• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Atšvaitas – pėsčiųjų saugumo garantas

ATMINTINE Atsvaitas, sviesa atspindintys elementai Renge LKPT 2019 m

Policija įspėja, kad eismo įvykiuose Lietuvoje daugiausia nukenčia pėstieji. Dieną eismas intensyvesnis, todėl eismo įvykių įvyksta daugiau, o tamsiuoju paros metu didžiausią įtaką eismo saugumui keliuose turi matomumas, kai vairuotojui pastebėti pėsčiąjį tamsoje yra labai sunku. Neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėsčiasis rizikuoja gyvybe 8 kartus dažniau, tamsiuoju paros metu žūsta daugiau kaip pusė į eismo įvykį patekusių pėsčiųjų, kas trečias patiria sunkių sužalojimų.

Norėdami išvengti eismo įvykių, į kuriuos patenka pėstieji, tiek jie patys, tiek transporto priemonių vairuotojai, turi elgtis atsakingai. Vairuotojai atsižvelgdami į važiavimo (oro ir eismo) sąlygas, privalo pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad spėtų laiku sustabdyti transporto priemonę. Ypač atidūs vairuotojai turi būti prieš pėsčiųjų perėjas, važiuodami per sankryžas, taip pat kelio ruožuose prie švietimo (ugdymo) įstaigų, kur į važiuojamąją kelio dalį gali netikėtai įbėgti nepilnamečiai.

Automobiliui važiuojant su įjungtomis tolimosiomis šviesomis, eismo dalyviai be atšvaito pastebimi tik už maždaug 100 metrų. Tuo tarpu su atšvaitu už maždaug 250-300 metrų, tai yra už 3 kartus didesnio atstumo, nei be atšvaito. Iš tokio atstumo pastebėjus pėsčiąjį, pakanka laiko tinkamai sureaguoti į atsiradusią kliūtį.
Užmiestyje, automobiliui važiuojant su trumpomis šviesomis, 80-90 km/val. greičiu, pėsčiasis be atšvaito tampa pastebimas, kai iki jo lieka maždaug 30-50 metrų, tokio atstumo nepakaktų net pradėti stabdyti.

Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi. Todėl policijos pareigūnai prašo pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų dėvėti atšvaitus, liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tėvai, taip pat turėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, kad jie turėtų ir segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.

Atšvaitas – efektyvi eismo dalyvio saugos priemonė, padedanti būti pastebėtiems laiku ir išvengti skaudžių nelaimių.

Policija primena, kaip teisingai nešioti atšvaitą:

1. Juostinį atšvaitą pritvirtinti ant drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos.

2. Pakabinamąjį atšvaitą prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų kojos kelio aukštyje.

3. Atšvaitus dėti ant dešinės rankos ir kojos arba segti dešinėje drabužių pusėje.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti