Birštonas neatsilieka nuo kitų kurortų – įvedamas papildomas mokestis

Gelbėkit vaikus

Vidmantas Venclovas
Rugpjūčio 24 d. Birštono savivaldybės Taryba priėmė sprendimą nuo kitų metų sausio 1 d. įvesti naują (infrastruktūros) mokestį atvykstantiems į kurortą pailsėti. Už kiekvieną nakvynę reikės palikti papildomus 2 litus.
Pasak Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus Valentino Vinco Revucko, planuojama, jog per metus pavyks surinkti 120 000 – 150 000 litų sumą, kuri bus panaudota kurorto infrastruktūros gerinimui. Administracijos direktoriaus teigimu, viešbučių ir sanatorijų vadovai neskambina pavojaus varpais. Nauja rinkliava palies, anot V. V. Revucko, tik apie 60 procentų atvykstančių į kurortą, nes sanatorijų pacientams, kurie gauna reabilitacinį gydymą, bei vaikams iki 14 metų mokestis nebus taikomas.
Birštonas ne pirmasis kurortas, kuris įveda taip vadinamą „pagalvės“ mokestį. Tai jau padarė Palanga ir Druskininkai. V. V. Revuckas nemano, kad 2 Lt naujo mokesčio įvedimas gali sumažinti turistų srautus, kurie pastaraisiais metais vėl augo.
Šiais metais visame kurorte yra sukurta nemažai gražių gėlynų, kurie džiugina akį. Pagal ruošiamą mokesčio lėšų panaudojimo metodiką, dalis lėšų ir bus skirta gėlynų įrengimui ir tvarkymui.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti