliuoti, bet į rajoną veržiasi Kauno, Marijampolės, Alytaus nusikaltėliai, ir tai apsunkina darbą“, – reziumavo rajono PK viršininkas.

Vis tik, pasak D. Janavičiaus, savo profesinę dieną policininkai pasitinka pilni optimizmo ir jėgų dirbti gyventojų saugumo labui.

Policijos pareigūnas – tai ne tik baudėjas, o ir pagalbininkas. Štai atvejis, kuris parodo, kad ne visada reikia bausti, kad žmogus suprastų savo klaidą. Pareigūnas kelyje sustabdė pavojingai manevrus atliekantį automobilį. Už vairo sėdėjo išsiblaškiusi moteris, o automobilio gale du mažamečiai vaikai. Paklausta, kur taip skuba, vos išvengusi avarinės situacijos, atsakė, jog veža vaikus į darželį. Pareigūnas nutarė nebausti vairuotojos, o pats sėdo už jos automobilio vairo ir sėkmingai atvežė vaikus iki darželio. Moteriai pasiūlė nusiraminti ir daugiau taip pavojingai nevairuoti.

Reikia tikėti, jog toji vairuotoja kitą kartą pagalvos ne apie tai, jog vėluoja, o apie savo vaikų saugumą.

Vidmantas Venclovas

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti