Tarybos posėdis išsklaidė „klastos“ požymius

Vacys Staknys

Kaip ir galima buvo tikėtis, liepos 30 d. Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdis užsitęsė, o to priežastimi tapo sutarties su bendrove „Prienų energija“ nutraukimas prieš laiką. Prieš dieną opozicija išsakė daug pastabų dėl sutarties ir jos įgyvendinimo skubotumo. Visgi, svarstant klausimą posėdžio metu, situacija pradėjo keistis. Pirmiausiai, buvo pristatyta nauja sutarties redakcija, kurioje atsirado daugiau saugiklių. Tarybos nario Gintauto Bartulio ir kitų nuogąstavimus dėl šilumokaičio ir katilinės pradangino patyręs konsultantas Aloyzas Citvaras.

Po to įvykusi diskusija parodė, jog opozicijos prieštaravimų mažėja, o pasiryžimas nutraukti sutartį vis didėjo. Balsavimas parodė, kad prieštaraujančių dėl sutarties su „Prienų energija“ nutraukimo neliko. Už balsavo visi 23 posėdyje dalyvavę nariai.

Po sprendimo priėmimo bendrovės „Prienų energija“ direktorius Vaidas Povilėnas patikino, jog abi pusės sutarties nutraukimą suderino ir tikrai joje nėra klastų.

V. Povilėnas taip pat patvirtino, jog bendrovė toliau administruos Trakų šilumos ūkį, bus pakeistas ir bendrovės pavadinimas.

Tarybos nariai po nedidelės diskusijos patvirtino ir AB „Prienų šilumos tinklai“ ataskaitą už 2014 metus, nors buvo išsakyta ir pastabų. Ypač daug jų buvo dėl Jiezno katilinės veiklos. Meras A. Vaicekauskas pabrėžė, jog operatoriui yra duotas terminas įvykdyti savo įsipareigojimus, kitu atveju sutartis bus nutraukta.

Posėdžio metu buvo išspręsti ir kiti organizaciniai klausimai, kurie sukėlė opozicijos demaršą praeitame posėdyje. Valdantieji neprieštaravo, kad Antikorupcinės ir Etikos komisijų pirmininkais taptų opozicijos pasiūlyti kandidatai Cezaras Pacevičius ir Loreta Jakinevičienė. Tiesa, po to, kai opozicijos lyderė buvo patvirtinta Etikos komisijos pirmininke, ji iškart gavo valdančiųjų paklausimus, kuriuose prašoma išsiaiškinti, ar Tarybos narė L. Jakinevičienė nepažeidė viešųjų ir privačių interesų, viename iš posėdžių diskutuodama su Finansų skyriaus vedėja dėl darželio „Saulutė“ biudžeto, o taip pat dėl rinkiminės kampanijos metu pasirodžiusio straipsnio spaudoje, kuriame buvo tvirtinama, jog ją palaiko bendruomenių pirmininkai, kurie dirbo rinkimų komisijose.

Pati Tarybos narė nemano, jog pažeidė įstatymus, bet pažadėjo, jog komisija nuodugniai ištirs mero pavaduotojo Algio Marcinkevičiaus paklausimus.

Po posėdžio vykusioje diskusijoje abi pusės pasidžiaugė, jog pagaliau pavyko suformuoti komitetus ir prieita bendra nuomonė svarbiais rajonui klausimais. Taip pat buvo išsakyti pageidavimai, kurie turėtų užkirsti galimus konfrontacijos proveržius ateityje.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Vartotojas

    Vadinkime viską tikrais vardais-priešlaikinį sutarties nutraukimą išsipirkome už beveik 0,5 milijono eurų?! Juk kitais metais tą patį turtą, pasibaigus sutarties terminui, turėjome atsiimti už 1 litą. Tai kas čia ką laimėjo ir kieno sąskaita? Baimė, kad nepavyks prijungti naujai statomą biokuro katilinę prie bendrų šilumos tinklų padiktavo tikrai neracionalų ir nepamatuotą sprendimą.