Prienų rajone politinės partijos miega. Vėl prabus tik prieš rinkimus?

_IGP6559

Vacys Staknys

Prienų rajono Savivaldybės taryboje mandatus turi LSDP, TS-LKD, LVŽS, Liberalų sąjūdžio, LLS (liberalai), Darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ ir dviejų nepartinių komitetų atstovai.

Prieš rinkimus į savivaldą visų politinių ir nepolitinių jėgų atstovai gan aktyviai susitikinėjo su rajono žmonėmis ir žadėjo, žadėjo…

Rinkimai praėjo ir apie partijų veiklą rajone nieko nebegirdėti. O gal jos ruošiasi žiemos miegui, todėl tyli? Tiesa, nedidelis sujudimas buvo per rinkimus į Seimą, bet daugiausiai dirbo vienmandatininkų štabai, o pačios partijos gana pasyviai agitavo balsuoti už saviškius.

Daugumos partijų skyrių pirmininkai atvirai kalbėjo, kad Seimo rinkimai – centrinės partijų valdžios prerogatyva.

Štai ir prisitylėjo. Tradicinės partijos patyrė krachą. Tiesa, vienos įlipo į balą kaip reikiant, kitos – mažiau.

Po rinkimų į Seimą ryškus naujos politinės jėgos iškilimas pasėjo nemažai klausimų ir Prienų rajone. Kalbų daug, valdžios perskirstymo scenarijų taip pat nemažai. Ar tokiems scenarijams yra pagrindas?

Rajono savivaldybės Tarybos dauguma, vadovaujama socialdemokrato Alvydo Vaicekausko, vykdydama savo reformas susidūrė su pirmąja rimtesne problema. Savivaldybės administracijoje du skyriai neturi vedėjų ir kada jie bus – sunku prognozuoti. Tad susidaro įspūdis, jog savivaldybėje norima įvesti centralizuotą valdymą.

Bet, atrodo, tokia situacija visiškai niekam nerūpi. Žadėjusi būti „su dantimis” opozicija juos prarado net nepradėjusi kandžiotis. O valdantieji tikina, jog taip stiprina administracijos darbą.

Tiesa, pastarosiomis dienomis vėl juntamas nedidelis vėjelis iš galimo 12-uko pusės. Bet tik vėjelis, iki vėjo dar toloka. Atvirai kalbant, opozicijos Taryboje lyg ir nėra, nes meras A. Vaicekauskas, reikalui esant, meistriškai į savo pusę patraukia tai vieną, tai kitą Tarybos narį iš kitos barikadų pusės.

Tiesa, ir valdančiųjų stovykloje ne visada sutampa nuomonės ir „naujos” opozicijos kūrėjai labai tikisi, kad bus palaikomi kitaip mąstančiųjų, jei ne visais, tai kai kuriais klausimais.

O už Tarybos ribų politinis gyvenimas klostosi vis įdomiau. Štai, TS-LKD Prienų skyriaus taryba palaimino Andriaus Narvydo kandidatūrą į skyriaus pirmininkus. Tai naujienų portalui kvitrina.com patvirtino Kęstutis Palionis. A. Narvydas neseniai galutinai pralaimėjo bylą dėl, jo manymu, neteisėto atleidimo iš seniūno pareigų. Lietuvos Vyriausiasis Teismas atmetė A. Narvydo skundą ir konstatavo, jog „pareiškėjo padaryta veika – buvimas neblaiviam tarnybos metu yra įrodyta ir įsiteisėjusia Prienų rajono apylinkės teismo nutartimi”.

Kita vertus, konservatoriai nenori priimti atgal prieš savivaldybės rinkimus savo veiklą partijoje laikinai sustabdžiusių partiečių, nors kai kurie iš jų gavo didelį rajono žmonių palaikymą ir pateko į Tarybą, dalyvaudami rinkimuose komiteto sąraše.

Kaip vietinės politinės jėgos bendrauja su rajono gyventojais? Dauguma vietinių partijų vadų pasakys, kad bendravimas vyksta betarpiškai. O kaip tai atrodo?  Gauti informacijos apie tokią veiklą gan sudėtinga.

Dabar, kai daug kas persikėlė į internetą, pasidomėjau, kaip partijos išnaudoja šią erdvę.

Savo internetinius puslapius turi tik dvi rajono politinės jėgos – LSDP ir partija „Tvarka ir teisingumas“.

Tiesa, socialdemokratai su savo veikla įstrigo rugpjūčio, o „tvarkiečiai” – rugsėjo mėnesiuose. Prienų „tvarkiečių” internetinėje svetainėje daugiau informuojama ne apie skyriaus veiklą rajone, o apie jos pirmininko veiklą Seime.

Kiti skyriai dirba giliam pogrindyje, nes, matyt, kuo mažiau žmonės žino apie jų veiklą, tuo daugiau galimybių prieš rinkimus pažadams dygti…

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras