BRIKETAI – EKOLOGIŠKAS BEI EFEKTYVUS SPRENDIMAS NAMŲ ŠILDYMUI

briketai

Renkantis biokurą savo namų šildymui, būtina įsitikinti, ar jis tiks Jūsų turimam katilui. Briketai puikiai tinka praktiškai visų kietojo kuro katilų, taip pat židinių bei krosnelių kūrenimui. Kūrenant briketais, šiuos katilus, židinius bei krosneles reikia pakrauti bei valyti ženkliai rečiau, o tai, manau pritarsite, itin palengvina kasdienę rutiną šaltojo sezono metu.

Briketai – ekologiška kuro rūšis

Briketai yra laikomi viena ekologiškiausių kuro, naudojamo namų šildymui, rūšimi. Šis biokuras yra gaminamas tik iš natūralios medienos pjuvenų, kurios į vieną cilindro formos briketą yra „sulipdomos“ jas presuojant ir, kas svariausia, nenaudojant jokių rišamųjų medžiagų, kaip, pavyzdžiui, klijai. Tokia gamybos technologija garantuoja, kad gaminio sudėtis būti natūrali, be jokių cheminių priemaišų ir kitų junginių, galinčių daryti neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai. Pažymėtina, kad medžio pjuvenų briketai yra gaminami tik iš nužievintos, itin gerai išdžiovintos  medienos pjuvenų, todėl ši biokuro rūšis taip pat labai sausa: briketų drėgnis negali būti didesnis nei 10 proc. Rinkdamiesi briketus savo namų šildymui, visada atkreipkite dėmesį į jų išvaizdą, nes pastaroji lengvai išduoda gaminio kokybę: kokybiški briketai yra tvirti, jie lengvai nebyra ir netrupa.

Briketai – itin kaitri biokuro rūšis

Kaip jau buvo minėta, briketų drėgnis negali viršyti 10 proc., o tai reiškia ne tik didelį sausumą, bet ir didesnę kaitrą. Didžiausia kaitra, žinoma, išsiskiria kietmedžio briketai, tačiau ir kitos briketų rūšys taip pat šia savybe pasižymi: lyginant su malkomis, medžio pjuvenų briketų kaitrumas yra du kartus didesnis. Pažymėtina, kad įvairių medžio pjuvenų briketų rūšių kaloringumas yra beveik lygus ir vienos kaitriausių kuro rūšių, t. y., akmens anglies, kaloringumui.

Briketai – biokuro rūšis, taupanti Jūsų laiką

Medžio pjuvenų briketai pasižymi ilga degimo trukme. Ilga degimo trukmė, savaime suprantama, reiškia, kad Jums pakrauti kietojo kuro katilus, krosneles ar židinius, naudojamus namams šildyti, reikės ženkliai rečiau. Be to jie dega tolygiai, nekibirkščiuoja ir pan., todėl kūrenant jais yra itin paprasta namuose palaikyti tolygią temperatūrą, neįdedant daug pastangų.

Briketai – kietojo kuro katilams „draugiška“ biokuro rūšis

Medžio pjuvenų briketai dėl savo gamybos technologijos ir medžiagos yra „draugiški“ ne tik aplinkai bei žmonių sveikatai, bet ir kietojo kuro katilams, židiniams bei krosnelėms. Taip yra todėl, kad degdami medžio pjuvenų briketai praktiškai neišskiria sieros bei nepalieka daug dervų ir pelenų, todėl rečiau kemšasi ne tik kietojo kuro katilas, krosnelė ar židinys, bet ir kaminas, o tai reiškia, kad sumažėja ne tik aptarnavimo sąnaudos, bet ir tikimybė, kad katilas greičiau „pavargs“ bei bus nebetinkamas naudojimui ir efektyviam namų šildymui.

Briketus itin paprasta sandėliuoti

Briketų forma yra ypač palanki sandėliavimui. Kompaktiškieji briketai užima, palyginus, labai mažai vietos, o tai reiškia, kad ir nedidelėje patalpoje turėsite galimybę sutalpinti didelį šio biokuro kiekį. Renkantis patalpą briketų sandėliavimui, svarbu užtikrinti, kad joje nesikauptų drėgmė bei būtų gera ventiliacija. Žinoma, briketų dėl jų degumo nereikėtų sandėliuoti šalia kietojo kuro katilo, židinio ar krosnelės, kad išvengtumėte gaisro tikimybės.

 

Taip pat skaitykite