Rogės ruoštinos vasarą

Liaudies patarlė moko – “roges ruošk vasarą, ratus – žiemą”. Kuomet lietuviai vasarą mėgaujasi saulės šiluma, šilumininkai, kaip sakoma, “ruošia roges” – rengiasi žiemai. UAB “Prienų energija”, suprasdama kiek prieniškiams yra jautrus šilumos kainos klausimas, visais įmanomais būdais stengiasi pateisinti vartotojų lūkestį į žemesnę šilumos kainą.

Šilumos kainą galima mažinti keliais būdais – pereiti prie pigesnio kuro, atpiginti dabar naudojamą kurą, sumažinti kuro suvartojimą (didinti efektyvumą), sumažinti nuostolius trasose, sumažinti aptarnavimo kaštus. Vienintelio dujų kainos klausimo savarankiškai išspręsti negalime, čia esame priklausomi nuo Rusijos tiekiamų dujų kainos. Visus kitus klausimus galima spręsti čia, Prienuose.

Kiekvienas ūkiškas žmogus supranta, kad norint ženkliau sutaupyti rezervų reikia ieškoti ten kur išlaidos didžiausios. Šilumos atveju – tai kuras ir šilumos perdavimas. Šilumos perdavimo nuostoliai Prienuose dėl susidėvėjusių trasų siekia 18%, kai tuo tarpu modernizuotoje Akmenėje šie nuostoliai buvo sumažinti nuo 40% iki 9% . Taigi ekonomijos rezervas akivaizdus ir svarus. Sumažinti nuostolius galima beveik dvigubai.

Dar didesnis rezervas slypi pačiame kure. Žinoma, perėjimas prie keletą  kartų pigesnio kuro šilumos kainą leistų atpiginti dešimtimis procentų, tačiau kol sprendimų dėl biokuro katilinės nėra, manome, kad verta taupyti kur tik leidžia galimybės. “Savivaldybei siūlysime taupyti dujas ir įrengti kondensacinį ekonomaizerį, kuris galėtų padėti sutaupyti kokius 7% kuro. Vos tik pradėjus veikti ekonomaizeriui, kurį norime įrengti dujų sunaudojimui mažinti, gyventojams kaina mažėtų iškart, tiesa, kainos mažėjimas dėl investicijų atsipirkimo pasijaus tik laipsniškai, kiekvienais metais vis ženkliau.” – sakė UAB “Prienų energija” direktorius Vaidas Povilėnas.

Kad efektas butų kuo didesnis, ir gyventojai galėtų sutaupyti kuo daugiau, turi būti tvarkingai prižiūrimi ir sureguliuoti gyventojų šilumos punktai. Svarbu paminėti, kad gyventojai turi būti suinteresuoti ir reikalauti, kad jų šilumos punktus prižiūrėtų savo darbą išmanantys profesionalai, nes šilumos sąskaitų dydis taip pat priklauso ir nuo šilumos punktų darbo efektyvumo.

Deja, nė vienos iš šių priemonių vien savo valia UAB “Prienų energija” įgyvendinti negali. “Mus varžo nuomos sutartis”, – sako įmonės direktorius, – “šilumos ūkis priklauso Prienų rajono žmonėms, todėl be jų išsirinktų politikų palaiminimo mes negalime įgyvendinti nė vieno rimto kainos mažinimo projekto, o jų parengę ir savivaldybės svarstymui esame pristatę tikrai ne vieną. Vienintelė sritis, kur mums nereikia politikų leidimo – nuosavų kaštų mažinimas, ką ir padarėme. Deja, tikėtina, kad be rimtų sprendimų kainai mažinti iki šildymo sezono pradžios ir šį sumažėjimą ‘praris’ augančios dujų kainos.”

Papildomai informacijai kreiptis:
UAB “Prienų energija”
Direktorius
Vaidas Povilėnas
mob. tel. 8-652-88009

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. Kas ta Prienų energija

  Ir nuo kada Prienų energija panoro rūpintis Prienų žmonėmis. Povilėnas – samdytas vadovas (eilinis). ATĖJŪNAI SU PANĖVEŽIO ŠAKNELĖMIS.
  Tiek kentėjom, tai ne daug ir liko.
  Jei be lozungų, tai renovuos Prienų šilumos tinklai katilinę ir su savivaldybės pagalba neparsiduos daugiau ponams su dideliais pilvais ir gerom (LIZINGINĖM) mašinikėm.
  Netikit – duokim 5 metus. Lyg ir daug, bet su Prienų energija jau virš 10 metų ir ką – šilta, pigu, tokie laimigi visi…

 2. VARGŠAI

  „Mus varžo nuomos sutartis“ – GERAI PASAKYTA.
  TAI NUTRAUKIT SUTARTĮ IR SAVIVALDYBĖ IŠSISPRĘS SAVO PROBLEMAS KAIP IR UKMERGĖ IŠSPRENDĖ.