Lapkričio 24-osios popietę Klebiškio pagrindinės mokyklos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, kaimo bendruomenės „Klevas“ nariai, Šilavoto seniūnė A. Kazlauskienė, bibliotekininkė D. Tamašauskienė bei kiti svečiai susitiko su knygos „Mano gimtinė – Šilavotas“ autoriumi Jonu Mikučiausku, kurį atlydėjo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kolektyvo „Gija“ dainininkės (vadovė D. Zagurskienė). Susitikimą organizavo Klebiškio kaimo energingoji bibliotekininkė O. Riaubienė.
Rašytojui Jonui Mikučiauskui Klebiškis nėra svetimas, jis čia yra dirbęs mokykloje, pažįsta daug jo žmonių. Pasak autoriaus, Klebiškis net senesnis už Šilavotą ir buvęs valsčiumi, kuriam priklausė net 67 kaimai, tarp kurių ir Šilavoto bažnytkaimis. Kreipdamasis į susirinkusiuosius, knygos autorius skatino rinkti medžiagą apie savo kaimą, kukliai šmaikštavo, kad „knygą išleisti gali kiekvienas, tereikia tik netingėti, turėti valios ir daug gerų draugų bei šiek tiek lietuvių kalbos žinių“. Autorius įdomiai papasakojo, kaip kilo idėja išleisti knygą, kaip lankydamas kaimo žmones rinko medžiagą, tikrino, kad duomenys ir faktai būtų teisingi.
Rašytojo pagalbininkė, lietuvių k. mokytoja Danutė Dainienė žavėjosi fenomenalia autoriaus atmintimi, jo papasakotomis tikromis istorijomis, linksmais nutikimais, su smulkmenomis įamžintais gyvenimais, prisiminimais, kurių tiek daug sutilpo ir „sušildė“ knygą. Joje yra ir senų nuotraukų, dokumentų kopijų, istorinių faktų, kurie gali tapti net mokomąja medžiaga.
Gražiausiais prisiminimais apie savo mokytoją Joną Mikučiauską pasidalijo buvusi auklėtinė Gražina Mikušauskaitė – Liniauskienė. Klebiškio pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Kirkliauskas, laikydamas rankose buvusio kolegos, bendravardžio knygą, nuoširdžiai džiaugėsi, kad jo nuveiktas didžiulis darbas – knyga – išvydo pasaulį, ir nuoširdžiai dėkojo visiems svečiams.
Džiaugiamės, kad svetinga, jauki Klebiškio pagrindinė mokykla vis dar yra kaimo kultūrinio gyvenimo židinys, kurioje skamba ne tik vaikų klegesys, bet ir dainų posmai, literatūrinis žodis, kurioje visada laukiami svečiai. Reikia tikėtis, kad sekdami Jono Mikučiausko pavyzdžiu, atsiras žmonių, taip mylinčių savo kraštą bei jo žmones, ir imsis rašyti knygą apie Klebiškio valsčių, o gal net ir ankstesnius laikus, kurių paslaptis kantriai saugo Klebiškio piliakalnis.
Giedrė Šavirienė, Klebiškio pagrindinės mokyklos mokytoja