Zigmantas Balčytis tiki bendra Europa

Lapkričio 11 d. Prienuose lankėsi europarlamentaras Zigmantas Balčytis. Jis susitiko su savivaldybės vadovais bei administracijos atstovais. Susitikime dalyvavo ir žurnalistai.

Z. Balčytis, konstatuodamas faktą, jog Europai atėjo ne patys geriausi laikai, pabrėžė, jog įsivyravusiai kontitente taikai Europos Sąjunga yra didžiausias garantas. Todėl Vokietijos parlamentas balsavo už padidintą eurozonos gelbėjimo fondą. Pasak Z. Balčyčio, ES ieško sprendimų, kaip išbristi iš dabartinės situacijos, ir žvilgsniai krypsta į smulkų ir vidutinį verslą, kuriam bus duota žalia šviesa.

Socialdemokratas neatmeta galimybės, jog bus keičiama ES valdymo struktūra bei ekonomikos valdymo principai. Europarlamentaras įsitikinęs, jog per daug buvo pasitikima laisva rinka bei vartojimu skolon, todėl šiandien turime tokią nepavydėtiną situaciją.

Z. Balčyčio manymu, Skandinavijos bankai Lietuvai padarė meškos paslaugą, nes patys skatino vartojimą, nekilnojamo turto įsigijimą, o vėliau uždarė pinigų kranelį, perėmė turtus. Visgi, anot europarlamentaro, pasikeitus valstybių valdymo sampratai, išeitis bus surasta, bet socializmas tikrai negrįš.

Socialdemokratas prisipažino, kad buvo suklaidintas dėl ES žemės ūkio politikos, ir dabar esą Lietuva turi visus šansus tapti ekologiškų produktų gamybos lydere, nes dar neužteršta žemė. Modifikuotas maistas ir sveikata – nesuderinami dalykai.

Atsakydamas į naujienų portalo kvitrina.com klausimą apie europarlamentarų darbą ir veiksmų koordinavimą su šalies Vyriausybe bei Seimu, pabrėžė, jog Europarlamente dirba 736 deputatai, todėl 12 lietuvių ne taip lengva atstovauti savo šalies interesams, bet pasiekta nemažai. Pasak Z. Balčyčio, naujame 2014-2020 m. investiciniame ES plane atsižvelgta į Baltijos šalių problematiką – šio regiono energetinę izoliaciją bei atskirtį nuo ES geležinkelio tinklo. Pasiekta, kad nebūtų privatizuojami geležinkeliai.

Visgi europarlamentaras pripažino, kad šalies Vyriausybė ir europarlamentarai galėtų  daugiau koordinuoti savo veiksmus. Z. Balčytis įsitikinęs, jog pirmiausiai apie šalies perspektyvą turime galvoti patys, gal tada lietuviams nereikės važiuoti rinkti braškių į kitas šalis, o likę Lietuvoje galės auginti ekologiškus produktus visai Europai.

Socialdemokratas tiki, jog Lietuvos buvimas Europoje duoda ir duos ateityje nemažai naudos, bet tvarkytis savo ūkyje privalome patys. Jo manymu, Europoje turi įsigalioti vieninga mokestinė politika verslui, tada Lietuvos įmonės galės sėkmingiau konkuruoti su visų ES šalių įmonėmis.

Taip pat skaitykite

1 komentaras