•  

     

     

     

Birštono PK 2012 metais veikla įvertinta labai gerai

Vacys Staknys

Sausio 18 d. Birštono savivaldybės administracijos didžiojoje salėje įvyko Birštono PK ataskaitinis susirinkimas, kuriame dalyvavo ir Alytaus AVPK viršininkas Česlovas Mulma, savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, prokuratūros, teismo, visuomeninių organizacijų atstovai bei Birštono PK pareigūnai.

PK viršininkas Rolandas Stiklius, pristatydamas ataskaitinio susirinkimo dalyvius ir svečius, pirmiausiai padėkojo už ilgametį darbą komisariate eismo priežiūros specialistui Rolandui Vaitkauskui, kuris buvo oficialiai išlydėtas į pensiją.

Veiklos rezultatai geri

Pranešimą apie komisariato veiklą perskaitė apylinkės inspektorius-tyrėjas Egidijus Treigys, kuris įvardino ne tik skaičius, bet ir akcentavo neigiamus ir teigiamus išorės veiksmus, kurie sąlyginai įtakojo komisariato darbo rezultatus. Buvo konstatuota, jog tai, kad netoli Birštono yra įsikūrę didieji miestai, turistinio sezono metu atvažiuoja daug poilsiautojų bei vyksta nemažai statybų, neigiamai įtakoja nusikalstamų veikų skaičių. Tiesa, glaudus bendradarbiavimas su savivaldybės administracija bei visuomene, vaizdo stebėjimo sistemos buvimas padeda pareigūnams sėkmingai vykdyti pareigas, užtikrinant savivaldybės gyventojų ir svečių saugumą.

Birštono PK darbuotojai praeitais metais padirbėjo iš peties ne tik vykdydami prevencinį darbą, bet ir išaiškindami nusikaltimus (63,2 %). Buvo konstatuota, jog auga skaičius asmenų, smurtaujančių šeimose ir norinčių papirkti pareigūnus. Skaudu, jog 2012 metais Birštono savivaldybės teritorijoje eismo įvykiuose žuvo ir buvo sužaloti 7 žmonės. Daugiausia nelaimių įvyksta ties įvažiavimu į Birštoną, kuriame saugumo žiedo įrengimui Kelių direkcija vis negali surasti lėšų.

R. Stiklius 2012 m. komisariato veiklą įvertino gerai, nes pasiekti visi numatyti tikslai, bei pabrėžė, jog 2013 metais bus dar daugiau dėmesio ir laiko skirta eismo įvykių prevencijai, ypač magistraliniame kelyje Vilnius-Prienai.

Birštono PK turės naujas patalpas

Alytaus AVPK viršininkas Č. Mulma konstatavo, jog Birštonas yra saugiausias miestas ne tik Alytaus apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje, o Birštono PK veikla prie to ženkliai prisidėjo.

Apskrities policijos vadovas pradžiugino birštoniškius teigdamas, jog generalinis komisaras patikino, kad Birštono PK perkėlimui į kitas patalpas bus skirtos lėšos ir yra noras perkėlimą atlikti iki kovo 22 d., kai Birštone vyks aukšto lygio pasitarimas dėl kurortinių vietovių saugumo.

Alytaus apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Rolandas Juškevičius, teigiamai įvertinęs Birštono PK tyrėjų darbą, pabrėžė, jog reikia stengtis, kad kuo daugiau bylų būtų užbaigta nesikreipiant į teismus. Trumpai tariant, kad būtų pasiektas susitarimas tarp šalių.

Prienų apylinkės teismo pirmininkė Irmutė Kliučinskienė taip pat teigiamai įvertino Birštono PK darbą ir paprašė, kad administracinių teisių pažeidimų bylų nagrinėjimo laikas teisme būtų paankstintas ir svarstymų pradžia būtų numatoma jau nuo 8.45 val., o ne 10 val. kaip dabar.

Saugumas – visų reikalas

Mero pavaduotojas J.Aleksandravičius pastebėjo tą faktą, jog Birštonas – saugiausias miestas visoje šalyje, tačiau reikia siekti, kad gyventojai ir svečiai jaustųsi dar saugiau, o nusikalstamos jėgos aplenktų kurortą. Mero pavaduotojas taip pat pridūrė, jog stengsis, kad būtų iš naujo svarstomas klausimas dėl administracinių teisių pažeidimų kontrolės specialisto etato įvedimo (Taryba nepritarė tokiam sprendimui), kad palengvintų darbą policijos pareigūnams, o taip pat darys žingsnius, kad Seimas priimtų įstatymą, kuris draustų nepilnamečiams rūkyti viešose miestų ir kitų vietovių teritorijose. Pasak J. Aleksandravičiaus, saugumas – visų reikalas, o ne tik policijos.

Susirinkimo metu buvo kalbėta ir apie policijos bei saugos tarnybų glaudų bendradarbiavimą, nes abiejų institucijų tikslai vienodi – užtikrinti saugumą.

Susirinkimo svečiai palinkėjo Birštono PK darbuotojams ir toliau sėkmingai vykdyti savo pareigas ir kitų metų ataskaitinį susirinkimą pasitikti ne prastesniais rezultatais.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti