ARATC ir savivaldybių buitinių atliekų požeminių aikštelių projektas stringa ir dėl prasto informavimo

Gelbėkit vaikus

Photo (1)

kvitrina.com

Birštone ir Prienuose Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras nuo praeitų metų vykdo projektą – atliekų aikštelių su požeminiais konteineriais įrengimą. Projekto tikslas – įrengti šiuolaikines atliekų surinkimo aikšteles su požeminiais konteineriais, kad būtų pagerintas estetinis aikštelių vaizdas, sumažintas kvapų intensyvumas, sudarytos sąlygas tinkamam rūšiavimui.

Deja, mūsų krašte šis projektas stringa, nes, dažniausiai, parinktos vietos nelabai atspindi gyventojų norus bei darbus pristabdo topografinės įvairių tinklų schemų nesutapimas su faktine situacija.

geguzes 10 - 01

Štai ir Birštone projektas vykdomas gan įdomiai: apie darbus gyventojai neinformuojami, rangovai tvarkosi, kaip jiems patogiau.

geguzes 10 - 02

Gegužės 6 d. Kęstučio gatvės 27 namo gyventojai, pamatę, kad jų kieme po langais vykdomi darbai, apie kuriuos jie nebuvo informuoti, surašė 31 asmens skundą Birštono savivaldybės administracijai ir šio projekto organizatoriui Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui.

Photo (3)

Gyventojai skundžiasi, kad aikštelė suplanuota per arti jų namo, o uosiai buvo nukirsti kartu su inkilais, kuriuose perėjo varnėnai.

geguzes 10 - 03

Birštono savivaldybės administracijoje priimtas skundas buvo nukreiptas į Architektūros ir kraštotvarkos skyrių.

Gegužės 14 d. įvyko Birštono savivaldybės administracijos specialistų susitikimas su naujienų portalo kvitrina.com reporteriu. Susitikimo metu Savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus Viešosios tvarkos specialistas Irmantas Adamonis bei Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus inžinierius Kęstutis Savukynas tvirtino, kad požeminių konteinerių aikštelių projekto vykdytojas yra Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, todėl Birštono savivaldybės administracijos specialistai dažniausiai projekte dalyvauja kaip pagalbininkai ir tarpininkai. Tiesa, parengtų vietų schemas, kuriose įmanoma įrengti minėtas aikšteles, specialistai derino.

Pasak M. Michaliunjo, pagal ARATC paruoštą projektą, Birštone bus įrengta 21 požeminė konteinerių aikštelė. Skyriaus vedėjas pripažino, jog kurorte sudėtinga surasti vietas, kurios atitiktų projekto reikalavimus ir gyventojų norus, bet patikino, jog visi atstumai nuo aikštelių iki namų išlaikyti.

M. Michaliunjo stebėjosi ir gyventojų elgesiu, nes jie prašo perkelti aikštelę arčiau kito namo, bet negalėjo atsakyti, kodėl su gyventojais nebuvo diskutuota apie tai prieš pradedant projektą. Tiesa, skyriaus vedėjas teigė, jog informacija apie požeminių konteinerių aikštelių įrengimą buvo viešinama Savivaldybės internetiniame puslapyje.

Inžinierius Kęstutis Savukynas paaiškino, jog kurorte paklota labai daug įvairių inžinerinių tinklų, todėl sunku surasti vietą, kurioje galima būtų iškasti apie 4 metrų gylio ir pakankamai ilgą tranšėją.

Deja, bet ne visose vietose, kur dabar yra įrengti pusiau požeminiai konteineriai, dėl minėto gylio galima įrengti požeminius talpas, todėl buvo ieškomos naujos vietos.

birs

M. Michaliunjo įsitikinęs, jog ir kurorto gyventojai turėtų geranoriškiau žiūrėti į projektus, kurie skirti sukurti geresnį kurorto kraštovaizdį, mažinti vizualinę taršą, pagerinti ekologinę situaciją. Pasak vedėjo, be jokios abejonės, naujos požeminių konteinerių aikštelės pagražins aplinką, sumažins kvapų sklaidą, padės eliminuoti paukščių ir gyvūnų patekimą į konteinerius.

Taip pat aplinka aplink aikšteles bus apželdinta dekoratyviniais augalais.

Požeminių konteinerių aikštelės tikrai atrodo gražiau ir nedarko aplinkos, bet visada norėtųsi, kad ir gerus sprendimus priimant į diskusijas būtų drąsiai įtraukiama visuomenė. Ir tada būtų mažiau skundų ir žmonių pasipiktinimo bei kalbų, jog vienoms gyventojų grupėms sudaromos geresnės sąlygos nei kitoms.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti