Apie draugystės, bendravimo ir bendradarbiavimo tradicijas

Dažniausiai draugai neatsiranda staiga. Reikia nemažai laiko, kad kažkas taptų tavo draugu. Tam, kad susidraugautum su kitu, neužtenka vien noro tai padaryti, galima pačiam parodyti, jog kitas žmogus tau rūpi. Labai svarbi asmeninė iniciatyva. Žinoma, gali laukti, kol tave pakvies nueiti į diskoteką ar kartu valgyti priešpiečių, bet gal pats išdrįstum žengti pirmąjį žingsnį?

Jau šeštus metus Balbieriškio pagrindinėje mokykloje vykdomas prevencinis projektas, kurio pagrindinis tikslas – mokyti vaikus priimti kitus žmones tokius, kokie jie yra, su teigiamomis ir neigiamomis savybėmis, parodyti bendravimo proceso reikšmę kasdieninėje veikloje; dalyviams įgyti naują patyrimą, geriau suvokti save ir savo elgesį, rasti galimybę tolesniam augimui ir tobulėjimui.

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad visus tuos metus ištikimais projekto partneriais lieka Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla.Tris dienas 25 mokinių ir jiems talkinusių mokytojų jungtinė komanda gyveno ,,savo noru įkalinti mokykloje”. Pagrindinis projekto ugdomasis tikslas – išmokti  dirbti komandoje ir padėti formuotis vaiko asmenybei bendraujant. Norėdami pasiekti užsibrėžtų tikslų, išsikėlėme uždavinius: įtraukti vaikus į aktyvią praktinę veiklą, ugdytis tarpasmeninius santykius, išmokti pažinti ir valdyti savo emocijas. Viena iš užduočių komandai buvo ieškoti kelių sprendžiant daugumai jaunimo aktualią priklausomybės nuo mobiliųjų telefonų, interneto, keiksmažodžių, patyčių, rūkymo problemą. Vaikai siūlė racionalius problemų sprendimo būdus ir išbandė juos veiklose.Projekto metu sukurti Draugystės ir Gerumo simboliai-angelai. Išsidalinę  prizus ir saldainius, su palinkėjimas visi išsiskirstė, tikėdamiesi susitikti kitais metais jau septintajame  projekto renginyje.

Reda Valančienė, mokytoja

Taip pat skaitykite