Sadauskų šeimos sėkmė kultūrizmo varžybose

Jiezno kultūrizmo klubo „Uola“ įkūrėjas ir vadovas Vytautas Sadauskas šiemet į kultūrizmo varžybų maratoną pasiėmė ir dukrą Eveliną.

Jų pasirodymai keturiose šių metų varžybose buvo sėkmingi abiems – ir Vytautui, rungtyniavusiam veteranų grupėje, ir debiutantei Evelinai, dažniausiai pasirodžiusiai bikinio rungtyje. Pirmieji metai šiame sporte, anot V. Sadausko, dukrai buvo išties sėkmingi. Nors prizinių vietų mergina nelaimėjo, tačiau jos perspektyvos, tėčio manymu, labai geros, nes Kaune gegužę vykusiame tarptautiniame turnyre Evelina pateko į finalą su kitais jaunimo atstovais. Tad, jei merginai užteks atkaklumo ir jėgų, jos laukia puiki kultūrizmo sportininkės karjera.

Kaip pasakojo V. Sadauskas, po ilgos pertraukos atėjęs į profesionalųjį sportą, jis turėjo gerokai pasistengti, kad pasivytų bendraamžius ir taptų jų vertu varžovu. Nors sportuoti pradėjo nuo šešiolikos metų, tačiau laikai jam pasitaikė nedėkingi – vienos santvarkos griūtis, kitos pradžioje vyravęs chaosas ir netikrumas neleido užsiimti kultūrizmu tiek, kiek norėjosi. Teko rūpintis šeima, buitimi, darbais, bet visada atsirasdavo laiko ir treniruotėms. Tad nenuostabu, kad jau kuris laikas respublikinėse ir tarptautinėse veteranų varžybose pasirodantis V. Sadauskas nuolat patenka į prizininkų gretas, vis aukščiau kyla apdovanojimų laipteliais: pernai čempionate Latvijoje jis užėmė 3-iąją vietą veteranų grupėje, o šiemet pasiekė aukščiausią savo pasirodymų įvertinimą – gavo kelialapį į pasaulinį kultūrizmo čempionatą. Iki tol sekė itin geri rezultatai tarptautinėse varžybose Lietuvos miestuose: Šiauliuose – 2-oji vieta, Vilniuje – 1-oji, Kaune – 2-oji vieta veteranų grupėje. Kulminacinis ir pats geriausias Vytauto pasirodymas įvyko birželio 1 d. Kaune, tarptautiniame kultūrizmo čempionate, kur jis tapo čempionu veteranų tarpe, o absoliučioje įskaitoje buvo antras. Ir, kas svarbiausia, jam buvo patikėtas atstovavimas Lietuvai pasaulinio lygio varžybose. Deja, šios garbės Vytautas turėjo atsisakyti. Nors jėgų ir noro šiam išbandymui pakaktų, tačiau lėšų – ne. Pasiruošimas kiekvienam turnyrui yra sunkus ir reikalaujantis labai daug finansinių įdėjimų, tad, pasak Vytauto, nors ir skaudu praleisti tokį svarbų šansą, varžybų maratoną jis šiemet jau nutraukia.

Savo ir dukros sėkme šiųmečiuose turnyruose V. Sadauskas dalinasi su jį visokeriopai rėmusiais žmonėmis: finansinę pagalbą suteikusiems Seimo nariui Andriui Palioniui, rajono bei kraštiečiams Arūnui Vaidogui, Renatui Aleknavičiui, Algimantui Šidlauskui ir, žinoma, Aušrai Sadauskienei, kuriai tenka pagrindinis sportininkų išleidimo į turnyrus krūvis. Be to, tiek pasiruošti varžyboms, tiek jose deramai pasirodyti labai padėjo kraštietis kultūristas Rolandas Žeimys, medikė Ona Pempienė, sportininkų išorę gražinę Domas Kuncė ir Rūta Šliaužytė.

Nors labai džiugūs ir malonūs jiezniečių šeimos laimėjimai, kuriais jie garsina ne tik gimtinę, bet ir Prienų kraštą, bet liūdna, kad taip reikalingos paramos jie nesulaukia iš rajono savivaldybės. Pasirodymas pasaulio kultūrizmo čempionate būtų didžiulė garbė ne tik sportininkui, bet ir Prienams, kurie galėtų garsėti ir kitų sporto šakų laimėjimais, jei parama ir dėmesys tam būtų daug didesnis nei dabar.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. Tomas

    Kažkoks nelogiškas straipsnio pavadinimas. Kur čia šeimos sėkmė, jei laimėjo tik Sadauskas. Tai mergelei dar daug padirbėti reikia, kad laimėtų.