Antano Mikėno sportinio ėjimo memoriale – dviejų ėjimo didmeistrių kova ir dvi kraštiečių prizinės vietos

Povilas Urbutis

Rugsėjo 17 d. Birštone vyko XXXV Antano Mikėno sportinio ėjimo memorialas ir XIX Baltijos šalių jaunimo, jaunių ir jaunučių komandinis čempionatas.

Į Birštoną atvyko ėjikai iš Latvijos, Lenkijos, Estijos ir įvairių Lietuvos klubų.

Varžybose dalyvavo ir Birštono sporto centro bei Prienų KKSC ėjikai.

Prizines vietas laimėjo Miglė Damynaitė (2-oji vieta, Prienai, 10 km) ir Dovydas Tolis (3-ioji vieta, Birštonas, 5 km).  Ketvirtąsias vietas užėmė Domas Juozaitis (Birštonas, 1 km), Deimantė Žilinskaitė (Prienai, 3 km), Nojus Butėnas (Birštonas, 5 km). Dainius Ambrakaitis 1 km distancijoje buvo penktas.

10 km distancijoje dvikova tarp dviejų pagrindinių favoritų Mariaus Žiūko ir Artur Mastianica tapo tikru šedevru. Pradžioje pirmavo Marius Žiūkas, vėliau į priekį išsiveržė Artur Mastianica. Bet likus iki finišo apie 2 km Marius išėjo į priekį ir pergalingai finišavo.

Miglė Damynaitė, Nojus Butėnas ir Deimantė Žilinskaitė atstovavo įvairių amžiaus grupių Lietuvos rinktinėms.