• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

„ATEITĮ KURIAME KARTU! PRISIDĖK IR TU!“

Jau trečius metus Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje gegužės pradžioje vyksta Europos savaitė, skirta Europos dienai paminėti. Ir šiais metais biblioteka kartu su partneriais, siekdama skleisti patrauklią ir prieinamą informaciją apie 2015-uosius – Europos vystomojo bendradarbiavimo metus bei skatinti kiekvieno bendruomenės nario atsakomybės ir solidarumo jausmą organizavo Europos savaitę „ATEITĮ KURIAME KARTU! PRISIDĖK IR TU!“. Savaitės metu bibliotekoje veikė Euroinfokioskas, paroda „Ateitį kuriame kartu! 2015-ieji – Europos metai vystymuisi“, vyko konkursas „Europietiškiausia mokykla“, kūrybinės Eurodirbtuvės, paskaita „Elektroninė prekyba“, edukacinis užsiėmimas „Pažink Europą“, susitikimas su Lietuvos žurnalistu, rašytoju, keliautoju, laidų vedėju, gidu Algimantu Jurgiu Čekuoliu. Savo žinias apie Europos Sąjungą bibliotekos lankytojai galėjo pasitikrinti dalyvaudami Europos egzamine.

Prienų Justino Marcinkevičius viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus Periodikos skaitykloje gegužės 4–8 d. veikusiame Euroinfokioskas bei spaudinių parodoje Europos lentynoje „Ateitį kuriame kartu! 2015-ieji – Europos metai vystymuisi“ pavieniai lankytojai galėjo susipažinti su spausdintine informacija lentynoje, o lankytojų grupėms parodą pristatė ir su eksponuojamais spaudiniais bei juose pateikta informacija supažindino bibliotekininkė Marytė Pačėsienė. Parodos lankytojai sužinojo vertingos informacijos jiems rūpimais Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politikos, ekonomikos, taikos ir stabilumo klausimais, susipažino su informacijos šaltiniais. Parodoje buvo eksponuojami leidiniai: „Europos mozaika“, „ES aplinkos politika“, „ES plėtros procesai“, „Europos regionų politika“, „Dešimt euro metų“, „Sveika Europa“, „Kaip funkcionuoja ES“, „ES ekonominė integracija“ ir kt. Parodoje taip pat buvo eksponuojama bibliotekininkų surinkta medžiaga „Europos Sąjunga rajono spaudoje“.

Vaikų literatūros skyriuje bei bibliotekos padaliniuose veikė kūrybinės Eurodirbtuvės. Kūrybinių dirbtuvių lankytojai žiūrėjo edukacinius filmukus apie ES, gamino Europos Sąjungos vėliavėles. Eurodirbtuvėse apsilankė Prienų miesto lopšelio-darželio „Gintarėlis“ (auklėtoja Loreta Radzevičienė) vaikučiai, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos 1b kl. (mokytoja Rasa Bartkutė), Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos 4 kl. (mokytoja Virginija Abramavičienė) mokiniai. Kūrybinės Eurodirbtuvės taip pat veikė Jiezno, Veiverių, Stakliškių, Balbieriškio, Išlaužo, Šilavoto, Strielčių, Mozūriškių, Naujosios Ūtos, Kunigiškių, Ašmintos bibliotekose.

Gegužės 6 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko paskaitos aktualiais Europos Sąjungos plėtros bei vystymosi politikos klausimais. Paskaitą „Elektroninė prekyba. Teisinės garantijos“ Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje skaitė VšĮ Europos vartotojų centro ES teisininkė patarėja Rasa Kneižytė. Paskaitoje dalyvavo ne tik suaugę bibliotekos lankytojai, bet ir mokiniai iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos, „Ąžuolo“ progimnazijos ir „Revuonos“ pagrindinės mokyklos. Vaikų literatūros skyriuje su jaunesniais bibliotekos lankytojais susitiko ir vedė edukacinį užsiėmimą Kauno Europe Direct informacijos centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė. Ji mokiniams pasakojo apie Europą, žaidė mini europrotus: patikrino, ar jie žino, kurioje šalyje ant stogo gyvena Karlsonas, kur su senjoru Pomidoru kovoja Čipolinas, o su blogio jėgomis – Haris Poteris, kur gimė Liolekas su Boleku ir kiti labai svarbūs asmenys. Nors visi vaikai gana neblogai išmanė šiuos dalykus, bet geriausius rezultatus parodė ir laimėjo prizus 3 komandos – „Europietės“, „Lietuvaitės“ ir „Trys muškietininkai“.

Gegužės 6 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Mažojoje salėje vyko susitikimas su žurnalistu, rašytoju, keliautoju, laidų vedėju Algimantu Čekuoliu. Su juo atvyko žmona – psichologė, Vilniaus universiteto dėstytoja Edita Čekuolienė. Pasidžiaugęs gausia auditorija, svečias pasidalino savo įžvalgomis iš nūdienos aktualijų. Susitikimo metu įteikta padėka Prienų rajono Jiezno gimnazijai, pripažintai EUROPIETIŠKIAUSIA MOKYKLA 2015 už įdomias iniciatyvas ir kūrybiškumą pristatant ES paramos fondus ir tarptautinius partnerius.

Gegužės 7 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko Europos egzaminas. Europos egzamino dalyviai turėjo atsakyti į įvairaus sudėtingumo bei spektro klausimus, susijusius su ES raida, veikimu ir institucijomis, valstybėmis narėmis, euro zona, Europos vystomojo bendradarbiavimo politika ir pan. Pirmojo etapo laimėtoja Daiva Keblienė įgijo teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2015 m. gegužės 14 d.

Pagrindinis renginių rėmėjas – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Partneriai: Prienų rajono administracijos Kultūros, jaunimo ir sporto skyrius, Prienų rajono administracijos Švietimo skyrius, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Prienų švietimo centras, Prienų bendrojo ugdymo mokyklos.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti