Ugniagesys. Vieniems tai darbas, kitiems – gyvenimo būdas

Dainius Žilionis

Dainius Žilionis

Jonas Kavaliauskas

Birštoniškis Dainius Žilionis jau ne vienerius metus atstovaudamas Prienų PGT šalies ugniagesių varžybose užima prizines vietas asmeninėse varžybose, o kartu su kolegomis užlipa ir ant aukščiausiosios nugalėtojų pakylos.

Šiemet Dainius savo amžiaus grupėje (30-40) parodė geriausią rezultatą, o bendroje įskaitoje buvo antras. Komandinėse varžybose (D. Žilionis ir K. Lipkevičius) taip pat iškovojo antrąją vietą.

Prieš pokalbį Dainius retoriškai paklausė, ar būtina apie jį rašyti, nes nieko tokio nepadarė, o tiesiog varžybose patikrino savo gyvenimo būdo tikslingumą.

Dainius prisipažino, jog jėgos sportu užsiiminėja 20 metų (nuo 15 m.). Pasak birštoniškio, po to, kai prieš 8 metus tapo ugniagesiu, jo užsiėmimai tapo prasmingesni, nes viena yra treniruotis, o pasiruošimas varžyboms – visai kas kita.

Pasak ugniagesio, jėgos treniruotės vyksta kas antra diena, o kai artėja varžybos sąmoningai sukuriamos net sunkesnės sąlygos nei būna per varžybas. Dainius teigė, jog Birštone yra daug vietų, tinkančių treniruotėms. Tai ir Vytauto kalnas, ir N. Silvanavičiaus gatvė. Gerą formą palaikyti padeda ir darbo vietoje esantys jėgos įrengimai.

Dainius prisipažino, jog gerų rezultatų pasiekti padeda subalansuota mityba bei papildai. Be papildų, anot ugniagesio, galima greitai nualinti organizmą.

Vienas stipriausių šalies ugniagesių tikino, jog reguliarios treniruotės padeda ir tiesioginiame darbe, nes reikia būti visada pasiruošusiam vykti į pagalbą nelaimėje atsidūrusiems žmonėms.

Pokalbis baigėsi, o ugniagesiai toliau tęsė darbą. Jų dėka galime būti saugūs, nes kilus gaisrui visada atvyks profesionali pagalba.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. regina

    Lenkiam žemai galvas prieš ugniagesius.Tokių atsakingų jaunų žmonių retai dabar sutiksi-tikri profesonalai ir tikri jautrūs žmonės.Ačiū Jums visiems