ŠILDYMO SEZONĄ PRADĖJUS

kaminas-604x270

Atvėsus orams prasidėjo naujas šildymo sezonas, kurio metu visada padidėja oro tarša. Miestuose ima formuotis smogas. Ypatingai oro taršos padidėjimas jaučiamas individualių namų rajonuose. Prie to prisideda pro namų, garažų kaminus besiveržiantys dūmai. Jie susidaro kūrenant kietąjį kurą – anglis ir malkas, o dar blogiau, kai krosnyse deginamos įvairios atliekos. Tokiu būdu užteršiamas miestų oras.

Primename gyventojams, kad atliekų deginimas krosnyse yra draudžiamas. Krosnyse draudžiama deginti įvairias buitines atliekas, plastikines pakuotes, gumą, užterštą (impregnuotą, padengtą dažais, laku ar klijais) medieną, senus baldus, langus ir cheminėmis medžiagomis užterštus audinius, panaudotą alyvą. Degindami namų krosnyse atliekas, kenkiate ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatai. Degant medienos drožlių ar plaušo plokštėms ar iš jų gaminamų baldų atliekoms, seniems langams, pabėgiams, plastikui, sintetiniams audiniams ir kitokioms šiukšlėms, išsiskiria ypatingai pavojingi sveikatai teršalai. Į aplinkos orą patenka ne tik itin didelė kenksmingų medžiagų koncentracija, bet ir degimo proceso metu susidarančios dervos kaupiasi ant dūmtraukių ir krosnių sienelių, sukeldamos krosnių, dūmtraukių užsidegimus ir pastatų gaisrus.

Pagrindinės rekomenduojamos kietojo kuro rūšys, tinkamos kūrenti, yra natūrali mediena (malkos), anglys ir durpės. Pučiant silpnam, nepalankiam teršalų sklaidymui vėjui, siūloma pagal galimybes rinktis dujinį šildymą. Taip pat kasmet prieš pradedant šildymo sezoną rekomenduojama patikrinti namo šildymui naudojamus įrenginius, išvalyti dūmtraukius, pašalinti iš deginimo įrenginių susikaupusius suodžius. Taip pat patariama įvertinti savo būsto ventiliacinės sistemos efektyvumą.

Įsibėgėjus šildymo sezonui aplinkosaugininkai, kaip kasmet, vykdys akciją „Kaminukas“, kurios metu tikrins, kaip eksploatuojamos katilinės ir jose kūrenami kuro katilai, koks kuras juose deginamas. Įspėjame, kad už draudimo deginti atliekas nepaisymą asmenys bus traukiami administracinėn atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka. Atliekų deginimas, nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų, užtraukia baudą nuo 28 iki 115 eurų.

 

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento

Prienų agentūros informacija

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Kas yra rekuperatorius

    Tikrai zmones kurena viska is eiles. Gyvenant atokiau nuo miesto, grynesniu oru saltuoju metu sezonu pasidziaugti neimanoma, nes ore tvyro dumu, degesiu kvapas, neretai labai keistas. Tas pats su namu vedinimu. Atidarai langus, o gauni tu paciu degesiu kvapu puokste. O juk gaivaus oro namuose butinai reikia. Del tos priezasties pradejome galvoti apie rekuperatoriaus irengima, nes vaikutis labai alergiskas ir svarus oras jo svaikatai labai reikalingas.