Vienas šaukštas deguto…

IMGP2478Į Jiezno gimnaziją atvykstančio švietimo ministro D. Pavalkio kovo 24-ąją laukė ne tik mokytojai, bet ir pulkelis tėvų. Jie norėjo asmeniškai pasikalbėti su ministru apie niekaip neišsprendžiamą problemą, apie kurią jie raštu informavo ministeriją dar sausio mėnesį, tačiau atsakymo negavo iki šiol.

Su D. Pavalkiu trumpai pasikalbėję jiezniečiai pasakojo apie rudenį pradėtus žygius dėl penktoje klasėje esančio itin nedrausmingo mokinio. Tėvų susirūpinimas visiškai suprantamas, nes, kaip jie sakė, bėda yra ne tik patyčios, peštynės, triukšmas pamokose, bet ir realus pavojus vaikų sveikatai. Mat, mokinys, kurio paveikti neįstengia nei auklėtoja, nei specialistai, ėmė grasinti klasės draugams į mokyklą atsinešamu peiliuku, bandė padegti mergaitėms plaukus, tušinuku vos neiškabino pro šalį einančiam berniukui akies. Į mokytojų bandymus jį sudrausminti jis esą atsakantis necenzūriniais žodžiais, o paskutiniu metu pasijutęs padėties valdovu ir tapęs visiškai nebevaldomas.

Tėvai pasakojo, jog kreipėsi raštu ir į Jiezno globos namų administraciją, bet iš ten taip ir nesulaukė atsakymo, o savivaldybės Švietimo skyriaus atsiųstas raštas jų netenkina. Padėtis, anot jų, ne gerėja, o tik blogėja, todėl sužinoję, kad į mokyklą atvyksta ministras, nutarė griebtis bent jau šito šiaudo. D. Pavalkis, įdėmiai išklausęs tėvus ir pasiėmęs jų atneštus dokumentus, žadėjo pasigilinti į padėtį.

Savivaldybės Švietimo skyriuje apie padėtį Jiezno gimnazijoje gerai žinoma. Kaip pasakojo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, penktokų tėvų noro pašalinti nedrausmingą mokinį iš mokyklos patenkinti negalima ir nereikia. Situaciją tyrė komisija, kuri nustatė, jog vaikui reikalinga specialistų pagalba, kurios kol kas jis negauna arba gauna nepakankamai. Artimiausiu metu komisija vėl vyks į gimnaziją, kur gilins, kaip vykdomos jos pateiktos rekomendacijos dėl berniuko ugdymo. R. Zailsko manymu, padėtis, ko gero, per daug dramatizuojama, o taip pat panašu, kad pedagogai ir gimnazijos vadovybė šiuo atžvilgiu nuveikė ne tiek daug, kiek reikėtų. Specialistų mokykloje yra, jų taip pat yra ir Globos namuose, tad, vedėjo teigimu, visiems reikia daugiau bendrauti ir kartu spręsti atsiradusią bėdą. Penktoko vaiko vyti iš mokyklos tikrai nevalia, o taip pat nėra poreikio ir jo ugdymui kokioje nors specialioje įstaigoje – viskas yra įveikiama gimnazijos ir Globos namų bendruomenės jėgomis.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. jonas petraitis

    Rajone visi pradedant gimnazija ,baigiant svietimu-bejegiai,va ministeris tai tkrai sutvarkys….

  2. :)

    Sprendžiant pagal tėvų veidus Jiezno foto galerijoje (9 nuotr.), tokie gėdos nepadarytų ir rimtam kovos klubui:)