„Revuonai“ leista formuoti vieną pirmokų komplektą, „Ąžuolui“ – tris

IMGP6179Kovo 27 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 28 sprendimų projektai.

Taryba pritarė daugiašalei sutarčiai su AB „Kautra“ dėl autobuso maršruto Nr. 52 Kaunas – Prienai –Birštonas. Vežėjo atstovas pažadėjo, jog maršrutas nebus nuostolingas. Tiesa, diskusijos įsiplieskė dėl autobuso maršruto Nr. 51 Birštonas – Prienai – Kaunas, kuris kursuoja ta pačia kryptimi, bet savu grafiku. Visiškai neaišku, kam reikalingi du autobuso maršrutai ta pačia kryptimi, jei tiesiog galima pakoreguoti esamo Nr. 52 maršruto grafiką. Be to, jei dėl maršruto Nr. 52 yra pasirašyta daugiašalė sutartis, tai dėl maršruto Nr. 51 – tik tarp AB „Kautra“ ir Prienų rajono savivaldybės.

Dėl maršruto Nr. 51 reikės apsispręsti po kelių mėnesių. Reikia tikėtis, jog nugalės sveikas protas.

Taryba išklausė administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus ataskaitą. Administracijos vadovas sugebėjo gan įtikinamai perteikti praeitų metų veiklą ir situaciją apskritai.

A. Marcinkevičius apgailestavo, jog kai kurios politinės jėgos rajone, ir ne tik, pasistengė, jog būtų nutrauktas trečiasis bandymas surengti konkursą biokatilinei pastatyti. Administracijos direktoriaus teigimu, konkurso dalyviai neskundė rezultatų, todėl kitų jėgų įsikišimas atidėjo projekto įgyvendinimo terminą mažiausiai dviem mėnesiams. Vis tik, atsakydamas į klausimą, ar ketvirtasis bandymas surengti konkursą, bet jau per CPO, vykdomas su ekonomaizeriu, ar be jo, pasakė, jog pirkimas per CPO vyksta, perkant tik du katilus be ekonomaizerio.

Administracijos vadovas pabrėžė, jog 2013 m. savivaldybėje buvo sudėtinga finansinė situacija, bet bendromis jėgomis pavyko sutaupyti apie 0,5 mln. litų ir įvykdyti daugelį suplanuotų darbų. Daugiausiai lėšų buvo sutaupyta, pasak A. Marcinkevičiaus, optimizuojant švietimo įstaigų sistemą.

Administracijos direktorius padėkojo seniūnams už titanišką, pasak jo, darbą, organizuojant buitinių atliekų rūšiavimo darbus.

Taryba pritarė ir savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2013 m. veiklos ataskaitai. Šios tarnybos vadovė Violeta Gaidienė perspėjo, jog savivaldybės administracija 2014 m. turi sumažinti įsiskolinimo sumą mažiausiai 2 mln. litų.

Tarybai svarstant klausimą dėl pirmokų klasių komplektų, įsiplieskė diskusija dėl Revuonos pagrindinės mokyklos. Projekte buvo numatyta steigti minėtoje mokykloje du komplektus, bet Ekonomikos ir Švietimo komitetai pasiūlė joje formuoti tik vieną komplektą. Su tokiu pasiūlymu nesutiko Tarybos narė Loreta Jakinevičienė, teigdama, jog sukuriama nereikalinga įtampa, o ir sudaromos sąlygos tėvams rinktis ne Prienų miesto mokyklas. Vis tik užteko balsų priimti sprendimą, atsižvelgiant į komitetų pasiūlymą – formuoti „Revuonoje“ vieną pirmokų klasę.

Daugiausiai chaoso buvo svarstant klausimą dėl viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų stebėtojų. Opozicija panoro turėti daugiau įtakos, kontroliuojant minėtas įstaigas, ir visur siūlė savo kandidatus, sudarydama konkurenciją mero paskelbtam sąrašui. Deja, visi opozicijos bandymai buvo be rezultatų. Tiesa, mero V. Bujanausko pasiūlyta Cezaro Pacevičiaus kandidatūra į Veiverių PSPC stebėtojo vietą buvo sėkmingai patvirtinta. Balsavimai buvo panašūs į žaidimą, o ne rimtą darbą.

Ir dar. Prienuose nuo šiol bus draudžiama rūkyti autobusų stoties teritorijoje, stotelėse, šalia biudžetinių įstaigų.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. Ko čia baiminatės?

    Niekas jūsų nesiruošia naikinti, dirbkite ramiai, džiaukitės savo puikiais mokytojai ir gyvuokite laimingai. Lai tik renkasi jūsų mokyklą dauguma mokinių, niekas jiems netrukdo, jeigu tik panorės, tėvai leisti pirmokus į jūsų mokyklą, niekas nesiruošia drausti. Rudenį, jeigu turėsite 44 pirmokus, kurie pageidaus lankyti jūsų mokyklą, tai taryba ir patvirtins dar vieną komplektą ir nebus jokių prieštaravimų.
    Sėkmės darbuose,“ nekelkite vėjo “ kur nereikia, tausokite sveikatą!

  2. Išvada tik tokia

    Paprastai kalbant – tai lėtinė „Revuonos“ eutanazija. Pacientui pačiam nepareiškus noro. Padaryta taip, kad per 3-4 metus ši mokykla, turinti ir senas tradicijas, ir gerą vardą, ir puikius mokytojus taptų spec, jaunimo ir kitokių netinkamų pro ir gimnazijai vaikų prieglauda.
    Gal būt miestui tokios ir reikia, tačiau kodėl neleista mokyklai bent pabandyti išlikti? Kad kitų metų ataskaitoje vėl būtų galima pagirti save už sutaupymą? Dėl ko taupoma, kieno sąskaita – ar dar yra kam apie tai pagalvoti?