•  

   

   

   

„Ąžuolo“ progimnazijos pradinio ugdymo skyrius  N. Ūtoje naujais mokslo metais  nebus komplektuojamas

92829616-2249405388700361-7555443786923376640-o

Vidmantas Venclovas
kvitrina.com

Kai prieš metus Naujosios Ūtos pagrindinė mokykla buvo reorganizuota ir tapo „Ąžuolo“ progimnazijos pradinio ugdymo skyriumi, jau tada buvo daug spėlionių, ar ilgai pradinukai galės čia mokytis. Ir štai, ta diena atėjo, kai buvo pranešta, jog nepavykus sukomplektuoti pirmosios klasės Naujoje Ūtoje neliks ir pradinio ugdymo skyriaus. Be to, buvo nutarta bendrą ikimokyklinį ir priešmokyklinį skyrių perkelti į seniūnijos patalpas.

Deja, pasak Naujosios Ūtos gyventojų, apie planus buvo sužinota tik tada, kai Savivaldybės administracijos atsakingi darbuotojai atvyko į seniūniją apžiūrėti tinkamų ikimokyklinio skyriaus perkėlimui patalpų. Ką gi, išlindo yla iš maišo.

Aišku, Naujosios Ūtos bendruomenė sukilo ir išplatino kreipimąsi į merą, kitus savivaldybės vadovus ir Tarybos narius.

vaucekauskas 2

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas bendruomenės veiksmus įvardijo kaip emocijų protrūkį, nes taip jau atsitiko, jog nesuformavus pirmosios klasės neliko kito sprendimo, tik nekomplektuoti viso pradinio ugdymo skyriaus. Pasak mero, negalima buvo daryti jungtinės vienos pirmos – ketvirtos klasės. Savivaldybės vadovas patikino, jog 12 vaikų, kurie užsirašė į ikimokyklinę grupę ir toliau liks buvusios mokyklos patalpose. Tiesa, A. Vaicekauskas mano, jog logiškiau būtų ikimokyklinį skyrių perkelti į seniūnijos patalpas, bet dėl emocingo visuomenės prieštaravimo sprendimas kol kas atidedamas. Tiesa, meras patikslino, jog situacija bus stebima. Anot savivaldybės vadovo, jam ne prieš širdies, jog reikia tokių sprendimų, bet patys tėvai verčia rajono vadovybę  tai daryti.

Jei visų seniūnijoje gyvenančių tėvų vaikai lankytų Naujosios Ūtos pradinio ugdymo skyrių, tokios situacijos nebūtų, bet, deja, daug vaikų lanko Prienų miesto ir kitų vietovių mokyklas.

Meras teigė, jog jei nesusirinks ir ikimokyklinė grupė, tai buvusios mokyklos pastatas bus parduotas, nes Naujosios Ūtos bendruomenė neišsakė noro ją panaudoti. A. Vaicekauskas nemano, jog pradinio ugdymo skyriaus uždarymas gali turėti neigiamų pasekmių pačios seniūnijos vystymosi raidai, nes šiuolaikiniame gyvenime 10 km iki artimiausios švietimo įstaigos tėvams problemų nesudaro.

Meras taip pat akcentavo, jog Naujosios Ūtos situacija aiški, bet iššūkių švietimo srityje yra ir daugiau. Rajone nemažai mokyklų, kur formuojamos jungtinės klasės, o jų išlaikymas gula ant savivaldybės pečių. Primename, jog savivaldybės Taryba yra priėmusi sprendimą nuo kitų mokslų metų sujungti Skriaudžių ir Šilavoto pagrindines mokyklas į vieną juridinį asmenį.

Taip pat skaitykite

4 komentarai

 1. Naujosios ūtos pirmokas

  Prienų rajono savivaldybės tarybos 2021-04-29 sprendimu T3-106 patvirtintos
  Jungtinės klasės:
  1) Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkciame centre 1 ir 4 klasės bei 2 ir 3 klasės sudaro 2 jungtines klases;
  2) Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos Naujosios Ūtos daugiafunkciame centre 1 ir 2 klasės, 3 ir 4 klasės sudaro 2 jungtines klases;
  3) Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriuje 5, 6 ir 7 specialiosios klasės bei 9 ir 10 specialiosios klasės sudaro 2 jungtines klases;
  4) Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriuje 1, 2, 3 ir 4 lavinamosios klasės bei 5, 7 ir 8 lavinamosios klasės sudaro 2 jungtines klases;
  5) Pakuonio pagrindinėje mokykloje 2 ir 4 klasės, 5 ir 6 klasės bei 7 ir 8 klasės sudaro 3 jungtines klases;
  6) Šilavoto pagrindinėje mokykloje 1 ir 4 klasės, 2 ir 3 klasės bei 5 ir 6 klasės sudaro 3 jungtines klases.
  Ar negalima šio sprendimo pakeisti ir leisti N. Ūtoje steigti 1-4 jungtinę klasę.
  Ar bus keičiamas šis sprendimas ir Ašmintoje Šilavote panaikinamos 1-4 jungtinės klasės.

  Atsakyti
  1. Prieniškis

   Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus finansavimas ir metodika visiškai kitokia nei įprastų klasių, savivaldybei nereikia finansuoti klasių ar skirti papildomai lėšų, jie gauna tikslines lėšas iš ministerijos. Todėl cituoti šios mokyklos nederėtų (ir vaikų dauguma spec skyriuje su negalia).
   Šilavoto, Pakuonio mokyklos kol kas yra atskiri juridiniai vienetai, todėl lyginti su skyriaus ar filialo padėtimi nereikėtų, beje, šių mokyklų irgi laukia reorganizacijos ar apjungimai, nes greitu metu ministerija nefinansuos jungtinų klasių visiškai (stambins mokyklas).
   Vienintelis argumentas, kur būtų galima palyginimas – Ašmintos daugiafunkcinis centras, kuris yra Ąžuolo progimnazijos padalinys (panašiai kaip Naujosios Ūtos), tačiau jei gerai supratau Naujoje Ūtoje nesusiformuoja netgi ir jungtinė klasė dėl mokinių trūkumo, todėl situacija čia vėlgi šiek tiek skiriasi.
   Esminis dalykas švietimo tinkle – mokyklos bet kuriuo atveju bus stambinamos, čia jau ministerijos toks planas, mažųjų mokyklų seniūnijose ko gero su laiku neišliks, tuo labiau jei arčiausia mokykla 10-15 km atstumu, juk ir dabar nemažai seniūnijų mokinių vežami į Prienus. Jiezne, Veiveriuose, Stakliškėse galimai gimnazijos išliks, nes ten didelės teritorijos ir gyventojų šiek tiek daugiau jei lyginsime su N. Ūta ar Šilavotu.

   Atsakyti
 2. Dvigubas standartas

  2018-2018 m Pakuonio mokykloje buvo 1-4 jungtinės klasės po to buvo 1-3 jungtinės. Asmintos skyriuje 1-4 jungtinės klasės. O jau Naujosios Ūtos skyriuje 1-4 jungtinė klasė negali būti. Keista. p. s. Pakuonio mokyklos direktorė mero sutuoktinė.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti