„Via Vera 2013“ – skirta jaunystei

IMGP4306Kaskart, kai išpuoselėti žemės, gamtos ir žmonių šviesulėliai neša gerą žinią tarp mūsų – nesuvokiame, kad jų skleidžiamas gėris daro ir mus geresniais. Tai ypač būdinga jauniems žmonėms, kuriems gėrio sąvoka giliai įsirėžia į pasąmonę, ir tai tampa tarsi kelrode žvaigžde kitiems. Juk vaikai – tai suaugusiųjų veidrodis, o be to, jiems visada reikia nepakartojamo gėrio pavyzdžių, kuriuos jie dalina be jokio atlygio. Ne veltui yra sakoma, kad obuolys nuo obels toli nesirita, taip ir gyvenime, jei tėvai ir artimi šeimos nariai gėriu dalinasi su visais, tai ir jų atžalos paklusę nerašytiems gamtos įstatymams – dalinsis gėriu, nelaukdami atlygio.

Ir štai Skriaudžiuose šiais metais nominaciją, skirtą pagerbti šviesuoliams „Via Vera 2013”, buvo nutarta paskirti jaunajai kartai, kuri ir yra mūsų ateitis.

Jie meilės ir šilumos spinduliais nušviečia ne tik seniūnijos kelius, bet ir tiesia mažučius takelius į didžiuosius šalies kelius. Juk ne paslaptis, jog jaunimas visada tampa pavyzdžiu mažiesiems ir savo gerais darbais ir bent mažais laimėjimais skatina pasitempti, kurti, dalintis ir pasiekti tikslus, kurie ne vienam tampa pavyzdžiu.

Pirmasis apdovanojimas buvo įteiktas Mantui Mocevičiui už aktyvų dalyvavimą seniūnijos šventėse, už Lietuvos ir Veiverių seniūnijos garsinimą tarptautiniuose konkursuose. Antrasis apdovanojimas už pagalbą seniūnijos ir laisvalaikio centro renginiuose buvo įteiktas Kęstučiui Zabuliui. Trečiasis atiteko trims sportiškoms merginoms – Sandrai, Mantei ir Akvilei Januševičiūtėms už pagalbą organizuojant sportines varžybas seniūnijos šventėse. Ketvirtasis apdovanojimas buvo skirtas Simonai Ulevičiūtei, Renatai Tamulynaitei, Monikai Grėbliauskaitei ir Rūtai Naujokaitei už pagalbą Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro renginiuose, už aktyvų dalyvavimą švenčių organizavime. Penktasis – už Veiverių vardo ir Lietuvos vardo garsinimą tarptautiniuose gatvės šokių konkursuose – įteiktas Veiverių T. Žilinsko gimnazijos kolektyvui „Little people” (vad. Justas Andriejauskas). Šeštasis „Via Veros“ apdovanojimas už aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje teko Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Kankliukai” (vad. Vilma Pučkienė). Septintąjį už pagarbą lietuvių liaudies šokiui, už  aktyvų dalyvavimą seniūnijos šventėse gavo ir „Tryptinio” jaunieji šokėjai (vad. Jadvyga Beikauskienė). Ir paskutinis, aštuntasis,  bet tikrai ne prasčiausias apdovanojimas – už pagalbą Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro renginiuose, už pagarbą Lietuvos istorijai ir meilę dainai – Veiverių T. Žilinsko gimnazijos dainininkams ir jų vadovei Reginai Budžiulienei.

IMGP4298

Apdovanojimus nominantams įteikė šio konkurso iniciatorė, Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, asociacijos „Cukraus pudra“ įkūrėja ir pirmininkė Virginija Naudžiūtė, Prienų rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Virginija Žliobienė, Prienų rajono vicemeras Egidijus Visockas, mylintis sportą ir besidžiaugiantis visais, kurie savo laisvalaikį skiria aktyviam poilsiui, Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja-sekretorė Valė Petkevičienė, pasveikinusi nominantus ne tik Seimo nario, bet ir Juozo Palionio labdaros ir paramos fondo vardu, Prienų rajono kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, kurio gyvenimo palydovė muzika, Tarybos narys Cezaras Pacevičius bei kiti garbingi svečiai. Tarp apdovanojimų susirinkusiuosius dainomis ir linksmu šokiu sveikino „Cukriukai”, „Little people” kolektyvas, Veiverių šokių kolektyvo „Tryptinis” jaunieji šokėjai, Simonos Ulevičiūtės ir  Dovilės Bičkauskaitės duetas, Tarptautinių konkursų laureačių, Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos mokinių triolė.

Ir štai, nominacijos išdalintos, nominantai išbučiuoti ir apdalinti gėlėmis bei dovanėlėmis. Sustoję scenoje it liepelės ir ąžuoliukai, linksmai nusiteikę, džiaugėsi nominacijomis. Juk taip gera žinoti, jog Veiverių jaunimas pasiruošęs  savo darbais, dainomis ir  šokiais garsinti savo kraštą, padėti vyresniesiems ir ištiesti ranką ne tik tada, kai prašoma pagelbėti, bet ir tada, kai ji reikalinga.

Taip pat skaitykite