Ryto pokalbis su meru: „Į Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendaciją atsižvelgta nebus“

Klebiskio_mokyklaVacys Staknys

Klebiškyje pradinio ugdymo skyriaus nebus

Prienų rajono Savivaldybės tarybos sprendimas nuo naujų mokslo metų panaikinti pradinio ugdymo skyrius Kunigiškiuose ir Klebiškyje sukėlė nemažai aistrų, ypač daug dėmesio sulaukė Klebiškio skyrius.

Tiesa, po Seimo nario Andriaus Palionio paklausimų Premjerui bei Švietimo ir mokslo ministerijai dėl abiejų pradinio ugdymo skyrių uždarymo pagrįstumo, ŠMM pradėjo savo tyrimą ir į Prienus bei Klebiškį buvo atvykusi švietimo ir mokslo ministrės patarėja, kurią lydėjo Seimo narys Vytautas Kamblevičius ir Tarybos narė Loreta Jakinevičienė.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, po šio vizito Švietimo ir mokslo ministerija rekomendavo Prienų rajono Savivaldybės tarybai atšaukti sprendimą dėl Klebiškio pradinio ugdymo skyriaus uždarymo.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, patvirtinęs, jog gautas toks ŠMM raštas, patikino, kad nesiūlys Tarybai svarstyti šio klausimo, nes, anot savivaldybės vadovo, tai tik rekomendacija, o ne nurodymas. Pasak A. Vaicekausko, ir tai daugiau politinis žingsnis nei rekomendacija, pagrįsta ekonominiais skaičiavimais.

Dėl šilumos ūkio perėmimo principinis susitarimas pasiektas

Meras A. Vaicekauskas patvirtino informaciją, jog principinis susitarimas dėl šilumos ūkio perėmimo iš UAB „Prienų energija“ anksčiau laiko pasiektas. Tiesa, anot mero, dar lieka nemažai klausimų dėl turto perdavimo, nes būtina atlikti viso šilumos ūkio inventorizaciją. Savivaldybės vadovo teigimu, liepos 30 d. Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas dėl sutarties su UAB „Prienų energija“ nutraukimo anksčiau laiko, o priėmus teigiamą sprendimą per mėnesį reikės atlikti inventorizavimo darbus.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, dėl minėto sprendimo iš esmės sutaria ir valdančioji koalicija, ir opozicija.

„Tai dešimtmečio klausimas, kurį būtina išspręsti be jokio delsimo“, – pabrėžė meras A. Vaicekauskas.

 

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. :)

    Kažkaip man tas triukšmas su Klebiškiu atrodo gerokai politizuotas ar dangstantis kažkokius asmeninius išskaičiavimus. Ypač prisimenant jau pakomentuotą Nemuno pradinės mokyklos situaciją. Gal karingoji opozicija su Loreta ir Vytautu K. priešakyje etiškai paaiškintų savo trejų metų senumo balsavimą dėl šios mokyklos. Socialinis teisingumas irgi gali pasisakyti:)

  2. Buvę Nemuniečiai

    Gerb. Loreta ir kiti! Ką Jūs galvojote kai naikinote Nemuno pradinę su beveik 300 vaikų, o čia keli vaikai ir dar keliate triukšmą, tai tikrai pinigų švaistymas tokias dvi mokyklas išlaikyti. Lėkėte į SMM, kad tik Nemuną uždarytų. Dabar vėl pretenduosite į Seimą, todėl norite visiems įtikti. Baikit bereikalingus skandalus, geriau atlikite, ką nors naudingo.

  3. Vj,,Už socialinį teisingumą"

    Tai štai ką reiškia atstovavimas savo rajono žmonėms… ŠMM rekomendacijos Prienų rajono savivaldybei – tai nėra nurodymas. O kad ir būtų nurodymas, čia juk Prienų savivaldybė: ,,.. nieko negirdžiu, nieko nematau, darau taip kaip noriu…“ Gėda !