Prienus valdantis „13“ pristatė, ką nuveikė per metus

IMAG2114

Vacys Staknys

Balandžio 26 d. Prienų rajono savivaldybę valdantis „13“ vietinei spaudai pristatė savo veiklos metų rezultatus. Tiesa, darbų, kurie jau padaryti, buvo įvardinta ne tiek ir daug, bet būsimų darbų skaičius buvo pristatytas nemažas.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, kaip jau tapo įprasta, pirmiausiai paminėjo šilumos ūkio perėmimą į savivaldybės rankas ir įkainio už šilumos paslaugas sumažėjimą (nuo 9,31 euro ct/kWh 2015 m. rugsėjo mėn. iki 7,36 euro ct/kWh 2016 m. balandį).

Tiesa, opozicijos lyderė Loreta Jakinevičienė spaudoje tokius teiginius pavadino melagingais, nes bendros sumos už šilumos paslaugas nemenkam gyventojų skaičiui nesumažėjo. Savivaldybės vadovas nesutiko su tokiomis išvadomis ir tvirtino, kad skaičiai rodo ryškų sumažėjimą.

Tarp  gerų ir svarbių darbų buvo įvardinti: vaikų aikštelė ir teniso kortai Prienuose, antroji grupė Skriaudžių vaikų darželyje bei viešasis tualetas Prienų autobusų stoties patalpose.

Laukia dideli darbai

Visgi, daugiausiai dėmesio buvo skirta ateities planų vykdymui arba pasiruošimui jiems.

Meras A. Vaicekauskas pažymėjo, kad už 2,3 mln. eurų bus vykdomi vandentvarkos projektai Stakliškėse, Strielčiuose ir Prienuose, iš VIP (Valstybės investicijos programos) lėšų bus tvarkomos Stakliškių ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijos.

Savivaldybės vadovas patikino, kad Veiveriuose iki rugsėjo atsiras dar viena darželio grupė. Buvo taip pat paminėta, jog vyks Jiezno PSPC rekonstrukcija bei bus pradėtas tvarkyti pirmųjų septynių pėsčiųjų perėjų Prienuose apšvietimas.

Meras taip pat pranešė, jog artimiausiu metu sporto entuziastai galės kasdien naudotis Prienų KKSC siūlomomis paslaugomis (treniruoklių sale, teniso kortais, biliardo (pulo) stalais).

Buvo patvirtinta, jog Prienai tikrai turės savo baseiną (šiemet bus pradėtas ruošti techninis projektas) bei šiuolaikinį dirbtinės dangos miesto stadioną su bėgimo takais.

Tiesa, spaudos konferencijos dalyviai negalėjo atsakyti, kada bus sutvarkytas stadionas šalia Žiburio gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos. Buvo pasakyta, jog dabar vyksta žemės sklypų įteisinimas ir ieškoma finansavimo.

Taip pat buvo akcentuota, jog rajone per 20 km žvyrkelių virs asfalto keliais, bus tvarkoma kelio Vilnius-Prienai atkarpa nuo Beržų alėjos iki tilto per Nemuną. Tiesa, kaulo formų žiedų ties nuvažiavimais nuo kelio link ligoninės ir globos namų nebus, bet užtat už Kelių direkcijos lėšas šalia kelio bus įrengtas dviračių takas.

Pasak A. Vaicekausko, bus tvarkomos ir keletas atkarpų kelyje Kaunas-Alytus (Išlaužas – posūkis į Rokus, nuo Alytaus rajono ribos iki Balbieriškio).

Sportui, sveikatinimui ir turizmui – ypatingas dėmesys

Mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius pasakė, jog savivaldybė yra pasiruošusi paremti tų pareiškėjų programas, kurioms bus gautas finansavimas iš įvairių fondų ir projektų. Taip pat mero pavaduotojas pažymėjo, jog rėmimo sulauks tos bendruomenės, kurios savo veikla integruosis į rajono kultūros ir laisvalaikio centrų veiklą.

A. Marcinkevičius pažymėjo, jog Prienuose kasmet vyksta vis daugiau respublikinių ir tarptautinių renginių (stalo teniso turnyrai, sklandymo čempionatai).

Mero pavaduotojas paskelbė, jog Prienų krašto vasaros šventė vyks estradoje prie Nemuno, kurią žadama atnaujinti. Į estradą bus organizuotas pavėžėjimas. Šventės renginiai vyks ir kitose Prienų vietovėse.

Administracijos direktorius Egidijus Visockas pranešė, jog savivaldybė įsigis autobusą, kuris kursuos Jiezno ir Stakliškių krašte, ir pakeis „Kautros“ maršrutinį autobusą.

Taip pat buvo pažadėta, jog mieste atsiras daugiau aikštelių jaunimui.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė daugiausiai dėmesio paskyrė opozicijos lyderės pasisakymams spaudoje. Anot valdininkės, straipsnio autorė klaidingai interpretuoja paramą klubui „Vėjas“, nes parama jam niekuo nesiskiria nuo paramos kitiems klubams. Anot R. Zablackienės, reikia orientuotis į paramą ne tik siekiantiems aukštų pasiekimų, bet ir propaguojantiems masiškumą.

 

Mero kontrolę pajus visi

Meras A. Vaicekauskas, paklaustas apie savo slaptus vizitus į seniūnijas, atsakė, jog jis asmeniškai tikrins žmonių skundus ir lankysis įstaigose be jokių perspėjimų. Pasak savivaldybės vadovo, apie vizitus nežinos ir seniūnai.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. VKEKK informacija

  Gegužės mėn. mažiausia šilumos kaina yra Visagine (4,13 ct/kWh su PVM), didžiausia – Prienų rajone (9,53 ct/kWh su PVM). Šilumos kaina Prienų rajone yra aukšta dėl padidėjusios gamtinių dujų transportavimo kainos ir brangiau įsigyto medienos kilmės biokuro.

 2. A

  Siūlau žiniasklaidai naudotis oficialiais šaltiniais http://www.regula.lt bei http://www.prienusiluma.lt ir neskleisti nepatikrintos informacijos apie šilumos kainas.
  Taigi, pagal nurodytus šaltinius AB ,,Prienų šilumos tinklai“ šilumos kaina (su 9 proc. PVM) Prienų rajono gyventojams buvo nustatyta:
  2015 m. lapkritis -9,14 euro ct/kWh (1 vieta didžiausių šilumos kainų Lietuvoje statistikoje); gruodis- 9,06 (1 vieta); 2016 m. sausis-9,20 (2 vieta); vasaris – 9,22 (3 vieta); kovas – 8,03 ( 5 vieta); balandis – 7,97 (5 vieta); gegužė (kaina jau paskelbta tinklapyje-www.prienusiluma.lt)- 9,53 (Čia ne klaida????!!!!).
  Klausimai:
  1.Kodėl šilumos kainos spaudos konferencijoje skelbiamos be PVM, gal jį už gyventojus sumokės savivaldybė?
  2.Ar savivaldybės gyventojai nuo gegužės mėnesio, šilumos kainai padidėjus iki 9,53 euroct/kWh, turės praustis ,,auksiniu“ vandeniu ir ,,džiaugtis“ solidžia mokesčio už ,,gyvatuką“ sąskaita?
  3.Kada bus išpildyti pažadai Prienuose šilumos kainą sumažinti bent jau iki šilumos kainų statistinio vidurkio Lietuvoje? Biokuro katilinė taigi veikia, o kas toliau?