•  

     

     

     

     

Birštono bibliotekoje – kūrybinės dirbtuvės

IMGP8604

Vilija Čiapaitė

Prie Birštono viešosios bibliotekos buvo kažkuo ypatinga oazė, kur vaikai ir suaugusieji kruopščiai piešė, kiti gi kartu kūrė. Čia veikė puikios kūrybinės dirbtuvės „Kas gyvena Nemune“ su dailininke Saule Gyliene. Vaikų net atvėpusios lūpytės sakyte sakė, jog labai smagu atsargiai nulupti žuvytę ar kokį kitą personažą ir priklijuoti prie improvizuotos vandens gelmės… Tai džiugino senelius, tėvelius, nes čia vaikai tapo savotiškais kūrėjais. Juk ne veltui šventės pavadinimas „Būk Birštone!“

Šalimais daugelis suaugusiųjų pasitikrino žinias apie Europos Sąjungą. Čia veikė ir loterija su klausimais, susijusiais su ES, o šalia esantis žemėlapis kvieste kvietė pažymėti vietą, kur norėtų sugrįžti. Šaunu, kad visos ES šalys turėjo žymas, o tai reiškia, jog žmonės mėgsta keliauti!

Bibliotekos pastato pavėsyje patogiai įsikūrę sėdmaišiuose jaunieji birštoniečiai ir svečiai skaitė knygas.

Dar vėliau vyko knygos „Pop-up“ su dailininkėmis Aušra Kiudulaite ir Prancūzijoje gyvenančia Elena Selena kūrimas (parskridusia specialiai į renginį iš Prancūzijos).

Nutoldama nuo bibliotekos pagalvojau, jog bibliotekos darbuotojai augina savo skaitytojus nuo mažens ir tai puikiai parinkta strategija. Čia dirbantis kolektyvas gyvena darbu, kuris, manau, virtęs meile ne tik jam, bet ir tiems, kurie čia lankosi!

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti