Birštone Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena buvo švenčiama renginių virtine ne vieną dieną

IMGP7929

Vilija Čiapaitė

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Akte remiamasi 1918 m. vasario 16 d. pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nenustojo turėjęs teisinės galios. Aktą pasirašė LR Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir kiti Tarybos nariai.

IMGP7944

Naktį į sausio 13-ąją Vilniuje lietuviai stojo ginti kareivių ketinamo užgrobti spaudos pastato, televizijos bokšto, radijo ir televizijos pastato, parlamento. Gindami televizijos bokštą žuvo 14 žmonių. Pasaulis pasmerkė SSRS veiksmus. Lietuvos palaikyti atvyko delegacijos iš Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos, Moldavijos, Rusijos, Lenkijos, Vengrijos…

IMGP8054

Rusijos federacija pripažino visišką Lietuvos nepriklausomybę, 1991 m. liepos 29 d. pasirašydama sutartį dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų.

Tad kovo 11 dieną visa šalis švenčia Lietuvos nepriklausomybę.

IMGP7961

Birštonas

Birštone Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skiriama nemažai dėmesio. Jau nuo kovo 7 dienos kurorte vyko renginiai, skirti šiai svarbiai datai paminėti.

Kovo 7 d. Birštono gimnazijos sporto salėje vyko Birštono savivaldybės 3×3 krepšinio turnyras, kitą dieną lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko ir vis dar vyksta paroda „Aš augu Lietuvoj, šalelėj mylimoj“. Kovo 9 dieną vyko mokinių raiškiojo skaitymo šventė „Gražiausi žodžiai Lietuvai“, o Birštono gimnazijoje buvo surengta fotosesija „Mūsų šypsenos Lietuvai“.

Sekmadienį daugeliui patiko susitikimas su gamtos fotografu Ričardu Anusausku bei dokumentinio filmo „Keturi metų laikai“ pristatymas.

Tačiau pati svarbiausia diena – kovo 11-oji. Ją vainikavo renginiai, skirti būtent jai. Ryte birštoniečiai ir svečiai meldėsi šv. Mišiose Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje. Po mišių su vėliavomis ir trispalvėmis juostelėmis, gėlytėmis ir kitokia mažute lietuviška atributika pasipuošę rinkosi į iškilmingą vėliavos pakėlimą Birštono savivaldybės aikštėje, kur šventine salve buvo paminėta kovo 11-oji. Birštono TAU ir Birštono gimnazijos meninė kompozicija „Skaitom Lietuvą“ stebino susirinkusius. Tarp jų galėjai pamatyti daug jaunų šeimų su atžalomis. Taip skiepijamas požiūris į svarbias šventes, susijusias su visa šalimi.

Skambant Lietuvos himnui, buvo pakelta vėliava. Vėjo išskleista trispalvė priminė, jog Nepriklausomybė neįkainojama, o trys salvės nugriaudėjo jai pagerbti.

IMGP7944

Kaip ir dera, Birštono merė Nijolė Dirginčienė pasveikino susirinkusius su švente.

Pagaliau sulaukė sportininkai ir šventinio bėgimo kurorto gatvėmis „Mes – už Lietuvą“, kurio pradžia – savivaldybės aikštėje.

Kad bėgikai apšiltų, buvo surengta mini estafetė. Po jos nemažas būrys bėgikų po starto bėgo 1200 m distanciją. Palaikymo komandoje buvo ir merė N. Dirginčienė, skatinusi visus greičiau pasiekti finišą, kur laukė karšta košė ir arbata. Bėgime dalyvavo ne tik sportininkai, bet ir mažieji birštoniškiai, kurie koja kojon su tėveliais bėgo šią distanciją. Tai buvo puiki akimirka, kai mažyliai iš visų jėgų stengėsi, kaip ir suaugusieji, įveikti bėgimo ruožą.

Malonu priminti, jog renginio organizatoriai – Birštono savivaldybė, Birštono gimnazija, Birštono kultūros centras.

 

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti