Ryto pokalbis su meru: „ Turgus turi keistis, bet vystyti veiklą toje pačioje vietoje“

Revuonos 68 rekonstrukcijos planas 2015

Pastaruoju metu senasis Prienų turgus atsidūrė teisminių ginčų maratone. Senieji jo savininkai neatlaikė spaudimo ir nutarė savo verslą „palaidoti“. Buvusios bendrovės „Prienų turgus“ turtą iš varžytinių įsigijusi MB „Aroma Rex“ iškart susidūrė su sunkumais, nes NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba) Prienų-Birštono skyriaus vedėja Vilma Aleknavičienė savo įsakymu panaikino tarp bendrovės „Prienų turgus“ ( statusas neįregistruotas) ir valstybės prieš daugelį metų pasirašytą sutartį dėl sklypo nuomos turgaus veiklai.
Naujienų portalui kvitrina.com V. Aleknavičienė yra teigusi, jog ji esanti nieko prieš, kad dabartinėje vietoje toliau veiktų turgus, bet MB „Aroma Rex“ turi pradėti visas procedūras dėl valstybinio sklypo nuomos iš naujo.

Revuonos 68 rekonstrukcijos planas su fasadais 2015
NŽT Prienų ir Birštono skyriaus vedėjos įsakymas panaikinti valstybinės žemės, kurioje vystoma turgaus veikla, nuomos sutartį apskųstas teismui.

Bet tai dar ne viskas. Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, prieniškė A. Černevičienė kreipėsi į teismą dėl nuosavybės teisių į žemę atstatymą, nes didžiausia dabartinės turgaus teritorijos dalis anksčiau priklausė jos tėvui.

NŽT Prienų ir Birštono skyriaus pozicija šio klausimu taip pat keičiasi. Pasak Prienų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjos Vytautės Draugelytės, NŽT siūlo iš naujo performuoti esamą sklypą, grąžinant žemę buvusiems savininkams, o turgui teritoriją suformuoti šalia esančiame laisvame valstybinės žemės sklype.

NŽT Prienų ir Birštono skyriaus vedėja V. Aleknavičienė naujienų portalui kvitrina.com sakė, jog tarnybos pozicija visada buvo viena – Prienų rajono savivaldybės administracija turi parengti minimos teritorijos planavimo dokumentus, kuriuose būtų aiškiai įvardinta, kokiai veiklai bus naudojami sklypai. Pasak vedėjos, jos pasirašytas įsakymas dėl valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties su UAB „Prienų turgus“ pasibaigimo grindžiamas tuo, kad minėta bendrovė jau nebedisponuoja pastatais, prie kurių 1995 metais buvo priskirtas sklypas turgaus veiklai vykdyti.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas naujienų portalui kvitrina.com patvirtino, jog savivaldybės pozicija dėl turgaus išlieka ta pati – turgus turi keistis, bet vystyti veiklą toje pačioje vietoje.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. A

    Štai ir klausimas ryto pokalbiui su meru: kodėl Prienų rajono savivaldybės administracija iki šiol neparengia minimos teritorijos planavimo dokumentų, kuriuose būtų aiškiai įvardinta, kokiai veiklai bus naudojami sklypai? Juk šalia išdygusiai ,,Norfos“ parduotuvei tokius dokumentus kažkaip greitai parengė….