„Rūdupis“ trinktelėjo ir „Žalgiriui“

Prienų „Rūdupio“ komanda antrus metus iš eilės kvėpuoja „Žalgiriui“ į nugarą.

Jei šiame sezone „Žalgirio“ arenoje tituluotiems varžovams LKL čempionato rungtynėse pavyko išvengti pralaimėjimo, tai BBL atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio pirmose rungtynėse „Žalgiris“ buvo parklupdytas. Sunku pasakyti kokios priežastys lėmė, kad „Žalgirio“ žvaigždės tris ketvirtadalius rungtynių turėjo vytis „Rūdupio“ krepšininkus, bet aišku, jog pagrindine priežastimi buvo geras Prienų komandos žaidimas.
„Žalgiris“ rungtynes pradėjo spurtu 6:0, o dar po kelių atakų komandas jau skyrė 7 taškai (2:9), ir sirgaliai skaičiavo, kokiu skirtumu kauniečiai įveiks aikštelės šeimininkus. Bet kitos nuomonės buvo „Rūdupio“ krepšininkai. Esant rezultatui 0:6, „Rūdupio“ strategas Virginijus Šeškus suskubo paimti minutės pertraukėlę, ir būtent šis stabtelėjimas viską apvertė aukštyn kojom. Nors žalgiriečiai turėjo 7 taškų pranašumą, „Rūdupis“ jau buvo pasiruošęs kovoti dėl pergalės. „Žalgiris“ nesugebėjo nei apsiginti, nei užpulti, ir Prienų komanda sumažino skirtumą iki vieno taško (8:9). „Žalgiris“ bandė atitrūkti, bet toks manevras jam nepavyko, o „Rūdupis“ po Gedimino Orelik taiklių baudos metimų išsiveržė į priekį (21:20). Tiesa, Tadas Klimavičius persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai (21:22), bet, kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis kartas, kai kauniečiai pirmavo šiose rungtynėse.

 
„Rūdupio“ kelias į pergalę prasidėjo antrame kėlinyje. Robertas Javtokas gavo pražangą puolime, Dainius Šalenga prametė metimą, o žalgiriečiai uždirbo nesportinę pražangą. Gintaras Kadžiulis šaltakraujiškai realizavo baudos metimus ir išvedė „Rūdupį“ į priekį. Marko Popovič suklydo puolime, bet ir „Rūdupis“ sužaidė negeriau. D. Šalenga bandė pelnyti taškus, bet gavo bloką nuo Edgaro Želionio, kuris jau varžovų aikštelėje pelnė 2 taškus (25:22). Artūras Milaknis padidino „Rūdupio“ pranašumą iki 5 taškų (27:22). Žalgiris“ suskubo išlyginti rezultatą, tačiau į Sonny Weems tritaškį taikliu tolimu metimu atsakė G. Orelik (30:25). S. Weems pelnė dvitaškį, Adas Juškevičius vėl atstatė 5 taškų pranašumą (32:27). S. Weems nenurimo, ir „Rūdupio“ krepšyje atsidūrė dar vienas tritaškis (32:30). Simas Buterlevičius pelnė sudėtingą metimą (34:30). Paulius Jankūnas vėl priartino „Žalgirį“ prie „Rūdupio“ (34:32). A. Juškevičius ir A. Milaknis įsūdė po tritaškį, ir Prienų komanda įgijo 8 taškų pranašumą (40:32). „Žalgirio“ bandymai perimti iniciatyvą nieko nedavė, o „Rūdupio“ krepšininkai kėlinio pabaigoje padidino savo pranašumą iki 13 taškų (51:38).
Buvo aišku, jog po pertraukos „Žalgiris“ pasistengs perimti iniciatyvą ir pakeisti rungtynių eigą. Trečiasis kėlinys prasidėjo žalgiriečių presingu, tačiau jis iš pradžių nieko gero nedavė. „Rūdupio“ krepšininkai po S. Buterlevičiaus metimo padidino savo pranašumą iki 17 taškų (57:40). Tiesa, „Žalgiris“ D. Šalengos ir M. Kalniečio pastangomis sumažino kauniečių atsilikimą iki 8 taškų (66:58), bet „Rūdupis“ jau nebuvo linkęs atiduoti iniciatyvos. Po E. Želionio ir A. Juškevičiaus taiklių metimų skirtumas padidėjo iki 13 taškų (71:58), o po trijų kėlinių aikštelės šeimininkai pirmavo 9 taškais (75:66).
Ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ puolė va bank. „Rūdupio“ puolimas pradėjo strigti, o gynyboje stabdyti žalgiriečius nepavyko. Po D. Šalengos dvitaškio komandas skyrė tik 3 taškai (77:74), o dar po kelių atakų skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (79:77). Ir tada „Rūdupis“ atsakė spurtu 4:0 ir padidino skirtumą iki 6 taškų (83:77). „Žalgiriui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 4 taškų (88:84), tačiau „Rūdupis“ nepasimetė ir atsakė spurtu 7:0 (95:84). Ir tai buvo viskas. Abi komandos laukė rungtynių pabaigos. Jos dar apsikeitė taikliais metimais, bet galutiniam rezultatui įtakos tai neturėjo, ir „Rūdupis“ laimėjo rungtynes 12 taškų skirtumu (97:85).
„Rūdupio“ vyr. treneris Virginijus Šeškus po rungtynių pasakė, jog išsipildė jo troškimas laimėti prieš „Žalgirį“. Komanda žaidė gerai nusiteikusi ir ne tik atlaikė žalgiriečių spaudimą, bet ir gražiu spurtu užbaigė rungtynes. „Šiose rungtynėse gerai pataikėme, ketvirtame kėlinyje pasijuto nuovargis ir pasipylė vaikiškos klaidos, bet noras nugalėti buvo stipresnis“.
Strategas padėkojo sirgaliams, kurie lemiamu momentu (kai „Rūdupis“ pirmavo tik 2 taškais – red. pastaba) pradėjo skanduoti „Prienai, Prienai!“ ir suteikė papildomų jėgų sėkmingai užbaigti rungtynes.
Be jokios abejonės, šiose rungtynėse Prienų komandos lyderiais buvo Gintaras Kadžiulis (22 taškai) ir Adas Juškevičius (20). Nemažai kritikos sulaukęs Artūras Milaknis visgi lemiamais momentais įsūdydavo tritaškius į savo buvusios komandos krepšį (17).
Adas šiame sezone sužaidė geriausias savo rungtynes. Jis buvo naudingiausias „Rūdupio“ komandoje (27 efektyvumo balai). Prie 20 pelnytų taškų jis pridėjo 5 atkovotus kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo, aikštelėje praleido daugiausiai laiko.
Nelabai sėkminga rungtynių pradžia buvo Valdui Dabkui, tačiau vėliau jis kelis kartus „patraukė“ komandą į priekį (10 taškų). Formą atgauna ir Gediminas Orelik (10 taškų).
„Rūdupiui“ nemažai problemų pridarė buvęs jo žaidėjas D. Šalenga, kuris, žaisdamas Prienų komandoje, buvo vienas kalvių pergalės prieš „Lietuvos rytą“, bet jo pastangų neužteko, kad „Rūdupis“ būtų įveiktas.

Taip pat skaitykite

2 komentarai