Birštone gardžiai ir išradingai paminėta Europos sveikos mitybos diena

IMGP4975

Europos sveikos mitybos diena pirmą kartą Birštono savivaldybėje buvo paminėta 2010 m. Kiekvienais metais dalyvaujančių skaičius augo, todėl šiais, 2013 metais, Birštono savivaldybės administracija kartu su Kauno rajono visuomenės sveikatos biuru  lapkričio 8 d. vakarą organizavo Sveikos mitybos dienai paminėti skirtą renginį. Jo metu Birštono savivaldybės įstaigos, organizacijos, kurorto gyventojai pristatė savo pagamintus patiekalus, kuriuos vertino  komisija, skanavo ir rinko geriausius kurorto gyventojai bei svečiai.

Kaip teigė renginio sumanytojas ir vienas iš organizatorių, Birštono savivaldybės gydytojas Irmantas Adamonis, „Džiugu, kad paskelbus ir pakvietus įstaigas, organizacijas, gyventojus į šį renginį žmonės ruošiasi, skaito internetinius puslapius, varto receptų knygas, galvoja, kaip nustebinti visus paprastu sveiku patiekalu. Manau, nors ir trumpam, tačiau kažkiek pasąmonėje išlieka rinkta informacija apie sveikus patiekalus. Maloniausia matyti, kaip renginio metu ir po jo žmonės keičiasi receptais. Tai ir yra didžiausia renginio sėkmė. Neatsitiktinai renginį pavadinome jubiliejiniu, nors jis buvo ketvirtasis, juk visada sėkmė būna ten, kur lygybė“.

IMGP4953Šiais metais renginys išsiskyrė tuo, jog konkurso dalyvių patiekalus vertino itin kompetentinga komisija, kurią sudarė kulinarijos meistrai puikiai išmanantys maisto gamybos paslaptis: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto sveikatos vadybos katedros dėstytojas ir Kauno raj. visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys, Klaipėdos valstybinės kolegijos sveikatos mokslų fakulteto dėstytoja Egidija Šandrikytė, Birštono AB ,,Eglės“ sanatorijos maitinimo skyriaus vedėjas Modestas Aviža, komisijos pirmininkas – žurnalistas, aktorius, televizijos laidų vedėjas, renginių organizatorius ir restorano ,,Legenda“ šeimininkas bei virėjas, Gediminas Juodeika ir jo žmona Jurgita Juodeikienė.

„Aš pats itin domiuosi sveika mityba, todėl džiaugiuosi, kad Birštone šitaip išradingai minima Europos sveikos mitybos diena ir galiu būti komisijos, kuri vertins visus sveikus patiekalus, nariu. Matydamas linksmus ir besišypsančius birštoniečių veidus, galiu teigti, jog kurorto gyventojai rūpinasi savo sveikata bei išvaizda – domisi sveika gyvensena ir aktyviai leidžia savo laisvalaikį“, – linkėdamas gerų įspūdžių teigė vertinimo komisijos pirmininkas G. Juodeika.

Šiais metais patiekalai buvo suskirstyti į šias  kategorijas: užkandžiai, salotos, karštieji patiekalai, desertai. Kiekviena įstaiga, organizacija, individualus asmuo galėjo pasirinkti po dvi kategorijas, kuriose pristatys savo patiekalus. Vertinimo komisija ragavo visus patiekalus ir rinko du, jų manymu, sveikiausius, skaniausius, originaliausius ir praktiškiausius. Renginio dalyviai bei žiūrovai taip pat turėjo galimybę ragauti visus patiekalus ir slaptu balsavimu išrinkti sveikiausią bei skaniausią patiekalą iš kiekvienos kategorijos. Iš viso sveikos mitybos konkurse buvo pristatyti 27 patiekalai: 9 užkandžiai, 5 salotos, 5 karšti patiekalai ir 8 desertai. Slaptu balsavimu publika išrinko ir buvo apdovanoti šie sveikiausių ir skaniausių patiekalų autoriai: Birštono meno mokykla, kurios atstovės pagamino užkandžius; Gabrielė Diškevičiūtė, pristačiusi desertą; Birštono vienkiemio darželis-mokykla, kurios atstovės pagamino sveikas ir gardžias salotas; bei svečių namai „Audenis“, kurio atstovai pristatė karštą patiekalą. Visus patiekalus paragavusi, ilgai posėdžiavusi komisija išrinko du geriausius patiekalus. Nugalėtoju tapo svečių namai „Audenis“, kurių kulinarė pagamino, komisijos manymu, gardžiausią karštą patiekalą ir desertą. Nugalėtojams buvo įteiktos taurės.

Europos sveikos mitybos diena visoje Europoje švenčiama lapkričio 8 d.  Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.

 

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti