Sukurtiems vertinimo įrankiams – Europos EQUASS kokybės sertifikatas

Equass

Vidmantas Venclovas

kvitrina.com

Prienų rajono socialinių paslaugų centrą pasiekė žinia, jog jų sukurta darbo su šeimomis, patiriančiomis socialinę riziką (taikoma atvejo vadyba), vertinimo sistema įvertinta Europos EQUASS kokybės sertifikatu, galiojančiu 3 metus.

Vertinimo metodikos kūrimo iniciatorė centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Liuda Šeškuvienė pasakojo, jog idėja sukurti savo darbo vertinimo įrankį gimė prieš kelerius metus. Darbo su šeimomis, kurios patiria socialinę riziką, labai daug, šiame procese dalyvauja daug žmonių ir specialistų, todėl labai svarbu suderinti visų partnerių požiūrius į aptarnavimo esmę ir atliekamų darbų kokybę. Pagrindinis vertinimo įrankio sukūrimo tikslas buvo tas, kad šeimos, kurioms taikoma atvejo vadyba, pačios suprastų, jog permainų siekimas ir tam nukreiptos visos pastangos pirmiausiai reikalingos joms pačioms.

O nuolatinė analizė leidžia pačioms šeimoms stebėti, kaip keičiasi jų pačių požiūris į permainas.

Pasak L. Šeškuvienės, sunkus ir tikslingas darbas padeda užmegzti stiprų tarpusavio ryšį, lengvina bendravimą, o bendra veiksmų analizė greičiau priartina prie užsibrėžto tikslo.

Specialistės manymu, keisti požiūrį į savo pačių gyvenimus – tai ilgas kelias, kur judama mažais žingsneliais, o kartu atveriami kiti gyvenimo horizontai.

Šios vertinimo sistemos pliusas tas, jog net peržengus ribą ir pasitraukus iš socialinės rizikos sąrašo, bendravimas ir tolesnė pažanga tęsiasi.

Anot L. Šeškuvienės, smagu, kad kasdienis darbas sulaukė Europos reabilitacijos platformos EQUASS įvertinimo. Sertifikato gavimas rodo, kad įstaigoje yra aukštas aptarnavimo lygis ir joje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai.

Tiesa, įvertinimas užkrauna ir dar didesnę atsakomybę. Būtina nuolat teikti ataskaitas ir ruošti pranešimus, o svarbiausia, toliau tobulėti. Faktai rodo, kad darbas su šeimomis, kurios patiria socialinę riziką, duoda gerų rezultatų. Šeimos keičiasi ir jų gyvenimai įgauna kitą prasmę.

Taip pat skaitykite