Prienų „TonyBet“ – BBL vicečempionai

prienaiBalandžio 12 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai savo aikštelėje pralaimėjo ir antrąsias BBL finalo serijos rungtynes „Šiaulių“ komandai ir liko antri.

Prieniškiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir pradžioje pirmavo 10 taškų skirtumu, bet vėliau perleido iniciatyvą varžovams ir visos Prienų komandos pastangos stabilizuoti žaidimą nebuvo sėkmingos. Vis tik. Prienų komandos strategas Virginijus Šeškus spaudos konferencijoje pasakė, jog iškovota antroji vieta taip pat geras pasiekimas, nes už nugaros liko virš 20 komandų.

Pirmasis kėlinys

Rungtynės prasidėjo labai nervingai, ir pirmąsias dvi minutes komandos gynėsi geriau nei puolė. Pirmieji susitvarkė su įtampa Prienų krepšininkai ir po Laimono Kisieliaus baudos metimų, Žygimanto Janavičiaus bei Vaido Čepukaičio dvitaškių įgijo 6 taškų pranašumą  (6:0). Varžovai atsakė taikliu tritaškiu (6:3). L. Kisielius padidino skirtumą iki 5 taškų (8:3). Prienų komanda apsigynė, o L. Kisieliaus ataką šiauliečiai sustabdė tik nesportine pražanga. Įkvėpti taiklių Laimono baudos metimų Prienų krepšininkai spurtavo ir įgijo 10 taškų persvarą (13:3). Deja, bet sekančios trys minutės „TonyBet“ komandai virto tikru pragaru. Buvo ne tik išbarstyta visa persvara, bet ir leista varžovams persverti rezultatą savo naudai ir laimėti pirmąjį kėlinį (17:18).

Antrasis kėlinys

Kėlinio pradžioje tęsėsi Prienų komandos košmaras. Per dvi pirmąsias minutes „Šiauliai“ padidino savo persvarą iki 5 taškų (19:24). Prienų komandai pirmuosius taškus kėlinyje pelnė Arvydas Šikšnius ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (22:24). Vis tik ilgą laiką pirmavo svečiai, o prieniškiai neleisdavo jiems pabėgti taikliais tolimais metimais. Po Mindaugo Lukauskio dviejų iš eilės tritaškių komandas skyrė tik vienas taškas (32:33). O po V. Čepukaičio sėkmingos atakos „TonyBet“ vyrai išėjo į priekį (34:33). Likus dviem minutėm iki kėlinio pabaigos prieniškiai dar turėjo vieno taško persvarą (36:35), bet prarado du kamuolius ir leido varžovams įgyti 3 taškų pranašumą (36:39).

Trečiasis kėlinys

„Šiaulių“ komanda kėlinį pradėjo galingu presingu, ir „TonyBet“ puolimas buvo visiškai neutralizuotas, prieniškių klaidos leido varžovams įgyti 13 taškų pranašumą (36:49). Ir tik tada „TonyBet“ komanda ėmė žaisti agresyviau puolime. Ž. Janavičiaus du individualūs prasiveržimai buvo sėkmingi, pataikė jis ir du baudos metimus. Baudos metimus realizavo Arvydas Šikšnius, o M. Lukauskis „įkalė“ dvitaškį ir komandas skyrė tik 3 taškai (46:49).
Likus iki kėlinio pabaigos 3 min. „TonyBet“ deficitas buvo tik 2 taškai (49:51). Bet kėlinio pabaigoje vėl sėkmingiau sužaidė svečiai ir po trijų kėlinių jų persvara padidėjo iki 7 taškų (52:59).

Ketvirtasis kėlinys

Ir ketvirtajame kėlinyje Prienų komandai nepavyko perimti iniciatyvos. Jau antrą kėlinio minutę „Šiauliai“ pirmavo 11 taškų skirtumu (52:63). Kėliniui įpusėjus „TonyBet“ krepšininkai dar sugebėjo sumažinti skirtumą iki 5 taškų (63:68), bet rungtynes laimėjo varžovai rezultatu 66:78.