Prienų PK vadovas Audrius Rupeikis: „Prienų rajono savivaldybėje gyventi saugu“

Vilija Čiapaitė

Vasario 22 d. Prienų rajono policijos komisariate vyko ataskaitinis susirinkimas, kuriame nuskambėjo frazė, jog „Prienų rajone gyventi saugu“. Tokią išvadą padarė veiklos ataskaitą už 2023 m. pristatęs komisariato vadovas Audrius Rupeika. Pristatymo metu nuskambėjo ir daugiau teigiamų įvertinimų. Tarp jų – ir policijos pasitikėjimo indeksas. Pranešėjas pabrėžė, jog dėl prevencinio darbo savivaldybėje kasmet mažėja nusikalstamų veikų, o ir ištyrimas siekia net 70,3 procentų.  Šis rodiklis lenkia šalies (63,6) ir Alytaus apskrities (67,2) ištyrimo rodiklius.
Nežiūrint teigiamų rezultatų, neramina vagysčių ir neblaivių vairuotojų skaičiai. Bet lyderystę išlaiko smurtas artimoje aplinkoje. Per metus buvo išduoti 165 orderiai smurtautojams laikytis atokiau nuo savo aukų. Deja, net 48 asmenys nesilaikė duotų nurodymų.
Sunku suvokti, kodėl vairuotojai sėda už vairo išgėrę, net ir žinodami, kad policija dažnai organizuoja reidus. Reidų dažnumas duoda ir „rezultatų“ (59). 2023 m. metais pradėta daugiau ikiteisminių tyrimų nei 2022 (56) ir 2021 (54) metais. Deja, 2023 m. buvo užfiksuotos dvi mirtys, ir tai neraminanti situacija. Neramina ir administracinių nusižengimų gausa. Tai smulkios vagystės, sukčiavimai, svetimo turto pasisavinimas, viešosios tvarkos pažeidimai. Ypač kelia nerimą nepilnamečių padaryti administraciniai nusižengimai ir didėjančios to tendencijos. Statistika rodo, kad mažiausiai nusikalstamų veikų fiksuojama Naujosios Ūtos seniūnijoje.

Prienų RPK bendruomenės pareigūnės daug dėmesio skiria prevenciniam ir aiškinamajam darbui. Ši veikla sulaukia teigiamų atgarsių.
Bendruomenės pareigūnės lankosi mokyklose, socialinį darbą vykdančiose įstaigose, Trečiojo amžiaus universitete.  Susitikimų metu aptariamos temos: „Teisinė atsakomybė, „Saugus eismas”, „Saugus internetas”, „Prekyba žmonėmis”, „Ar žinai, kas yra smurtas artimoje aplinkoje?”, „Kaip netapti nusikaltimų elektroninėje erdvėje auka?”, „Kaip apsaugoti savo turtą?” .
Ypač aktualūs mokymai „Netikėtų nevaldomo smurto proveržių (toliau – AMOK) situacijų ypatumai, pasekmės ir rekomendacijos, kaip elgtis susidūrus su galimo AMOK užuomazgomis ir proveržiu“ įstaigų, įmonių ar jų skyrių vadovams.
Prienų RPK yra 14 jaunųjų policijos rėmėjų (toliau – JPR).  Jie kartu su policijos pareigūnais dalyvavo renginiuose ar akcijose.  2023 m. dalyvavo stovykloje „JPR – kursantas savaitei”, kuri vyko Lietuvos policijos mokykloje, važiavo į Vilnių, kur dalyvavo konferencijoje „JPR bendravimo tinklo kūrimas”.
Prienų RPK savanoriauja 11 policijos rėmėjų, 3 iš jų per 2023 m. išdirbo daugiau nei 36 val. reaguojančiuose ekipažuose, dalyvavo 62 renginiuose ar akcijose, vyko į policijos rėmėjų sąskrydį.
Policijos ataskaitiniame susirinkime dalyvavęs Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas patikino, jog savivaldybė ruošiasi įrengti daugiau vaizdo kamerų Prienų mieste ir seniūnijose. Mero teigimu, šie sprendimai prisidės prie nusikalstamų veikų išaiškinimo ir atliks prevencinę funkciją.

Po oficialios dalies prie puodelio kavos vyko diskusijos apie saugumą.

Taip pat skaitykite