Savivaldybei priklausančių ugniagesių komandų parengtis – nepatenkinama

Apie Prienų rajono savivaldybei priklausančias ugniagesių komandas sklinda įvairios kalbos – nuo niekam tikusios technikos iki girtuokliavimo darbo metu, nuo atvykimo į gaisro vietą po vieną ugniagesį iki netinkamo finansavimo.

Prienų PGT viršininko Gintauto Baltrimo požiūris į kolegų parengtį vykdyti savo pareigas bei techninį komandų aprūpinimą pakankamai griežtas. Pasak jo, situacija komandose tikrai nepatenkinama. Savivaldybės priešgaisrinė tarnyba yra savarankiška organizacija, todėl būtent jos vadovybė turi užtikrinti tinkamą komandų parengtį, kad, iškilus grėsmei, visos užduotys būtų įvykdytos.

G. Baltrimas teigė, jog pasigirstančios kalbos apie vienos savivaldybės komandos likvidavimą gali virsti realybe, jei nebus išspręstas finansavimo klausimas (apie 200 000 Lt). Esą iš dabartinių šešių savivaldybės komandų Stakliškių komandos išformavimas ir jos sąskaita sustiprinimas kitų būtų realiausias, nes užtikrinant greitą reagavimą į gaisrą į Stakliškių komandos aptarnaujamą teritoriją gali atvykti pilnai sukomplektuotos Birštono, Jiezno, Aukštadvario komandos. Anot G. Baltrimo, ši komanda gali ir išlikti, jei bus įgyvendinti savanorystės principai bei keisis gyventojų požiūris į ugniagesių darbą.

Kiekvieną iš mūsų gali netikėtai aplankyti ugnies liežuviai, ir mes tikimės, kad gesinti gaisrų atvyks savo amatą išmanantys ugniagesiai, todėl turbūt neturi keistai nuskambėti klausimas kiekvienam iš mūsų: o ką padarėme mes patys, kad ugniagesiai galėtų užtikrinti mūsų turto saugumą?

Pasak G. Baltrimo, Vyriausybės skiriamas finansavimas ir šiais metais mažėja, todėl reikia ieškoti kitų sprendimų siekiant užtikrinti tinkamą komandų parengtį.

Prienų priešgaisrinės tarnybos vadovas Jonas Radzevičius teigė, jog su juo apie galimą Stakliškių komandos išformavimą niekas nekalbėjo, todėl ir komentarų nebus. Nieko apie situaciją tarnybose negalėjo pasakyti ir savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, nes, pasak administracijos vadovo, dar nepatvirtintas 2012 m. biudžetas.

Apie tai, kad savivaldybei priklausančioje priešgaisrinėje tarnyboje privalo keistis požiūris į jiems pavestą darbą, kalbama jau seniai. Ar pasikeis situacija šiais metais?

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. nepritariu

  Gerb. ugniagesį. Jūsų ugniagesiai dirba gerai jeigu:
  1. Negirti (kasmet už girtavimą atleidžiami po 2-4 vyrus)
  2. Jeigu užsiveda automobilis (didesnė jų dalis techniškai netvarkingi)
  3. Jeigu atvažiavus turite vandens arba reikalingų „putų“ gesinimui
  4. Jeigu ugniagesys bent kartą matęs kaip yra gesinamas gaisras ir jis yra sumanus kaimo vyras. (kažin ar bent vienas iš viso padalinio praėjęs bent eilinę ugniagesio parengtį, O gal to nereikia?)
  Nesupykit vyrai už tokią nuomonę, bet iš dalies patys dėl to esate kalti. Reikia savo pareigą gerai atlikti ir užsitarnauti visuomenės pagarbą, kaip tai daro sukarinta PGT, tuomet turėsite ir visuomenės ir valdžios didesnį palaikymą.

 2. Ugniagasys

  Nemanau jog sunaikinus viena komanda kitais metais neateis eilę sekančiai . Vadovybė žaidžia kaimo žmonių saugumo saskaita . Kas liečia darba gaisruose savivaldybių ugniagiasiai dirba nei kiek ne blogiau už VPGT. Tai įrodo kiekvienais metais išdalinamas didžiulis šūsnis pagirimo ir padėkos raštų,parašytų pačių VPGT savivaldybių ugniagiasiams.