•  

     

     

     

Čia gyvena ir dirba žmonės, žinantys, kaip kurti vertybes

IMG_4230


Vidmantas Venclovas

20121.03.10 Skriaudžiai


Prienų rajono savivaldybės švietimo įstaigų bendruomenės nutarė, jog pagal dabartines sąlygas (būtini kaupinių testai) grįžti prie kontaktinio ugdymo bus sudėtinga, todėl rajono mokyklose ugdymas toliau vyks nuotoliniu būdu. Tiesa, mokyklų administracijos pastebi, jog nuo šio ugdymo būdo vaikai jau pavargo, todėl su nekantrumu laukia karantino atšaukimo.

159649589_242896940882182_5356801503317458533_n

Taip jau išėjo, jog važiuodamas per Skriaudžius nutariau užsukti į vietinę mokyklą, kuri pastaruoju metu vis dažniau minima kaip švietimo įstaiga, mokanti prisibelsti į kiekvieno ugdytinio širdį, o mokykloje kasmet mokinių skaičius didėja. Mane pasitiko l. e. direktorės pareigas Aidutė Jurešienė, kuri yra kilusi iš šio krašto, bet šiuo metu gyvena Prienuose. Anot jos, ugdymas vyksta nuotoliniu būdu, bet mokykloje nuotolinės darbo vietos sukurtos aštuoniems 2–9 klasių mokiniams, kurie namuose neturi sąlygų.  Pasak A. Jurešienės, nežiūrint į tai, mokykloje veiksmo netrūksta. Dauguma veiklų persikėlė į nuotolį. Mokykloje veikia vidinė mokymosi nuotolinė platforma, prie kurios prisijungimus turi mokiniai ir mokytojai. Nenutrūko ir projektinė veikla. 2020 metais, laimėjusi ne vieną projektą, įstaiga konsultavo net šešias šalies mokyklas įvairiomis ugdymo temomis. O metų pabaigoje kartu su partneriais iš Rumunijos, Italijos ir Turkijos buvo laimėtas tarptautinis Erasmus projektas gamtos saugumo tema. Mūsų krašto mokykla pasirinkta šio projekto, kurio įgyvendinimas suplanuotas 2021–2022 m.,  koordinatoriumi.

IMG_4245

Nors klasėse nesigirdi mokinių balsų, bet įėjus jausmas toks, kad mokymosi dvasia niekur iš jų nedingo. Ir dar. Pasibaigus karantinui Skriaudžių laisvalaikio salėje mokinius pasitiks atnaujinta kultūros ir sporto erdvė. Tiesa, ši erdvė negalės pretenduoti į skambų sporto salės pavadinimą, bet tikrai pasitarnaus mokinių fiziniam pasiruošimui.

Stovėdamas šioje gerai apšviestoje erdvėje, prisiminiau, jog ir aš prieš 52 metus sportavau panašioje vietoje.

Teko girdėti, jog mokyklos, kurioje kitais mokslo metais planuojama ugdyti 206 mokinius, bendruomenė kartu su Skriaudžių kaimo bendruomene ieško įvairių būdų pagerinti infrastruktūrą. Ir aš tikiu, kad jiems pavyks, nes čia gyvena žmonės, kurie žino, kaip kurti pridėtinę vertę.

IMG_4250

Šalia laisvalaikio salės ir mokyklos pradinių klasių korpuso stovi erdvinė ekspozicija „Mylime Lietuvą“, kuri aiškiai apibendrina  šios bendruomenės tikslus ugdant mūsų ateities kartą.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti