Alytuje liepsnojančios padangos – nelaimė, kurios pasekmės palies visą Nemuno kraštą

milziniskas-gaisras-alytuje-82538965

Jonas Kavaliauskas

Spalio 16 d. gaisras Alytaus padangų perdirbimo įmonėje į Nemuno krašto istoriją įeis kaip viena iš skaudžiausių nelaimių per paskutinius 10 metų. Apie trečią valandą nakties prasidėjęs gaisras jau užteršė nemažą teritoriją Alytuje, bet ir, pagal vyraujantį šiaurės, šiaurės rytų vėją, degėsių kvapas pasiekė Birštono ir Prienų rajono savivaldybių vietoves. Abiejų savivaldybių Civilinės saugos atsakingi specialistai išplatino informaciją, kurioje siūlo gyventojams ir svečiams mažiau laiko būti lauke ir likti patalpose.

Gaisro vietoje dirba daug ugniagesių, tarp jų ir viena komanda iš Prienų PGT (automobilis ir du ugniagesiai). Pasak Prienų PGT viršininko Gintauto Baltrimo, situacija Alytuje sudėtinga, oro užterštumas akivaizdus. Prieniškiai ugniagesiai keičiasi kas 6–8 valandas.
Visgi, sunku suprasti, kaip tokio tipo įmonei buvo leista įsikurti pačiame Alytaus mieste. Įdomu, kodėl tokio ploto sandėlyje, kur laikomos kietos degiosios medžiagos, nesuveikė automatinė gaisro gesinimo sistema. O gal jos tiesiog nėra? Taip pat keistoka, kad tokios įmonės teritorijoje nėra įrengtų vaizdo kamerų.
Analizuojant įvykius, iškilo dar viena galima opi problema – ar tūkstančiai tonų išnaudoto gaisro gesinimui vandens nepatenka per lietaus kanalizacijos sistemą į Nemuną?
Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Česlovas Meržvinskas naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog kol kas tokios problemos nėra, nes visas vanduo per nuotekų surinkimo sistemą patenka į UAB „Dzūkijos vandenys“ valymo įrengimus. Pasak aplinkos apsaugos specialisto, vyksta nuolatiniai matavimai ir kol kas vizualiniai pastebėjimai nežada nieko blogo, nors šiek tiek degėsių kvapas jaučiamas. Tikrinamas ir oro užterštumas, bet tikslių duomenų dar nėra.
Portalo kvitrina.com surinkta medžiaga rodo, kad degėsių kvapas Birštono ir Prienų rajono savivaldybių vietovėse šiek tiek jaučiamas, bet didelių nepatogumų dar nesukelia. Oro sąlygos padeda išsklaidyti iš gaisravietės vėjo nešamus kvapus ir daleles. Jei būtų lietus ar rūkas, situacija dėl užterštumo būtų liūdnesnė.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti