Birštono kurhauze vyko konferencija „Kaimyniniai kraštai kovoje už laisvę. 1863–1864 m. Viltys, netektys ir tragedijos“

Birželio 27 d. Birštono kurhauze vyko tarptautinė istorikų konferencija „Kaimyniniai kraštai kovoje už laisvę. 1863–1864 m. Viltys, netektys ir tragedijos“, kurią organizavo Birštono muziejus.

Konferencijoje dalyvavo Lenkijos Respublikos Suvalkų apskrities archyvo vyresnysis mokslinis bendradarbis, istorikas Andžejus Matusievičius, Kauno apskrities archyvo direktorius, istorikas Gintaras Dručkus, Kauno savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas, Kauno apskr. bajorų vadas, bajoras Kęstutis Ignatavičius, Kaišiadorių muziejaus istorikas Vytautas Budvytis, Birštono kurorto steigėjo, aktyvaus 1831 m. ir 1863 m. sukilimo rėmėjo Adomo Bartoševičiaus provaikaitės – bajorės Zita Bartusevičiūtė ir Ona Žukauskienė bei kiti svečiai.

Konferencijos pradžioje dalyvius sveikino Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius ir teigė, jog ši konferencija – tai dar vienas prasmingas renginys, kuriuo minima Birštono kurortui reikšminga sukaktis – 150-osios 1863 m. sukilimo metinės. Mero pavaduotojas džiaugėsi, kad renginys simboliškai vyksta būtent Birštono kurhauze, pastate, kuriame buvo ruošiamasi 1863 m. sukilimui – didžiojoje kurorto salėje vyko vienas pirmųjų pasiruošimo sukilimui susirinkimų, kuriame dalyvavo keletas Lietuvos ir Lenkijos kultūrinio elito atstovų.

Konferencijoje buvo skaitomi pranešimai šiomis temomis: „1863 m sukilimas ir Europos valstybių laikysena“, „Augustavo gubernijos gyventojų gyvenimo 1863 m sukilimo metu mozaika“, „Kauno krašto bajorai 1863 m sukilime“, „Birštono kraštas 1863 m sukilimo organizavime ir sukilėlių veiksmuose“, „1863 m sukilėlių kovos Kaišiadorių krašte“. Konferenciją ir vėliau vykusią diskusiją vedė Birštono muziejaus istorikas Vytautas Kuzmickas. Išklausę išsamius pranešimus apie 1863–1864 m. lietuvių ir lenkų kovas už laisvę, konferencijos dalyviai pateikė klausimus istorikams, pranešėjams, diskutavo aktualiomis istorijos ir politikos temomis.

Renginyje dalyvavę istorikai, bajorų provaikaičiai ir kiti svečiai teigė, kad ši konferencija buvo įdomi ir profesionalams istorikams, ir renginio dalyviams bei svečiams. Jie džiaugėsi, kad ši tarptautinė konferencija vyko būtent Birštono kurorte, istoriniame Kurhauze, kuriame juntama iškilminga tarpukario dvasia.

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite