• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Arūnas Vaidogas: „Į mero poziciją tikrai nepretenduosiu, bet į Tarybą kandidatuosiu“

IMG-0039

Vacys Staknys

Prienų rajono Savivaldybės tarybos narys Arūnas Vaidogas, paklaustas apie Tarybos darbą, atsakė, jog praeiti metai nieko neišsiskiria iš kitų. Vyko įprastinis darbas – valdantieji protegavo savo sprendimus nekreipdami dėmesio į opozicijos pastabas ir dažnai turėdavo grįžti bei peržiūrėti jau priimtus sprendimus. Politiko manymu, tokie atvejai parodo valdžios silpnumą, o  meras Alvydas Vaicekauskas nesugeba betarpiškai bendrauti su Tarybos nariais. Kaip pavyzdį jis pateikė faktą, kai į atnaujinto Jiezno PSPC atidarymo ceremoniją nebuvo pakviesti ne tik jiezniečiams atstovaujantys Tarybos nariai, bet ir tie, kurie nemažai prisidėjo prie centro projekto finansavimo. Pasak jo, pretekstas, jog dalyvių skaičių ribojo Covid-19 pandemija, nepateisinamas, nes į kitus renginius buvo kviečiami šimtai dalyvių.

Visgi, Tarybos narys turėjo pripažinti, jog rajone yra padaryta ir nemažai gerų darbų, įgyvendinti reikšmingi investiciniai projektai, kurie padidino Prienų ir Jiezno miestų patrauklumą. Bet ir įgyvendintuose projektuose politikas pastebėjo klaidų.  Anot jo, Beržyno parke įrengti realiai nenaudojami teniso kortai, pastatytas irklavimo bazei netinkamas pastatas, nors buvo kalbėta, jog būtent jame bus laikomos valtys. Taip pat, jo manymu, nevykusiu galima laikyti erdvės prie Greimų tilto įrengimą, nes ji kainavo apie 600 000 eurų, o Jiezno mieste už 900 000 eurų buvo įrengtos net penkios erdvės.

vaidogas 2

Pateikęs šiuos pavyzdžius A. Vaidogas padarė išvadą, jog valdantieji mažai dėmesio skiria investicijoms į seniūnijų centrus, nors ne vienas Tarybos narys apie tai nuolat kalba. Politikas apgailestavo, jog Taryboje nepavyksta užmegzti tinkamo bendravimo tarp pozicijos ir „nukraujavusios“ opozicijos.

Tarybos nario teigimu, norima sudaryti įspūdį, jog tik valdančiųjų veiksmai yra geri ir priimant sprendimus nedaroma klaidų, nors realybė rodo ką kita. Jis pripažino, jog opozicija yra nevieninga ir neaktyvi.

Kalbėdamas apie krašto ateitį po 10 metų A. Vaidogas pasakė, jog viskas priklauso nuo to, ar pavyks sudaryti tokias sąlygas, kad į rajoną norėtų atvykti gyventi jauni žmonės. Pasak jo, tam tik reikia tinkamai investuoti esamas lėšas į infrastruktūros projektus ir kelius visame krašte. Politikas pateikė idėją, jog taip vadinamus „armėnų“ kelius reikia „aprengti“ dar vienu asfalto sluoksniu ir jie dar tarnaus dešimtmečius, o ne galvoti apie kapitalinius kelių tvarkymo projektus. Taip bus sutaupyta lėšų ir atlikta daugiau darbų.

Tarybos narys, paliesdamas švietimo ir sveikatos apsaugos klausimus, nebuvo itin kalbus. Jo manymu, pertvarkant švietimo tinklą, atsižvelgiant į Vyriausybės norus, reikia būti atsargiems, nes galima pridaryti klaidų, kurių nepavyks atitaisyti. Jau suklysta, kai buvo panaikintas vidurinis ugdymas paribio seniūnijose. Pagrindinės mokyklos sunkiai verčiasi, o jei seniūnijų centruose bus paliktas tik pradinis ugdymas, jos pačios „numirs“, nes dauguma tėvų atžalas vežios į kitas mokyklas. O seniūnijų centrai be mokyklų, tai demografinė katastrofa.

A. Vaidogas įsitikinęs, jog Prienų ligoninė privalo plėsti savo veiklą ir siūlyti gyventojams komercines medicinines paslaugas, geriau išnaudoti esamą bazę. Kitu atveju, jos laukia didelės slaugos ligoninės perspektyva.

Tarybos narys turi savo nuomonę, kaip galima pritraukti daugiau investicijų į kraštą. Pasak jo, reikia turėti gerą viziją ir „šturmuoti“ ministerijas, o ne sėdėti kabinetuose ir laukti „manos iš dangaus“.  Politiko teigimu, jis, dirbdamas administracijos vadovu, nuolat vykdavo į ministerijas ir  jo pastangos buvo sėkmingos. Buvo pritraukta 3,5 mln. VIP lėšų.  „Būdami valdžioje neturime teisės tinginiauti“, – teigė A. Vaidogas.

Tęsdamas šią temą, politikas atkreipė dėmesį, jog dabartinė valdžia labai mažai skiria dėmesio tiesioginiam bendravimui su verslu, o kviesti jo atstovus į metinį renginį elektroniniais laiškais – visiška nesąmonė.

A. Vaidogas nesupranta ir laiškų Tarybos nariams su prašymu atvykti pas merą ir atsiimti dovanas Kalėdų ir Naujųjų metų proga. Jis stebisi, jog meras nesurado laiko atvykti ir asmeniškai jas įteikti. „Deja, savireklama, o ne darbai tapo dabartinių valdančiųjų veiklos pagrindu ir tai liūdina“, – mintimis dalijasi politikas.

Jis davė suprasti, jog daugiau nesiruošia siekti mero posto, bet bus tarp kandidatų į Tarybą ir tiki, jog gyventojai jam suteiks tokį mandatą.

Pokalbio pabaigoje politikas palinkėjo visiems daugiau bendrauti ir tada bus lengviau pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. :)

    Kapitalinis kelių tvarkymo projektas – čia Vaidogas kalba apie kelią Kaunas – Prienai? Tai apie jį negalvoti? Ir kas tie „armėnų“ keliai? Pirmą kartą tokį apibrėžimą girdžiu.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti