7 būdai valdyti savo pinigus, kaip tai daro milijonieriai

finansai_du

Kai yra sakoma, kad turtingi žmonės yra kitokie nei priklausantys vidutinei ar žemesnei klasei, tai yra visiška tiesa. Tačiau šiuo atveju nereikėtų suprasti klaidingai. Tai sakant turima galvoje, kad turtingi žmonės savo pinigus valdo skirtingai nei dauguma iš mūsų.

Ir šiuo atveju www.insider.com kalba apie iš tikrųjų labai turtingus žmones, kurie savo gyvenime yra pasiekę tikras aukštas – tą 1 % žmonių, apie kuriuos kalbama visame pasaulyje. Ir tiesą sakant, visa tai yra suprantama – juk šie žmonės savo pinigus uždirba, juos leidžia ir taupo visiškai kitokiais būdais nei didžioji dalis žmonių visame pasaulyje. Būtent todėl kartais gali imti atrodyti, kad jie kliaujasi tam tikromis mistika apipintomis pinigų valdymo metodikomis, perduodamomis iš kartos į kartą. Laimei, viskas yra kur kas paprasčiau nei dauguma žmonių gali įsivaizduoti.

Žemiau pateikiame jums 7 pinigų valdymo būdus, kurie yra būdingi milijonieriams.

1. Investuokite automatiškai

Milijonieriai visuomet investuoja. Puikiai visame pasaulyje žinomas milijardierius ir filantropas Warren Buffett bėgant metams labai išpopuliarino „pirkimo ir laikymo“ strategiją, kurią šiomis dienomis naudoja daugybė žmonių. Šios investavimo strategijos siekėjai taip stipriai tiki savo pasirenkamomis investicijomis, kad daro tai nesiekdami įsigytų akcijų parduoti vos tik jos šiek tiek paaugs. Jie tai daro turėdami ilgalaikių tikslų ir žvelgdami į ilgalaikę perspektyvą. Tai reiškia, kad jie investuoja, o tuomet savo įsigytas akcijas laiko daug metų.

Kartą W. Buffett „CNBC“ teigė: „Jei jie įsigys geras kompanijas, pirks jas bėgant laikui, jiems puikiai seksis ir po 10, 20 ar 30 metų.

Todėl jei žmogus nori elgtis taip, kaip elgėsi ir tebesielgia jau minėtas visame pasaulyje labai žymus ir gerbiamas investuotojas Warren Buffett, į visą tai galima būtų pažvelgti pakankamai paprastai. Visų pirma, turėtumėte pradėti taupyti kaip įmanoma anksčiau ir dažniau – ir niekuomet nesustoti to daryti. Daugybė žmonių, kurie šiandien yra labai turtingi, pradėjo net ir labai nedideles pinigų sumas taupyti dar labai anksti. Ir tai jie darė visos savo karjeros metu – nepaisant to, ar jie susidurdavo su didžiuliais finansiniais sunkumais, ar jiems viskas klostydavosi kuo puikiausiai.

Taigi, labai svarbu pradėti investuoti – net jei tai pradžioje yra labai nedidelės sumos. O tam, kad pradžioje tai daryti jums taptų lengviau, visą šį investavimo procesą jūs visuomet galite automatizuoti. Šiandien tam yra daugybė veiksmingų ir patogių programų, kurių pagalba investavimo procesas gali tapti kur kas sklandesnis.

2. Kreipkitės pagalbos

Milijonieriai visuomet gauna profesionalią pagalbą. Turbūt jau ne kartą buvote pastebėję, kad aplink turtingus žmones taip pat visuomet galima pamatyti ir būrį kitų sričių profesionalų – pradedant finansų planuotojais, ir baigiant mokesčių konsultantais, akcijų biržų brokeriais ar buhalteriais, kurie dirbdami išvien stengiasi kaip įmanoma labiau padidinti gaunamą pelną.

Visa tai parodo, kad milijonieriai visuomet naudojasi profesionalų turimomis žiniomis ir patirtimi. Tai reiškia, kad srityse, kuriose jie nėra tokie geri, pasitelkia profesionalus, kurie tam tikras užduotis už juos gali įgyvendinti kur kas lengviau ir sėkmingiau. Taigi, daugybė turtingų žmonių tokiais tapo dalį svarbių užduočių patikėdami kitiems, kuriems jas įgyvendinti sekasi kur kas geriau. Atitinkamų užduočių patikėjimas profesionalams padeda nenukrypti nuo pagrindinio kelio ir nepadaryti brangiai kainuojančių klaidų. Trumpiau tariant, tai leidžia susitelkti į savo pagrindines užduotis ir jas įgyvendinti geriausiai, vietoje to, kad visas užduotis būtų bandoma atlikti savo pačių rankomis.

Kaip jau supratote, jei norite būti turtingi ir padaryti mažiau klaidų, turite nevengti kreiptis pagalbos į savo sričių ekspertus, kurie yra sukaupę didžiulę patirtį ir gali savo darbą atlikti nepriekaištingai. Gyvename laikais, kuomet aplink mus yra daugybė galimybių ir lygiai taip pat labai daug skirtingų sričių profesionalų, kuriais galima pasikliauti. Todėl jei kiekvienas iš mūsų turime tokias galimybes, tikrai neturėtume praleisti progos jomis pasinaudoti.

3. Išmanykite mokestinius įstatymus

Išnaudokite mokestinę sistemą savo naudai. Ir tikrai nereikėtų manyti, kad tokiu būdu yra daroma kažkas neteisingo ar netgi neteisėto. Turtingi žmonės paprasčiausiai išmano mokestinius įstatymus ir žino, kaip veikia visa mokesčių sistema. Tai reiškia, kad jie elgiasi pagal įstatymą, tačiau pasinaudoja įstatymų numatytomis „mokestinėmis lengvatomis“, tokiu būdu sumažindami savo patiriamus nuostolius. Todėl vietoje to, kad žmonės piktintųsi dideliais mokesčiais, visų pirma turėtų pradėti į juos gilintis, tokiu būdu galiausiai suprasdami, jog vis dėlto jie turi pakankamai daug galimybių jiems tenkančią mokestinę naštą labai reikšmingai sumažinti.

Tuo tarpu, jei jūs manote, kad jei uždirbsite labai daug, jums nebus svarbu, kokią dalį savo gautų pajamų atiduosite valstybei, labai klystate. Kuo daugiau uždirbsite, tuo mažiau jūs norėsite atiduoti. Tai yra visiškai natūralu. Tačiau visų svarbiausia, kad visa tai būtų daroma atsižvelgiant į mokestinius įstatymus. Trumpiau tariant, reikia naudotis tuo, kuo leidžia naudotis valstybė. Jei įstatymuose yra numatytos įvairios išimtys ir galimybės sutaupyti daugiau sumokant mažiau, kodėl verslas ar investuotojas neturėtų visu tuo pasinaudoti? Todėl nepaisant to, kaip neįdomiai ir varginančiai visa tai galėtų beskambėti, išmanyti mokestinius įstatymus yra verta kiekvienam žmogui, kuris nori būti turtingas.

4. Investuokite į nekilnojamąjį turtą

Milijonieriai turi daug jiems priklausančio turto. Jie visuomet diversifikuoja savo investicinį portfelį. Pavyzdžiui, jie investuoja į nekilnojamąjį turtą, kuris jiems gali generuoti pasyvias pajamas ir bėgant laikui augti savo verte.

Ir šiuo atveju nebūtina susitelkti vien tik į nekilnojamąjį turtą. Svarbu suprasti investavimo į tam tikras fizines vertybes naudą ir galimą investicinę grąžą. Be to, nereikia pamiršti ir jau minėtos diversifikacijos, kuri padeda sumažinti investicinę riziką. Kaip jau turbūt esate girdėję – nei vienas investuotojas visų kiaušinių neturėtų laikyti vienoje pintinėje. Tai reiškia, kad savo investicijas reikia išskaidyti, tokiu būdu sumažinant visuomet egzistuojančią nesėkmės riziką.

Jei savo investicinį portfelį jūs diversifikuosite, tuomet jums bus lengviau apsaugoti didesnę dalį savo investicijų, jei reikalai tam tikroje rinkoje pakryptų neigiama linkme. Pavyzdžiui, jei jūs investuojate į akcijas ir akcijų rinkoje kyla chaosas, dėl ko jūsų turimų akcijų vertė nukrinta, turėdami nekilnojamojo turto objektų jūs galite savo patirtus nuostolius padengti. Tokiu atveju neramumai akcijų biržoje nebūtinai turi paliesti ir nekilnojamojo turto rinką.

Taigi, būtent dėl minėtų priežasčių yra labai naudinga investuoti ir į fizinį turtą. Be to, neturėtumėte manyti, kad jums reikės dešimčių tūkstančių eurų, kad tai galėtumėte padaryti. Pasaulyje veikia ne viena investavimo į nekilnojamąjį turtą programa, kurios pagalba investuotojai gali investuoti ir turėdami vos 500 eurų. Todėl tereikia pasidomėti jums prieinamomis galimybės ir pasistengti minėtu būdu apsaugoti savo investicijas.

5. Žinokite viską apie paskolas

Galite būti visiškai tikri, kad milijonieriai puikiai žino, kaip savo naudai pasitelkti paskolas. O tai reiškia, kad milijonieriai į finansinius įsipareigojimus taip pat yra linkę žvelgti kitaip nei dauguma iš mūsų. Pavyzdžiui, žmogus, kuris yra pratęs turėti reikalų su didelėmis pinigų sumomis, kur kas komfortiškiau jausis imdamas trumpalaikę vartojamąją paskolą tam, kad galėtų pradėti naują verslą. Lygiai taip pat toks žmogus jausis komfortiškiau ir viską apskaičiuos imdamas dar vieną būsto paskolą, kad galėtų įsigyti dar vieną nekilnojamojo turto objektą.

Ir tai tikrai nereiškia, kad dabar jūs akimirksniu turėtumėte suskubti imti paskolą vienam ar kitam pirkiniui įsigyti. Visu tuo norima pasakyti, kad visų pirma reikia būti labai gerai apsišvietusiems ir žinoti, kaip veikia paskolas bei kokiu būdu jos jums galėtų pasitarnauti vienoje ar kitoje situacijoje. Turbūt jau esate girdėję, kad kai kurios paskolos gali būti vadinamos „blogomis“, o kai kurios – „geromis“. Ir toks vertinimas yra visiškai teisingas bei objektyvus, jei žinome, kaip veikia paskolų sistema ir kokios paskoloms laikomos palūkanos galėtų būti adekvačios. Todėl kai kuriais atvejais net ir turint labai daug pinigų, siekiant tam tikrų tikslų gali būti išmintingiau kreiptis dėl paskolos.

6. Laukite dėmesio vertų pasiūlymų

Milijonieriai iš tikrųjų gali būti labai taupūs žmonės. Vien tai, kad jie turi labai daug pinigų, dar nereiškia, jog jie yra dideli išlaidūnai. Paprastai jie gyvena žemiau savo galimybių, todėl tokiu būdu jie geba daugiau sutaupyti ir investuoti.

Sociologijos profesorė Rachel Sherman apklausė 50 turtingų žmonių, kurie dirbo finansų srityje arba paveldėjo milijonus. Ji pasakojo, kad žmonės, su kuriais kalbėjosi, niekuomet nesipiktino dėl kainų, jei jos būdavo aukštos. Jos teigimu, vietoje to, jie su dideliu entuziazmu ieškodami didelių akcijų, pirkdavo drabužius žemomis kainomis pasižyminčiose parduotuvėse ir vairuodavo senus automobilius. Ir jie taip pat kritikuodavo kitų turtingų žmonių išlaidavimą.

Visa tai labai akivaizdžiai parodo, kad kiekvienas žmogus gali būti turtingas. Tiesiog tam visų pirma reikia atitinkamo nusiteikimo ir teisingo požiūrio. Jei jūs nesistengsite įtikti kitiems ir prieš kitus pasipuikuoti įsigytu brangesniu pirkiniu, laikui bėgant jūs galėsite sutaupyti kur kas daugiau, o tai jums padės ne tik apsaugoti savo asmeninę finansinę situaciją, tačiau taip pat dalį pinigų atidėti nenumatytiems atvejams skirtam asmeniniam fondui ir pradėti aktyviau investuoti tam skiriant daugiau lėšų. Todėl jei turite galimybę, stenkitės išlaukti jūsų dėmesio vertų pasiūlymų.

7. „Krimskite“ knygas

Milijonieriai nuolatos skaito knygas tikrai ne vien dėl savo malonumo (nors tai daryti iš tikrųjų yra neįtikėtinai malonu!). Visų pirma, jie tai daro tam, kad gautų daugiau informacijos ir žinių. Ir taip, jūs supratote visiškai teisingai – tai jūs darote ir šiuo metu! Tai reiškia, kad jūs jau dabar imate elgtis kaip milijonierius, todėl tai dar kartelį įrodo, jog taip elgtis tikrai nėra sudėtinga.

Milijonierius Steve Siebold per pastaruosius tris dešimtmečius apklausė daugiau nei 1200 pasaulio turtingiausių žmonių. Jis pastebėjo, kad jie visi turėjo kai ką bendro – jie buvo labai gerai apsišvietę skaitymo dėka.

S. Siebold savo knygoje „Kaip mąsto turtingi žmonės“ (angl. „How Rich People Think“) rašė: „Apsilankykite turtingo žmogaus namuose ir vienas iš dalykų, kurį jūs pamatysite, bus didžiulė knygų biblioteka, kurios pagalba jie save mokė, kaip tapti labiau sėkmingais.

Todėl galvodami apie turtingus žmones ir norėdami tokiais tapti nuo šiol nebeturėtumėte manyti, kad tai, ką jie kasdien daro, yra labai sudėtinga ar jums nepasiekiama. Lygiai taip pat elgtis gali ir kiekvienas iš mūsų – nepaisant to, kokios bebūtų mūsų pajamos.

Taip pat skaitykite