Pirmoji sutartis pasirašyta su pakuoniškiais

Pirmoji kregždė atskrido į Pakuonį – tiesa, perkeltine, bet ne mažiau malonia reikšme: kovo 2-ąją Pakuonio krašto bendruomenės pirmininkė Aušra Tamošiūnienė su Prienų rajono savivaldybės VVG bei NMA atstovais pasirašė pirmąją trišalę sutartį  „Vietos plėtros 2009 – 2014 m. strategijos“ pirmojo kvietimo paraiškos įgyvendinimui. Kaip sakė VVG projekto vadovė Virginija Žliobienė, kitos septyniolika sutarčių bus pasirašytos irgi kovo mėnesį, o paraiškų teikėjams numatytų darbų įgyvendinimui skirta daugiau kaip 2 milijonai litų. Laimingųjų, patekusių į pirmąjį kvietimą, laukia nelengvi metai, nes projektai turės būti įgyvendinti iki metų pabaigos, tad prieš akis – viešųjų pirkimų organizavimas, rangovų paieška ir darbų priežiūra, kad viskas būtų padaryta gerai ir laiku.

Pakuonio krašto bendruomenės paraiškai remontuoti Pakuonio parapijos pastatą skirta beveik 160 tūkstančių litų. A. Tamošiūnienė pasakoja, jog ruošiamasi pakeisti gana nemažo pastato stogą, sutvarkyti koridorių, laiptus į antrąjį aukštą, įrengti įvažą neįgaliesiems. Be to, reikia pakeisti pasenusią elektros instaliaciją, įrengti patalpų kondicionavimo sistemą, įsigyti kompiuterinės technikos, garso aparatūrą ir kt. Jau anksčiau šiame pastate buvo pakeisti langai, įruošta labai reikalinga apylinkės žmonėms šarvojimo salė. Bendruomenė labai puikiai sutaria su parapijos klebonu Rimu Pilypaičiu, energingu ir daug idėjų turinčiu žmogumi, kuris kuo galėdamas prisideda prie krašto žmonių gyvenimo gerovės. Parapijos namų sutvarkymas jam taip pat yra labai svarbus žingsnis siekiant šio tikslo.

Anot pirmininkės, bendruomenei parapijos namai yra labai reikalingi, kadangi čia gyvena labai aktyvūs žmonės, norintys susiburti ir bendrauti, kartu dirbti ir švęsti. Kad šio krašto žmonės ne tik kartu švenčia, bet ir dirba, rodo tai, kad projekto įgyvendinimo priežiūrai yra suburta komisija, kurios nariai pasiskirstė pareigas taip, kad numatyti darbai būtų padaryti ne tik gerai, bet ir skaidriai, kad kiekvienas bendruomenės atstovas būtų supažindintas su visomis jį dominančiomis projekto detalėmis. Kaip sakė A. Tamošiūnienė, tikimasi, kad metų pabaigos laukti nereikės, kad jau artėjant Žolinei, tradicinei ir labai laukiamai Pakuonio krašto šventei, visi projekte numatyti darbai bus baigti.

Kartu su kaimų bendruomenėmis, kultūros, medicinos ir švietimo įstaigomis, paraiškas Strategijos įgyvendinimui teikė ir Prienų rajono savivaldybė. Kaip sakė Investicijų skyriaus vedėjas Vytautas Griauslys, daugiau kaip pusė milijono litų bus skirta keturiems projektams: sporto aikštynų įrengimui Balbieriškio miestelyje ir Alksniakiemio krašte, Pakuonio miestelio kapinių sutvarkymui ir Žemaitkiemio mokyklos pastato remontui. Be to, savivaldybė yra ir kitų paraiškų pateikėjų partneris, tad tam tikra dalimi prisidės įgyvendinant ir kitose vietovėse numatytus projektus.

Nors sakoma, kad viena kregždė – dar ne pavasaris, bet šiuo atveju pakuoniškių pasirašyta sutartis pranašauja dideles permainas, ateinančias į Prienų kraštą. Jų laukiama su nekantrumu ir didelėmis viltimis.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. Prisidėjusioji

    Aušra tikrai šaunuolė, nes dažniausiai ji pati ir būna ta „prisidėjusi“, bet reikiamu momentu puikiai sudalyvauja pirmuoju asmeniu.

  2. Pritariančioji

    Šaunuolė Aušra ir visi prie to prisidėję. Daugiau tokių pozityvių žmonių.

  3. Etna

    Stebina A.Tamosiunienes gebejimas kitu darbu uzsikabinti sau laurus. Patiko sakinys „Bendruomenė labai puikiai sutaria su parapijos klebonu Rimu Pilypaičiu…“. cia kalba tikriausiai eina apie Ausra, tai kam vadintis bendruomene? Nes bendruomenes placiaja prasme nera, yra tik Ausra (gal dar jos vyras ir sesuo) ir bendruomenes registracijos blankas. Nesmagu ir neskanu skaityti tokias panegirikas sau, o klebonas pasirodo…tik prisideda… Tai gal ir prie kapiniu tvarkymo projekto seniunas irgi tik prisides…?