Veiverių seniūnijos aktualijos

Didžiuojamės ilgaamžėmis

Jadvygą Lapinskienę su 85-uoju gimtadieniu seniūnijos darbuotojai atvyko pasveikinti į namus. Po šventės Jadvygos kambaryje pražydo daugybė gėlių. Savaitgalį pasveikinti mamos buvo susirinkę visi 5 vaikai, būrys anūkų ir proanūkių. Ankstyvoje vaikystėje motinos netekusi Jadvyga išgyveno ir gražių, ir skaudžių akimirkų, teko patirti ir tremtinės dalią. Visą gyvenimą daug dirbusi, ir dabar, pablogėjus sveikatai, nesėdi rankas sudėjusi. Neria, siuvinėja staltieses ir nuostabaus grožio užuolaidas. Negalima atsistebėti, kiek reikia įdėti išmonės, kruopštumo, meniškumo, kad gautųsi tokie gražūs nėriniai. Jadvyga šypsosi ir siūlosi seniūnijos darbuotojas išmokyti nerti užuolaidas. Jau ir dukras mokė, ir anūkes. Ne vieną nėrinį padovanojo vaikams, anūkams, giminaičiams. Linkime Jadvygai sveikatos, laimės ir dar nunerti daugybę staltiesių ir užuolaidų, o atšilus orams, pažadame atvykti nėrimo meno pasimokyti.

Savo energija, aktyviu gyvenimu stebina ir džiugina Ona Grigienė, gyvenanti Veiverių miestelyje. Šių metų kovo 5 dieną jai sukako 90 metų. Seniūnas Vaclovas Ramanauskas, seniūno pavaduotoja Audronė Lazdauskienė ir socialinė darbuotoja Virginija Pacevičienė pasveikino jubiliatę ir palinkėjo sulaukti 100 metų. Tikėtina, kad tikrai sulauks, nes dar pati susitvarko namuose, reikalui esant, užsuka į seniūniją, paštą, pati apsiperka parduotuvėje, valgyti skaniai pasigamina, aplinką susitvarko, daržovių pasisodina. Dažnai ją aplanko draugė, kaimynė Justina Vyšniauskienė. Kaip sako Onutė, kad kaimynė net 15 metų jaunesnė, tai padeda jai, jei prireikia, pasižiūri, ar nesusirgo, pasikalba. Labai patinka Onutei dainos (kažkada bažnyčios chore giedojo) ir šokiai. Tai pasakiusi, ji gražiai užtraukia dainą.

Viena iš seniūnijos įžymių vietų – Skausmo kalnelis. Aukščiausioje jo vietoje plazda trispalvė Lietuvos vėliava. Stiprūs vėjai, lietūs atplaišo vėliavos kraštus, todėl kaskart reikia ją stipriai atsiūti. Čia seniūnijai pagelbėja Magdelena  Matulaitienė. Šiemet 93-čią gimtadienį švęsianti Magdelena gražiai atsiūlėja vėliavos kraštus. Praeityje buvusi gera siuvėja, o dabar dėl blogo regėjimo tik kartais pataiso kokį drabužį ar atsiūlėja. Guvumo, žvalumo ir energijos Magdalenai galėtų pavydėti ne vienas. Jau nuo ankstyvo pavasario tvarkosi savo kiemelyje, grėbia, šluoja, medelius nusibalina, daržus apsisodina. Paklausta iš kur tiek sveikatos ir energijos turinti, atsako, kad su niekuo niekada nesipyko, niekam nepavydėjo ir visuomet geros nuotaikos  esanti.

Ligoninei atvežtos funkcinės lovos

Rajono savivaldybės Tarybos nario Cezaro Pacevičiaus dėka, Veiverių PSPC VšĮ buvo atvežtos 6 funkcinės lovos, skirtos sunkiems ligoniams. Šiuo metu čia gydosi 24 ligoniai. Vyr. gydytoja Lina Kazlauskienė džiaugiasi, kad lovos yra geros, patvarios, tinkamos ligoniams. Lovos gautos iš užsienio rėmėjų. Paramą organizavo N. Ūtos kaimo bendruomenės narė, mokytoja Regina Žvirblienė. Tokia parama labai reikalinga ne tik ligoninėms, bet namuose gyvenantiems sunkiems ligoniams, kurie tokių funkcinių lovų laukia ne vieną mėnesį.

Veiverių seniūnijos darbuotojai

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. rasita

    laba diena noreciaupaklausti ar1980m jusu ligonineje buvo gimdykla.jei taip ar yra like koki tai archyvai apie gimusiu vaikus .buciau labai dekinga jei atsakytumete.