Rajono valdžia nesutinka, jog tik dėl kritikos buvo išvengta „auksinių” socialinių būstų

_IGP9651

Vacys Staknys

Sausio 19 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su savo komanda surengė spaudos konferenciją, kurioje kategoriškai nesutiko su nuomone, kad savivaldybė tik dėl kritikos nepriėmė sprendimo įrengti „auksinius” socialinius būstus buvusios Klebiškio mokyklos pastate.
Savivaldybės vadovas patikino, kad toks variantas galėjo būti, jei nebūtų buvę kitos galimybės. Pasak A. Vaicekausko, Prienų rajono savivaldybė pirmiausia kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrę dėl socialinio būsto įsigijimo energetinės kategorijos reikalavimo sumažinimo, nors taip pat pripažino, jog iš savivaldybės administracijos specialistų buvo gauta nevisiškai tiksli informacija dėl rajone esamų butų energetinės kategorijos, todėl buvo ieškomi ir kiti variantai pasinaudoti ES parama.

Investicijų skyriaus vedėjas Vytautas Griauslys informavo, jog savivaldybė į Kauno regiono tarybą pristatys paraišką dėl ne mažiau 15 socialinių butų įsigijimo. Už numatomą 366000 eurų sumą gali būti nupirkta ir daugiau butų, bet viskas priklausys nuo pasiūlos.
Savivaldybės įmoka šioje sumoje sudarys 15 % (54900 eurų) ir, pasak mero A. Vaicekausko, tikriausiai projekto įgyvendinimui bus imama paskola.

Pasak administracijos direktoriaus Egidijaus Visocko, šiuo metu eilėje socialiniams būstams gauti yra 161 asmuo, daugiau nei pusė gyvena Prienuose. Realiais pretendentais į planuojamus pirkti butus bus taip pat prieniškiai, nes, anot E. Visocko, pirmajame 20-uke yra vien jie.

Savivaldybė planuoja, jog butai bus nupirkti 2016-2017 metais.

Šioje istorijoje, atrodo, bus surastas ir „iešmininkas“, kuris atsakys už politikų sprendimus. Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojos Rimos Zablackienės, yra sukurta komisija, kuri turėtų įvertinti savivaldybės administracijos specialistų darbo kokybę.

Prisimenant Tarybos posėdį, kuriame buvo pristatytas klausimas dėl socialinių butų įrengimo buvusiame Klebiškio mokyklos pastate, diskusijų apie butų pirkimą nebuvo, o buvo kalbėta apie galimai kitų pastatų pritaikymą.

 

Savivaldybė prašo pagalbos

Savivaldybės administracija prašo rajono gyventojų pranešti apie socialiniuose būstuose gyvenančių žmonių galimus piktnaudžiavimus, nes jau yra išaiškinti atvejai, kaip butai pernuomojami kitiems, patikėtas turtas neprižiūrėtas, girtaujama, nesirūpinama vaikais.

Pasak savivaldybės vadovų, socialiniuose būstuose turi gyventi tie, kam jie iš tikrųjų reikalingi, o ne tie, kurie ieško sau naudos.

 

Pašalpų gavėjų mažėja

Administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Zablackienė informavo, kad 2015 metais pašalpų gavėjų sumažėjo nuo 4800 asmenų iki 4180. Jos teigimu, tai parodo, jog po to, kai savivaldybė perėmė administruoti šias lėšas, padidėjo kontrolė ir pašalpas gauna tie, kuriems jos reikalingos labiausiai.

R. Zablackienės manymu, pretendentų gauti pašalpas sumažėjo ir dėl reikalavimo pašalpų gavėjams atidirbti visuomenei reikalingu darbu.

Taip pat buvo paminėta, jog rizikos šeimoms išduodamos „Maxima” kortelės, į kurias pervedamos pašalpų lėšos.

Sukauptos lėšos, o jų nemažėja (apie 100 000 eurų), naudojamos tik kitoms socialinėms paslaugoms teikti.

 

Prienų rajono savivaldybės informacija apie socialinį būstą
2016 m. sausio 1 d. asmenų (šeimų), turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašuose – 161 asmuo.

Iš jų: jaunų šeimų sąraše  – 34;
šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų– 19;
likusių be tėvų globos (našlaičių) – 10;
neįgaliųjų ir asmenų, sergančių lėtinių ligų sunkiomis formomis, – 31,
bendrajame – 61,
socialinio būsto nuomininkų, turinčių teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą, – 6.

Per 2015 metus 7 asmenims (šeimoms) išnuomoti savivaldybės socialiniai butai, į laisvus butus perkelti 2 asmenys iš sudegusio namo Kęstučio g. 40, Prienų m., viena šeima perkelta iš avarinio namo Pagirmuonio k. 8 (9 buto), Pakuonio sen., į namą Pagirmuonio k. 2 (7 butą), Pakuonio sen.

Nuo 2015 m. sausio 1 d., įsigaliojus Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, įrašyti į minėtus sąrašus asmenys (šeimos) ir asmenys (šeimos), gyvenantys socialiniuose būstuose, kasmet iki einamųjų metų gegužės 1 dienos  Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka Valstybinei mokesčių inspekcijai privalo pateikti Metines gyventojo (šeimos) turto (įskaitant ir gautas pajamas) deklaracijas.

Nepateikusieji minėtų deklaracijų  bus išbraukiami iš Asmenų (šeimų), turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašų, o su asmenimis (šeimomis), gyvenančiais  socialiniuose būstuose, bus nutraukiama socialinio būsto nuomos sutartis.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Runkelis

    Na niekaip nesuprantu,jeigu 2ju kambariu buta Prienuose galima nupirkti uz 12-15tukst e,o ruosiamasi moketi po beveik 25tukst e(cia kaip miltus Maisto fondui -perkam dviguba nei rinkos kaina).Valdininkai mokykites is turgaus prekeiviu,jie perka pigiai ir kuo daugiau -is to ir pragyvena,o Jus stengiates pirkti kuo brangiau ,bet cia jug ne jusu nuosavi pinigai ,o musu visu todel juos ir taskote i kaire ir i desine.Gyvenate pagal suki(KAM PIGIAI ,JEIGU GALIMA BRANGIAI).Nesuprantu as jusu ir niekad nesuprasiu.