Birštono galiūno“ turnyre – kovos skirtingose kategorijose ir mažas žiūrovų būrys

IMGP8520

Rugsėjo 22 d. Birštono estradoje vyko varžybos „Birštono galiūnas“, kuriose varžėsi moterys, jaunimas ir skirtingų svorio kategorijų vyrai.

Galiūnai vertė padangas, kėlė rąstą, ašis, nešė lagaminus, o vyrai svorio kategorijoje per 105 kg nešė ir naščius.

Moterų grupėje dalyvavo 4 galiūnės. Pagrindinė kova dėl pirmosios vietos vyko tarp Ievos Vinkšnaitės ir Linos Linkaitės. Padangą sėkmingiau vertė Lina, bet kitose rungtyse stipresnė buvo Ieva. Tiesa, lagaminų nešimo rungtyje teisėjai buvo palankesni Ievai. Jie nenubaudė atletės už netaisyklingą startą. Užtat Lina buvo nubausta už skirtingą taisyklių traktavimą. Visgi, sportininkei buvo leista įveikti distanciją dar kartą, bet tai turėjo įtakos rezultatui ir Lina parodė antrą laiką.

_MG_4354

Bendroje įskaitoje nugalėjo Ieva Vinkšnaitė, Lina Linkaitė liko antra.

_MG_4372

Jaunimo grupėje niekas neprilygo Martynui Brusokui, kuris nugalėjo trijose rungtyse iš keturių ir tapo nugalėtoju. Antrąją vietą iškovojo Lalų šeimos atstovas – jaunėlis brolis Matas.

_MG_4360

Svorio kategorijoje iki 90 kg gan įtikinamai nugalėjo Ramūnas Liebus,

_MG_4366

o iki 105 kg pergalę sau gimtadienio proga pasidovanojo kraštietis Antanas Žiurauskas.

_MG_4377

Kategorijoje per 105 kg nugalėtoju tapo birštoniškis Vidas Blekaitis.

Deja, bet varžybas stebėjo mažai žiūrovų. Reikia manyti, tam įtakos turėjo pakeista data. Tradiciškai „Birštono galiūno“ turnyras vykdavo liepos 6 d., bet šiemet Lietuvos galiūnų federacija liepos 6 d. sumanė organizuoti varžybas kitame mieste.