3 D spausdintuvas – tai kelias į motyvaciją mokymosi procese

Nieks nedrįs paneigti, kad mokyklos gyvena technologinių pokyčių ritmu. Technologijos keičiasi greičiau, nei galime įsivaizduoti. Įvairiais būdais siekiama didinti vaikų užimtumą ir mokymosi gebėjimus, išmokyti juos kaime džiaugtis gyvenimu bei realizuoti savo idėjas, taikant įvairias technologijas. Technologijų suteikiamos galimybės atveria akis į pasaulį, o kartu ir leidžia pasidalinti tuo, ką unikalaus turi patys vaikai. Taip pamažu kuriami tiltai tarp švietimo ir verslo, tarp tradicijų ir inovacijų, mokyklos viduje.

Tokiomis technologijų naujovėmis viena pirmųjų rajone susidomėjo Stakliškių gimnazija. Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį informacinių technologijų mokytojas Vidas Noreika ir jo dvyliktokas mokinys dalyvavo Vilniuje Ugdymo plėtotės centro, UAB „Biznio mašinų pasaulis“ ir VGTU organizuotame seminare „3D spausdinimo kūrybinės dirbtuvės“, o šiandien, pritaikydami įgytus praktinius gebėjimus, jau galime kurti realius daiktus, nes UAB „Biznio mašinų pasaulis“ mokyklai pateikė komercinį pasiūlymą, kuriuo pasinaudoję ir įsigijome 3D spausdintuvą (Makerbot Replicator2X). Ilgai nelaukęs aktyvus, darbštus, nestokojantis idėjų abiturientas Simonas sugalvojo pakviesti savo bendraminčius, smalsius 8, 9, 10 klasių mokinius į pažindinamąsias pamokas. Pirmą kartą susirinkusieji buvo supažindinti su modeliavimu, projektavimu, spausdinimo procesu, darbo eiga. Toliau sekė kūrybiniai užsiėmimai, savų projektų įgyvendinimas, gamybos procesas. Mokiniai su didžiuliu entuziazmu buvo skatinami realizuoti savo sugalvotus daiktus, juos kurti, tobulinti, o nepavykus – domėtis, ieškoti priežasčių ir galimų sprendimo variantų. Visur pagelbėjo Simonas, kuris mokė ir pats mokėsi, dalijosi savo gerąja patirtimi, kur ir kaip pritaikyti 3D spausdintuvą mokykloje. Užsiėmimai, vedami Simono per mokslo metus, parodė didžiulį mokinių susidomėjimą. Suburta komanda pristatė savo sukurtų daiktų parodėles, džiaugėsi puikia galimybe daugelį dalykų, fizikinių reiškinių pažinę tarsi iš naujo – ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, kūrybiškai.

Belieka tik pasidžiaugti, kad Stakliškių gimnazistai ir bendruomenė yra atviri naujovėms. Jau kitais mokslo metais planuojamas 3D modeliavimo ir spausdinimo būrelis, taip pat pasirenkamasis dalykas „3D modeliavimas ir dizainas“ 11-12 klasėms. Linkime mokiniams kaupti idėjas ir pereiti prie realybės su naujuoju 3D spausdintuvu.

Stakliškių gimnazijos lietuvių k. mokytoja Edita Valatkienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti