Balbieriškis vidurvasarį šventė linksmai ir su geros nuotaikos užtaisu

IMGP8390

Liepos 18-20 dienomis, kaip jau tapo įprasta, Balbieriškis gyveno vienu ritmu – linksminosi vasaros šventėje „Prie Ringio ir Peršėkės“.

Iš pirmo žvilgsnio, ir kas čia ypatingo. Šventė – kaip šventė. Jos vyksta kiekvienoje seniūnijoje. Ir vis tik Balbieriškio šventėje pastebimas išskirtinis bendruomeninis susitelkimas.

Ypatingai krito į akis gerai organizuotos sporto varžybos.

Prie kiekvienos sporto aikštelės – palapinė su įgarsinimu, vieta sekretoriatui ir su vietiniais bei kviestiniais teisėjais.

Štai, krepšinio varžybose prakaitą liejo LKL teisėjas Gintaras Mačiulis ir „Utenos“ komandos žaidėja Rita Žilinskaitė, futbolo – „Ąžuolo“ klubo prezidentas Vydmantas Petraška ir veteranas Algis Mitrulevičius, smiginio – „Dvidešimtuko“ prezidentas Stasys Bendinskas, o paplūdimio tinklinio – Lietuvos Shindokai-kan karate federacijos prezidentas Arturas Juočiūnas, kuriam talkino „Žiburio“ gimnazijos mokytojas Vytas Blekaitis.

Pasak seniūnės Sigitos Ražanskienės, Balbieriškyje įsitvirtino graži tradicija, jog už futbolo varžybas yra atsakingas futbolo klubas „Ringis“ (prezidentas Vytautas Pranckevičius), o varžybų sekretoriatui tradiciškai vadovavo Juozokas Vilimas.

Krepšinio varžybas pastaruoju metu patikėta rengti pagrindinei mokyklai (direktorius Stasys Valančius). Tiesa, didžiausią šių varžybų organizavimo rūpesčių naštą prisiėmė kūno kultūros mokytojas Vitas Rymantas Sidaravičius, kuris į pagalbą pakvietė ne tik buvusį kolegą Juozą Muliauską, bet ir Alytaus sporto centro krepšinio trenerę Eleną Žilinskienę.

O štai paplūdimio tinklinio organizavimas buvo patikėtas bendruomenei „Balbieriškis“ (pirmininkas Saulius Narūnas),  smiginio varžybų rengimo iš savo rankų tradiciškai nepaleidžia Stasio Bendinsko ir Albinos Mincuvienės duetas.

Šių metų vasaros šventė buvo ypatinga dar ir tuo, kad šalia Balbieriškio pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo skyriaus pastato buvo oficialiai atidaryta universali sporto aikštelė. Dabar balbieriškiečiai turi gerą sporto aikštelių pasirinkimą – futbolo, krepšinio, paplūdimio tinklinio, rankinio, mažojo futbolo, teniso ir badmintono.

Sporto varžybos praėjo labai dinamiškai ir neprailgo, o vakare visus į parko estradą sukvietė kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojai.

IMGP8600Susirinkusieji pirmoje, dar vadinamoje oficialioje, dalyje galėjo pamatyti ir paklausyti ne tik vietinių meninių kolektyvų pasirodymų, bet ir svečių iš Marijampolės, Prienų ir Vilniaus.

Šventinę programą pradėjo pučiamųjų orkestro melodijos ir daina „Tuk širdele tuk tuk“, kurią atliko mažosios Emilija ir Neringa. Pastarųjų duetas sulaukė daug ovacijų ir suteikė gerą emocinį pradą visam šventiniam koncertui.

Estafetę perėmė vietiniai kolektyvai, kurių buvo nei daug, nei mažai – penki: „Fimeda“, jaunimo vokalinis ansamblis, „Dūmė“, „Ringelė“, „Temela“.

Jiems sėkmingai talkino saksofonininkas Tadas, džiazo atlikėja Jurgita, gitaristas ir atlikėjas Romas ir liaudiškos muzikos kapela „Jovaras“.

Gražiame slėnyje įsikūrę žiūrovai negailėjo plojimų ne tik meno kolektyvams, bet ir  šalia scenos savo pasirodymus rengusiai Balbieriškio ateičiai – vaikams.

Pramoginėje šventės dalyje žiūrovus linksmino breiko šokių grupė „Plus one“, atlikėjos Gabrielė ir Neringa, o vidurvasario šventės vakarą vainikavo grupės „Hiperbolė Tribute“ perdainuoti legendinės „Hiberbolės“ hitai bei šventinis fejerverkas.

IMGP8627Kartu su Balbieriškio ir seniūnijos gyventojais švente džiaugėsi Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas, administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, Seimo narys Vytautas Kamblevičius ir Tarybos nariai Loreta Jakinevičienė bei Jonas Vilionis. Šventėje dalyvavo ir daug kraštiečių.

Šventinius renginius sekmadienį vainikavo rimties ir susikaupimo akimirkos – Šv. Magdalenos atlaidai Balbieriškio bažnyčios šventoriuje.

Vidmantas Venclovas

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti