•  

     

     

     

„Nemunėlio vingiai“ nuvilnijo Nemunu


Vilija Čiapaitė

Nemuno didybė džiugina kiekvieną juo plaukiantį ar einantį tiltu. Niekas nepasakys, kiek Nemunui metų, gal dėl to apie jį sukurta daug nuostabių dainų, eilėraščių, legendų. Akį džiugina jo krantai, it paukšteliai, aptūpę krantus kaimeliai, miestai, sodybos, kuriose gyvena besikeičiančios kartos. Gal dėl to, kad ir Prienai aptūpę Nemuną iš abiejų pusių, čia prieš trejus metus buvo organizuotas tarprajoninis vokalinės muzikos kolektyvų festivalis konkursas. Tuomet renginio organizatorė Aldona Šyvokienė nesitikėjo, kad į jį kasmet rinksis gausūs kolektyvų ar dainorių būreliai, tačiau idėja pasiteisino.

Taigi šiais metais į festivalį konkursą atvyko kolektyvai iš Kauno, Kėdainių, Vilkaviškio, Šakių, Varėnos, Birštono, Prienų (miestų ir rajonų). O pasirodymus vertino kompetentinga komisija, tai: komisijos pirmininkė Lietuvos chorų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dėstytoja, festivalio „Susitikime dainoj“ organizatorė Leokadija Januškienė, Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios choro „Cantate Dominus“ vadovas, Kauno Juozo Naujalio gimnazijos vyr. mokytojas, festivalio „Kaunas Cantat“ organizatorius Rolandas Daugėla, Birštono muzikos mokyklos muzikinio skyriaus vedėja, festivalio „Muzikuokime drauge“ organizatorė Dalytė Jegelevičienė. Malonu, kad festivalio dalyvius pasveikinti atvyko rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius bei Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimas Šiugždinis.

Malonu buvo klausytis dainorėlių iš Lietuvos, apdainuojančių Nemuną. Komisijai sunku buvo išrinkti pačius geriausius, tačiau taškai buvo sudėti ir… Vaikų ir jaunimo kategorijoje I vieta atiteko Garliavos meno mokyklos mergaičių vokaliniam ansambliui (vad. Laimutė Dzedaravičienė), II – Prienų meno mokyklos solistei Gabrielei Grabliauskaitei (vad. Reda Černiauskienė) ir III – Prienų meno mokyklos solistei Laurai Kazlauskaitei (vad. Reda Černiauskienė). Kamerinių ansamblių kategorijoje I vietą pelnė Varėnos kultūros centro mišrus kvartetas (vad. Kęstutis Breidokas), II – Kauno r. Kačerginės kultūros centro moterų vokalinis duetas (vad. Vytautas Brušnius), III – Birštono Vienkiemio moterų duetas (vad. Roma Zdanevičienė). Vokalinių ansamblių kategorijoje I vieta buvo paskirta Vilkaviškio kultūros centro vokaliniam ansambliui „Svaja“ (vad. Rita Štrimaitienė), II – Kauno r. Samylų kultūros centro vokaliniam ansambliui „Lyra“ (vad. Laimutė Dzedaravičienė), III vieta atiteko Šakių kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Gaudenė“ (vad. Ingira Jakienė) ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro šokių ansamblio „Trapukas“ moterų vokalinei grupei (vad. Aldona Šyvokienė).

Už geriausiai atliktą konkursinę dainą apie Nemuną prizas atiteko Vilkaviškio kultūros centro vokaliniam ansambliui „Svaja“.

Norisi pasidžiaugti, kad dainos apie žilagalvį mūsų upių tėvą Nemuną išties buvo puikios ir pats festivalis konkursas buvo gana aukšto lygio. Be to, norisi pridurti, jog šis projektas finansuojamas Kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondo.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti