• prienuspauda

     

     

     

     

Buvusiame „Saulutės“ darželio pastate įsikūrusi viešoji įstaiga padeda atrasti save

IMG_3261

Vidmantas Venclovas

Dažnai gyvendami savo gyvenimus, bandydami šiame dinamiškame pasaulyje nepasimesti ir būti matomi, patys to nežinodami daug ko nepastebim. Bet yra žmonių, kurie pamato, pajaučia daugiau nei statistinis pilietis ir sukuria pagalbos institucijas tiems, kuriems tiesiog sunku įsilieti į visuomenę, į darbo rinką ir būti naudingais dėl savo būklės.

dirbtuves_logo

Štai, buvusiame „Saulutės“ darželio pastate įsikūrė VšĮ „Galimybių dirbtuvės“, kur per 10 proto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų užsiima darbine veikla. Jiems padeda socialinė darbuotoja Greta ir socialinio darbuotojo padėjėja Alvyra. Dirbtuvių lankytojų veiklos rezultatai tikrai prasmingi, nes jų atliktos operacijos prisideda prie konkrečių produktų gamybos. Bet šioje situacijoje svarbus ne tik gamybinis procesas ir atlikti veiksmai, bet ir tai, jog lankytojai dalyvauja socialiniame grupės gyvenime, įgauna kitos patirties ir mokosi bendrauti. Įstaigos socialinė darbuotoja Greta pasidalino mintimis, jog nors jie turi užsakymų iš kelių įmonių vienai kitai operacijai atlikti, bet jų galėtų būti ir daugiau. Šiuo metu „Galimybių dirbtuves“ lanko gyventojai iš Pakuonio bei Prienų ir Šilavoto globos namų. Lankytojai dirbtuvėse praleidžia 6 valandas. Čia yra įkurta virtuvėlė, kur jie valgo savo atsineštą maistą arba gautą iš Maisto banko kaip paramą. Socialinės darbuotojos Gretos teigimu, lankytojų nereikia raginti atvykti, jie patys tai noriai daro. Anot jos, laikas prabėga greitai, nes žmonės ne tik atlieka jiems pavestus darbus, bet ir aktyviai bendrauja tarpusavyje, dalinasi  įspūdžiais, net bando argumentuoti savo priimtų sprendimų pagrįstumą.

Tai, jog darbinė veikla – gera terapija, žinoma seniai. Šis principas ir tapo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuoto projekto esme. Dabartinio „Nuo globos link galimybės – bendruomeninių paslaugų plėtra“ projekto pirminis gyvavimo laikotarpis – 3 metai (2020–2023), bet, pasak Gretos, reikia tikėtis, jog per trejus metus projekto tikslas bus pasiektas ir jis bus tęsiamas.  Šis socialinis projektas finansuojamas iš ES fondų.

Mano apsilankymo metu lankytojai ramiai atliko savo darbus, bendravo tarpusavyje ir netgi bandė atlikti muzikinį kūrinį. Kartu apžiūrėjome sėkmingai sudėtą aplikaciją. Gavau pamoką, kaip reikia tinkamai atlikti spiralės karpymo gamybinę operaciją. 

Panaudos sąlygomis iš Prienų rajono savivaldybės gautos patalpos, nors ir pritaikytos veiklai, bet dar reikia nemažai pagalbos. Štai, būtų neblogai, jei atsirastų rėmėjas, kuris galėtų pagerinti apšvietimą gamybos patalpose. Smagu, kad Prienuose žinoma įmonė jau teikia pagalbą „Galimybių dirbtuvės“ įstaigai – šiuolaikiškai tvarko tualetinį kambarį. 

Įstaigoje yra įrengta ne tik gamybinė patalpa, bet ir vieta seminarams, bendravimui, edukacijų pravedimui. Atlikdami gamybines operacijas įstaigos lankytojai ne tik prisideda prie gaminio gamybos, bet ir uždirba lėšų bendruomeninei veiklai. 

Daryti gerus darbus niekada nevėlu. Jei galite pasiūlyti dirbtuvių lankytojams darbo, yra galimybė prisidėti prie patalpų pagerinimo. Jei turite kitų pasiūlymų, jūs visada laukiami J. Basanavičiaus g.16 Prienuose, arba galite skambinti numeriu 8 684 39285.

Kas jūsų pasirinkimas pakartotiniame balsavime į Seimą?

Rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti