• KvitrinaiBirstono_siluma_Logo-536x322  btn-3001

     

     

     

     

Birštono savivaldybės praktika su tarnybinių būstų nuoma sulaukė STT dėmesio

IMG_4381

Vacys Staknys

kvitrina.com

Kovo 26 d. Birštono savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos nariams buvo pristatyta patobulinta tarnybinių būstų nuomos tvarka. Tokiam žingsniui pastūmėjo STT pažyma, kurioje buvo išsakyta mintis, jog iki šiol galiojusi tvarka ydinga antikorupciniu požiūriu. Pažymoje nurodyta, jog pagal galiojančią tvarką į tarnybinius būstus gali pretenduoti ir Birštono savivaldybės gyventojai, o reikalavimas pateikti darbdavio rekomendaciją taip pat sudaro prielaidas korupcijai.

Pagal portalo turimą informaciją, šiuo metu savivaldybėje yra 5 tarnybiniai būstai, 38 – savivaldybės ir 45 – socialiniai. Gauti socialinius būstus eilėje stovi 18 asmenų. Birštono savivaldybėje ne pirmus metus egzistuoja problema su socialinių būstų pirkimu. Pasak administracijos atsakingų specialistų, pasiūlos realiai nėra, nors konkursai skelbiami nuolat. Nuo 2019 m. Savivaldybės administracijai nepavyko nusipirkti nei vieno būsto.

Iš penkių tarnybinių būstų keturi yra išnuomoti – Birštono PSPC medikui ir trims Savivaldybės administracijos specialistams. Vienas būstas nenaudojamas. Posėdžio metu buvo pristatytas sprendimo projektas, kuriame buvo atsisakyta buvusių darbdavių rekomendacijų ir buvo įtrauktas punktas, jog į tarnybinius būstus galės pretenduoti asmuo, kuris gyvena už 25 km nuo Birštono ribos.

Visgi, pristačius sprendimo projektą įsiplieskė karšta diskusija, kurios metu opozicijos atstovai išsakė savo pastabas ir pasiūlė atsisakyti tarnybinių būstų, o specialistų pritraukimui naudoti kitus būdus.

Merė Nijolė Dirginčienė priminė, jog dar 2018 m. pabaigoje Taryboje buvo patvirtinta tvarka dėl jaunųjų specialistų pritraukimo į Birštoną ir tarnybinio būsto suteikimas – vienas iš būdų. Deja, Tarybos narės Valės Petkevičienės noras išsakyti mintį apie tarnybinių būstų reikalingumą taip ir liko noru, nes merė neleido tai padaryti. Tarybos narė Daina Zdanavičienė atkreipė dėmesį, jog Savivaldybės administracija turėtų daugiau dėmesio skirti socialiniams būstams ir rūpintis pažeidžiamiausiais asmenimis, o ne tais, kurie gali patys pasirūpinti savimi. Tarybos narys Darius Šeškevičius pastebėjo, jog ir patobulinta tvarka palieka prielaidas korupcijai. Į tai merė N. Dirginčienė replikavo, jog kitose savivaldybėse situacija dar blogesnė ir skubino pradėti balsavimą.

Kaip ir galima buvo tikėtis, sprendimo projektas buvo patvirtintas valdančiosios koalicijos balsais (8). Penki Tarybos nariai balsavo „prieš“, vienas – susilaikė.

Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Vincas Revuckas paaiškino, jog savivaldybėje situacija su aukštos kvalifikacijos specialistais sudėtinga, todėl tarnybiniai būstais – geras sprendimas pritraukti juos į savivaldybę. Pasak direktoriaus pavaduotojo, kitų būdų pritraukti specialistus lyg ir nėra.

V. V. Revuckas pateikė informaciją, jog šiemet bus priduoti po rekonstrukcijos du socialiniai būstai Pušyno gatvėje.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti