Vieni užsiregistravo, kiti nežinia ko laukia

Vacys Staknys

Spalis – ne už kalnų, o kartu ir rinkimai į Seimą. Apie savo dalyvavimą rinkimuose paskelbė 27 partijos. Seimas formuojamas dvejopai: 71 seimūnas išrenkamas vienmandatėse apygardose, 70 – daugiamandatėse (pagal partijų sąrašus).

Prienų vienmandatėje Nr. 67 apygardoje šiai dienai yra užsiregistravę tik 7 kandidatai, nors apie norą dalyvauti rinkimuose yra išsakę visų Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse esančių partijų skyrių atstovai.

VRK duomenimis (2012 08 15), į Seimą Prienų 67-oje vienmandatėje apygardoje kandidatuos Laimutė Jančiukienė (Valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Sergejus Jovaiša (TS-LKD), Algis Marcinkevičius (Liberalų ir centro sąjunga), Andrius Palionis (nepriklausomas kandidatas), Inga Stepukonienė (Drąsos kelias), Alvydas Vaicekauskas (LSDP), Rima Zablackienė (Darbo partija).

Neabejotina, kad dėl vietos Seime vienmandatėje apygardoje kovos ir „teistvarkis“ Vytautas Kamblevičius, kuris neatskleidė savo neapsisprendimo priežasčių, bet patikino, jog laiko užsiregistruoti dar yra. Apmąstymų kelyje yra ir sąjungai „Taip“ atstovaujantis Saulius Narūnas. Norą dalyvauti rinkimuose į Seimą buvo išsakiusios krikščionė Rasa Juocevičienė bei liberalė Marytė Gudonytė. Į nuvažiuojantį rinkimų traukinį gali suskubti Socialdemokratų sąjungos ir žaliųjų atstovai.

Galimų pretendentų delsimas užsiregistruoti ir pristatyti rinkėjams savo ketinimus gali būti susietas su dvejonėmis arba neužtikrintumu pačių galimų kandidatų ar partijų priešrinkimine strategija. Galime daryti prielaidą, kad Prienų Nr. 67 vienmandatėje apygardoje rinkimų dieną galėsime rinktis vieną iš 13 kandidatų. Kas gi favoritas šiame rinkimų maratone? Naujienų portalo kvitrina.com vykdoma apklausa (dalyvauja tik registruoti kandidatai) rodo, kad daugiausiai balsų surinktų Andrius Palionis, Alvydas Vaicekauskas ir Laimutė Jančiukienė.

Neabejotina, jog tarp favoritų bus ir V. Kamblevičius (jei dalyvaus rinkimuose vienmandatėje apygardoje), kuris 2008 metais pateko į antrą etapą, bet pralaimėjo Juozui Palioniui.

Taip pat skaitykite

2 komentarai